spot_img

Družstevní bydlení láká stále více zájemců

Zájem o družstevní bydlení se stále zvyšuje. Dobrým důkazem toho je skutečnost, že se za poslední dekádu podařilo uskutečnit více než čtyřicet projektů družstevní bytové výstavby. Stavební bytové družstvo Praha se z tohoto počtu podílelo na vzniku třech desítek nových projektů se skoro dvěma tisíci byty.

Některé projekty jsou v aktuální nabídce a jiné se teprve připravují. O všech projektech se lze dozvědět více na www.bydlenisprirodou.cz.

Výhody družstevního bydlení

Hlavní výhodou modelu družstevního bydlení je možnost dlouhodobého financování pořízení bytu bez věkového omezení, ale i skutečnost, že bankovní úvěr zajišťuje bytové družstvo, které pak následně svému členovi promítá jen skutečné náklady spojené s jeho podílem na splátce úvěru družstva. Oproti nájemnímu bydlení přináší výrazně větší zhodnocení vlastní investice bez toho, aby se sám člen družstva stal dlužníkem z přijatého úvěru.

„V principu jde o vlastní bydlení, kde družstvo přísně dbá o respekt k právům svého člena nerušeně užívat přidělené prostory a nakládat s nimi podle svého uvážení, budou-li dodržena společně dohodnutá pravidla.“ O to se snaží celý realizační tým po celou dobu existence bytového družstva. A to je koneckonců princip, který chrání především investici samotného družstevníka.

Liberecký bytový komplex Zahrada Gallas

Bytové družstvo Zahrada Gallas

Liberecký bytový komplex Zahrada Gallas představuje soubor sedmi domů, které bude oddělovat protékající Františkovský potok a které vznikají na místě, kde již nyní dochází k zásadní proměně ucelené části města. Výstavba, kterou navrhlo anglické architektonické studio Chapman Taylor vychází z blízkých prvorepublikových vil. Výhodou je dostatečný prostor mezi domy i řešení veřejného prostoru. Domy budou šestipodlažní, v každém z nich pak maximálně 45 bytů. Nepůjde tedy o žádné anonymní sídliště, kde si vidíte se sousedy do kuchyně.

Centrální částí nového celku se bude prolínat zahrada poskytující dostatek prostoru pro odpočinek a relaxaci obyvatelům rezidence. Ti v okolí svého domova najdou dětské i workoutové hřiště, grill pointy, plácek na jógu, pétanque, relaxační zónu pro odpočinek, nebo servis point pro kola a mnoho dalšího. Nákupy, návštěva lékaře či školy a školky v blízkosti jsou samozřejmostí. Téměř ve všech bytech budou terasy či balkony a z některých bytů si jeho majitelé budou moci vychutnávat krásný výhled na Ještěd.

Projekt Bytové družstvo Bydlení Brandýs

Bytové družstvo Bydlení Brandýs

Projekt je skvělým důkazem, že se družstevní bydlení orientuje na lokality, kde je klidná a příjemná atmosféra a zároveň skvělá dostupnost z Prahy. Vždyť na Černý Most se lze dostat z brandýského domova za pouhých 15 minut. Nižší ceny bydlení umožní zájemci výběr většího bytu s komfortnějším prostorem pro sebe či své blízké. Samozřejmostí je parkovací místo či sklep.

K příjemnému bydlení přispěje kombinace infrastruktury většího města a přírody s cyklostezkami jak podél Labe, tak i přilehlými lesy. Blízkost nákupních míst, školek a škol či lékařské péče jsou i zde velmi oceňovanými prvky. V projektu je navíc v nabídce i zajímavá kombinace dvougeneračního bydlení, které může být inspirativním příkladem moderního využití prostoru pro více bydlících s postupným rozšířením prostoru pro vlastní potřebu.

Bydlení s krátkým dojezdem do metropole nabízí projekt Na Terase Beroun

Bytové družstvo Na Terase Beroun

Bydlení s krátkým dojezdem do metropole nabízí nově také berounský projekt. Jeho velkou předností je výstavba školy hned vedle projektu, která tak poskytne skvělé zázemí především mladým rodinám. Byty jsou výtečně dispozičně řešeny s komfortními terasami, které nabízí úžasný výhled na brdské vrcholky v okolí. Právě bydlení se zázemím městské infrastruktury v pěší či cyklistické vzdálenosti od mnoha přírodních krás patří k nejpreferovanějším místům k dlouhodobému bydlení.

Projekt nabízí celkem 60 družstevních bytů, všechny se sklepy a jedním či dvěma parkovacími místy. Velkou výhodou projektu je jeho dokončení už v příštím roce, kdy se s počátkem školního roku mohou začít stěhovat jeho noví obyvatelé. Je třeba nezaváhat, sousední objekty jsou již za první měsíc od spuštění rezervací zaplněny z jedné třetiny! Se vším, co vás zajímá na družstevním bydlení se můžete i zde s důvěrou obracet na zkušený tým specialistů družstevní bytové výstavby.

A tohle není zdaleka všechno, co dnes organizátoři družstevní bytové výstavby připravují. Již brzy by měly k uvedeným lokalitám přibýt i nové projekty v Kralupech nad Vltavou či Pardubicích a také se chystá spolupráce na jednom z větších pražských projektů. Vše potřebné můžete zjistit na www.bydlenisprirodou.cz a navíc se zde můžete zdarma zaregistrovat k odběru novinek ze světa družstevní bytové výstavby. Zajistíte si, že budete mezi prvními oslovenými na všech nových projektech s možností si vybírat z pestré nabídky dispozic i lokalit.

Informujte se na nové projekty družstevní bytové výstavby ještě dnes. Chtěli byste získat informace o nových projektech družstevní bytové výstavby nebo bezplatný model družstevního financování na míru přímo vám? Stačí, když vyplníte formulář na www.bydlenisprirodou.cz a my se vám ozveme, nebo se ozvěte vy nám na tel. 737 222 302 nebo e-mail bydlenisprirodou@sbdpraha.cz.

Text: Markéta Sadecká
Vizualizace: SBD Praha

Doporučené články

Konference TZB-info Rekonstrukce a provoz bytových domů 2023

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Jak si nezničit kuchyň a zdraví

Věděli jste, že nedostatečným odsazením kuchyňské linky může dojít ke kondenzaci vlhkosti a vytvoření nebezpečných plísní? Víte, že v okolních státech západní Evropy se mění kuchyňský...

Kytky, které čistí vzduch

Vytvořte si doma prales, ve kterém se vám bude dobře dýchat… některé květiny totiž mají velmi užitečnou vlastnost – umí filtrovat ze vzduchu škodlivé...

Radiátor jako šikovná příčka v koupelně

Když se řekne koupelnový radiátor, většině lidí se vybaví chromovaný žebřík pod náporem mokrých ručníků. Ti odvážnější si představí totéž v barevném provedení. Málokdo však...

Tři boxy z Packwallu v otevřeném prostoru

Malý byt v proseckém paneláku z konce šedesátých let minulého století doposud nebyl výrazněji upravován. Byt je vymezen z východní strany lodžií přes celou šířku dispozice, západní...

Marie Michaela Šechtlová – Přijít věcem na kloub

Tu vlastnost dostala Marie Šechtlová „do vínku“ od svých předků, kteří v několika generacích posouvali kupředu úroveň umělecké fotografie v Táboře. Marie nevykročila jejich cestou, ale...
Zehnder Tetris