spot_img

Rekonstrukce koupelny a zádveří

Realizovali jsme kompletní přestavbu vstupní části rodinného domu. Historicky se jednalo o přístavbu, ve které bylo umístěno zádveří a koupelna spojená s WC.

Původní stav

V prostorném zádveří početná rodina odkládala oblečení a boty, zároveň zde byla pračka se sušičkou a místo pro umístění sušáku na prádlo.

Koupelna byla spojena s WC. Byla zde vana, nešťastně umístěný bojler a po povrchu vedená kanalizace z patra rodinného domu. Technický stav byl velmi špatný.

Volba nové dispozice

Cílem úpravy bylo vytvořit plnohodnotnou koupelnu s vanou i sprchovým koutem. WC mělo být oddělené. Též jsme hledali místo pro nový bojler a do chodby pak navrhovali úložný prostor.

Zádveří je oproti původnímu stavu o cca 1 metr zmenšeno. I tak je zde dostatečné množství skříní a odkládacího prostoru. Pod vyměněným oknem je pračka se sušičkou a velká plocha na manipulaci s prádlem.

Posuvnými dveřmi se vstupuje do další části domu. Zde je samostatné WC s umývátkem. Následuje koupelna s velmi prostornou vanou i sprchovým koutem. Bojler má své místo v chodbě v atypické rohové skříni. Bojler jsme volili plochý, aby skříň co nejméně překážela ve frekventované chodbě.

Materiálové řešení

Nábytek je z laminátu ve dvou dekorech – dub a krémová. Dveře jsou též v dekoru dubu doplněné o černé kování.

Velkým přáním majitelů bylo kamenné umyvadlo. „To jsme osadili na skříňku vlastní výroby – deska je z odolného laminátu, zapuštěné hrany jsou masivní. Podnoží je nerezové, práškově lakované na černo. technologie výroby desky i podnoží zaručuje vysokou odolnost i ve vlhkém prostředí,“ vysvětluje Ing. Martin Kouba, který ve firmě KOUBA INTERIER vede výrobu nábytku.

Obklad je velkoformátový ve dvou dekorech – tmavá je použita ve sprchovém koutu a na podlaze, světlá pak na zbylých stěnách a vaně. Baterie jsou černé – dekor Hard Graphite. Příjemné doplňkové osvětlení je pod kulatým zrcadlem a v obou odkládacích nikách.

„Koupelna je členitá, jsou zde dvě niky a okno, takže navrhnout pěkný spárořez (rozložení obkladů) byla výzva. V nikách pak samozřejmě volíme kamenické rohy,“ doplňuje Ing. Alena Koubová detaily z realizace stavby. WC je ve stejném provedení. V obou místnostech jsou designové černé radiátory.

Text: Jan Chára
Foto: Kouba Interier

Kouba Interier

Nabízíme vám komplexní služby od návrhů až po realizace interiérů na klíč. Provádíme kompletní rekonstrukce bytů a domů, zajistíme veškeré stavební práce a návazně i vybavení kuchyňskou linkou, dveřmi, vestavěnými skříněmi a dalšími bytovými doplňky. Klademe důraz na detail a zajišťujeme dokonalé provedení práce.

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Topí, chladí, tlumí hluk, svítí i šetří – to jsou stropní sálavé panely

Zdraví, úspory energií, komfort a městský životní styl. To jsou trendy ovlivňující výstavbu i zařízení interiérů. Jejich součástí se už napevno stalo zajištění optimálního vnitřního klima:...

Kateřina Mášová – Zázrak jménem akvarel

Máte chuť k té růži přivonět, pohladit peří skřivánkova křídla, usednout vedle loďky na mořském břehu… Motivy na akvarelech Kateřiny Mášové ožívají a vnášejí do našich...

Odborná rada má při výběru interiérových dveří cenu zlata

Žít v bytě či domě bez interiérových dveří? Komfort takového bydlení by nebyl příliš vysoký, jelikož dveře mají v domácnosti svoji nenahraditelnou funkci. Kromě té základní,...

Veletrhy bydlení, designu a zahrad nabídnou novinky, trendy i konzultace s odborníky

Letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA bude ve dnech 11. až 14. dubna hostit unikátní veletržní souběh FOR INTERIOR, DESIGN SHAKER a FOR GARDEN. Vystavovatelé z Česka i zahraničí nabídnou na expozicích...

Společné nájemní právo a bydlení manželů

K jednomu bytu může vzniknout právo nájmu více osobám. Může se tak stát při vzniku nájemním smlouvy, při její změně na základě dohody mezi stranami...