spot_img

Rekonstrukce bytu s plochou 35 metrů čtverečních

V jednom z mnohapatrových panelových domů v ulici Vysočanská v Praze na Proseku byla před časem dokončena rekonstrukce bytu s celkovou užitnou plochou jen 35 metrů čtverečních.

Interiér bytu se proměnil k nepoznání, prosvětlil se a kompletně se otevřel. I přes velké množství požadavků investorky působí interiér vzdušně, hřejivě a nadčasově.

Byla to opravdu výzva

„Byla pro nás opravdu výzva splnit majitelce bytu o výměře pouhých 35 metrů čtverečních všechna její přání. Při zadání se jich objevilo hned několik: dvojlůžko na spaní, rozkládací pohovka pro přespání vnuček, velká kuchyně se všemi moderními spotřebiči, jídelní stůl až pro 4 osoby, pracovní koutek na PC, dostatek úložných prostor, sedací okénko u vstupu a co největší knihovna. Uf! Museli jsme tedy opravdu efektivně využít každý centimetr. Hlavní požadavky investorky byly prostorná kuchyně a světlý teplý interiér,“ říká architektka a autorka designu interiéru Zuzana Řepíková.

Zaujme na míru vyrobená dubová příčka

„Interiér je celý světlý doplněný o teplé dubové dřevo. Aby nebyl byt fádní, rozhodli jsme se celou středovou část bytu, která ukrývá koupelnu, udělat naopak opravdu výraznou. Při vstupu do bytu vás na první pohled zaujme na míru vyrobená dubová příčka, která odděluje spaní od vstupní části. Opticky jsme oddělili lůžko i od zbytku obytného pokoje použitím dubového obkladu,“ dodává architektka Zuzana Řepíková.

Plnohodnotná kuchyně se všemi spotřebiči včetně zabudované pračky

Díky důmyslnému využití každého centimetru prostoru může byt nabídnout plnohodnotnou kuchyni se všemi spotřebiči včetně zabudované pračky. Jedním z požadavků investorky byla velká knihovna, která se stala dominantou obytného prostoru a plynule přechází na jedné straně v kuchyni, na druhé pak do chodby a vstupu do koupelny.

Vybavení je mixem českého a evropského kusového nábytku a svítidel

Mezi zajímavosti designu interiéru patří například perforovaná dřevěná dělící příčka vyrobená na míru s originálními ornamenty nebo rozevření kuchyně, které vzniklo mimo jiné i z nutnosti skrýt jednu ze šachet domu. Vybavení je mixem českého a evropského kusového nábytku a svítidel.

Text: Jan Chára
Foto: DesignPro


Název projektu: Vysočanská
Lokalita: Prosek, Praha
Autor: Ing. arch. Zuzana Řepíková (+420 737 382 119), Ondřej Krynek (+420 775 292 729)
Investor: soukromý
Realizace: 2021
Podlahová plocha: 35 m2 interiér
Náklady: neuvedeno
Webová stránka projektu: www.DesignPro.cz/Vysocanska
Použité značky: Noctis (rozkládací pohovka), Pedrali (stůl), Ton (jídelní židle), Bloomingville (svítidla, polštáře), Hübsch (polštáře), House Doctor (nástěnná svítidla, lampa u TV), Iittala (váza), Vitra (dekorativní pták, stolní hodiny, keramický pták), Alessi (rychlovarná konvice, lis na citrusy), Architectmade (dřevěné dekorativní objekty), Menu (přenosná lampička)


DesignPro

Navrhujeme osobité, moderní a nadčasové interiéry s nápadem. Snažíme se, aby každý náš návrh byl unikát a odrážel v sobě kus investora ale i kus nás. Pečlivě řešíme vše od dispozic až po detail na skříňce. Rádi používáme kvalitní produkty, které máme léty prověřené a v našem showroomu v Praze si je klient může i vyzkoušet. Zakládáme si na tom, aby klient věděl, co dostane a aby byl náš návrh identický s výslednou realitou.


Byt před rekonstrukcí

Nový vzhled bytu po rekonstrukci

Předchozí článek
Další článek

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Topí, chladí, tlumí hluk, svítí i šetří – to jsou stropní sálavé panely

Zdraví, úspory energií, komfort a městský životní styl. To jsou trendy ovlivňující výstavbu i zařízení interiérů. Jejich součástí se už napevno stalo zajištění optimálního vnitřního klima:...

Kateřina Mášová – Zázrak jménem akvarel

Máte chuť k té růži přivonět, pohladit peří skřivánkova křídla, usednout vedle loďky na mořském břehu… Motivy na akvarelech Kateřiny Mášové ožívají a vnášejí do našich...

Odborná rada má při výběru interiérových dveří cenu zlata

Žít v bytě či domě bez interiérových dveří? Komfort takového bydlení by nebyl příliš vysoký, jelikož dveře mají v domácnosti svoji nenahraditelnou funkci. Kromě té základní,...

Veletrhy bydlení, designu a zahrad nabídnou novinky, trendy i konzultace s odborníky

Letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA bude ve dnech 11. až 14. dubna hostit unikátní veletržní souběh FOR INTERIOR, DESIGN SHAKER a FOR GARDEN. Vystavovatelé z Česka i zahraničí nabídnou na expozicích...

Společné nájemní právo a bydlení manželů

K jednomu bytu může vzniknout právo nájmu více osobám. Může se tak stát při vzniku nájemním smlouvy, při její změně na základě dohody mezi stranami...