spot_img

Třetí číslo časopisu Bydlení mezi panely již na stáncích

Letošní třetí číslo časopisu Bydlení mezi panely je už k dispozici na novinových stáncích i v kamenných prodejnách. Dočtete se v něm, jaké jsou aktuální novinky a trendy v oblasti bydlení. Chystáte-li se na celkovou rekonstrukci panelákového bytu nebo jen na dílčí úpravy, které oživí vaše bydleni, pak nové vydání našeho časopisu, alespoň si to myslíme, je to pravé čtení, které poradí, jak se s rekonstrukcí co nejlépe vypořádat.

Rekonstrukce panelového bytu 3+1

Rekonstrukce panelového bytu 3+1 bez možnosti dispozičních změn. To není zrovna lehký úkol. Jak ji nejlépe uchopit? Většinou jde o komplexní přestavbu. A to byl i náš případ. Další informace se dozvíte v článku s titulkem Rekonstrukce panelového bytu 3+1.

Home office v kuchyni?

Potřebujete pracovat z domova, ale nemáte volný pokoj nebo vhodné místo v obýváku, kam by se vešlo pohodlné pracovní místo? Inspirujte se, jak zařídit home office v kuchyni ve stejnojmenném článku.

Koupelna v menším prostoru?

Návrh a zařízení malé koupelny je vždy nelehkým úkolem. I přesto, že je prostoru málo, není třeba slevovat z nároků na design, estetičnost nebo kvalitu. Moderní koupelnové vybavení je navrženo tak, aby maximálně využilo i ten nejmenší prostor. Jak na to se dozvíte v článku Koupelna v menším prostoru?

Střešní fotovoltaika v památkové zóně

Střešní fotovoltaika v památkové zóně? Jde to. Dokonce i v místech, kde platí památková omezeni, je možné nainstalovat na střechu fotovoltaiku. Důkazem je bytový dům, který se nachází v pražských Nuslích v ulici Pod Terebkou. Jeho sedlová střecha byla ještě nedávno k nerozeznání od všech ostatních v okolí. Nyní ovšem červené pálené tašky zdobí 52 fotovoltaických panelů. Bezmála 24 kWp elektrárna by měla obyvatelům domu šetřit zhruba 100 000 korun ročně. Další podrobnosti najdete v článku s titulkem Střešní fotovoltaika v památkové zóně.

Kouzelné město nad Seinou

Frederyk Chopin kdysi řekl: „Paříž je všechno, co chceš!“ A platí to dodnes. Klikaté uličky a velkolepé bulváry, proslulé monumentální stavby a zanedbané zadní trakty, moderní obchody a prvotřídní restaurace, malá bistra a ošuntělé hospody. Moderně zrenovované čtvrti a bezútěšná, umouněná předměstí, honosné operní scény a zakouřené sklepní jazzové kluby, sebevědomí občané, zdrogovaní umělci a bezdomovci, lesk a bída metropole v nesčetných stupních a nuancích – v Paříži je zkrátka všechno. Další informace najdete v reportáži nazvané Kouzelné město nad Seinou.

Skalničky u Fausta byly v plném květu

V zahradách vedle Faustova domu na pražském Karlově náměstí proběhla další májová výstava Klubu skalničkářů Praha. Kromě novinek, jakými byly například kaktusy, ukázala i svou stále se omlazující tvář, a především pak zbudovanou skalku a mokřad v traktu před kostelem. Krása těchto zajímavých rostlin naplnila článek Skalničky u Fausta byly v plném květu.

Neste mě, neste, ptáci, do nebes

V prosinci letošního roku to bude dvacet let, co náš hudební svět opustila Zuzana Navarová, legenda českého písničkářství. Byla svéráznou osobitou interpretkou písní, k nimž si obvykle sama skládala slova. Její odkaz a poetické texty se staly inspirací i pro výtvarné umělce. Ukázky jejich prací se představí v článku Neste mě, neste, ptáci, do nebes.

A to pochopitelně není všechno!

Další zajímavé realizace najdete i v ostatních rubrikách aktuálního vydání, které poslouží jako inspirace. A určitě v časopisu najdete i něco navíc. Samozřejmě nechybí ani oblíbená soutěžní křížovka, tentokrát o vstupenky do zábavního parku Mirakulum.

Předchozí článek

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Walk In! Vstupte!

Užijte si sprchování bez bariér a prostorových omezení. S novými sprchovými kouty Walk In Air od RAVAK získáte praktické řešení vhodné takřka do každé koupelny. Sprchové kouty Air dostaly...

Interiérem roku se stala rekonstrukce domu v Kutné Hoře

Absolutním vítězem devátého ročníku ocenění Interiér roku 2023 se stala výjimečná rekonstrukce nazvaná Nová identita domu v Kutné Hoře. Autory jsou Jan Holub a Tomáš Hanus...

SANAKRYL TOP Thermo

V dnešní době klimatických změn se klade stále větší důraz na zateplení staveb proti úniku tepla a snížení tepelných ztrát. Se zvyšujícím se počtem tropických dní...

Unikátní asistence a podpora ekologických investic

„Kromě vylepšených i zcela nových asistenčních služeb, podstatného navýšení či úplného zrušení většiny limitů plnění, nabízíme třeba mimořádnou inflační garanci nebo unikátní ekologický benefit,“ představuje novinky...

Ložnice – místo pro komfortní spánek

Ložnice je místem, kde se chcete cítit příjemně a uvolněně. Abyste si mohli dopřát komfortní spánek, neobejdete se bez kvalitních lůžkovin, jako jsou polštáře a přikrývky....