spot_img

Letošní první číslo časopisu Bydlení mezi panely již na stáncích

Letošní první číslo časopisu Bydlení mezi panely přináší zajímavé čtení o bydlení, rekonstrukcích, přestavbách a proměnách bytu. Můžete odhalit moderní solitéry v panelovém bytě, přesvědčíte se, že renovace kuchyně je snazší, než si myslíte. Proměníme spolu s vámi starý byt v nový domov. A na návštěvě uvidíte, jak prostor může získat novou tvář. V časopisu Bydlení mezi panely nechybí ani zajímavá proměna z pořadu Jak se staví sen.

V garsonce museli architekti čarovat s dispozicí

Malý byt v pražských Vršovicích o ploše necelých 30 metrů čtverečních byl výzvou pro architekty především po stránce nové dispozice. Majitelé si totiž přáli plnohodnotné bydlení pro dvojici. Do malého bytu se podařilo dostat vše potřebné, včetně dvoulůžka. Další podrobnosti najdete v reportáži s titulkem V garsonce museli architekti čarovat s dispozicí.

Garsonka ve Vršovicích

Zdravotní nezávadnost kuchyně

Jestli právě stojíte před rozhodnutím zařídit si nově kuchyň nebo ji renovovat, zaměřte se nejen na design, na funkčnost a kvalitu nábytku, ale především na jeho zdravotní nezávadnost. V Oresi myslí na vaše zdraví. Výběr nábytku, který kupujete jednou za řadu let, si zasluhuje velkou pozornost. Škodliviny obsahují třeba laky, lepidla, textilie, předměty z plastů, z nichž se škodliviny uvolňují do ovzduší. Jak je omezit? To se dočtete v článku nazvaném Zdravotní nezávadnost kuchyně. 


I malá koupelna může být krásná a funkční

Stojíte před výzvou renovace nebo přestavby malé koupelny? Koupelna je jednou z nejproblematičtějších místností, která má zároveň jednu z nejdůležitějších funkcí v celém interiéru. Pokud nemáte prostředky nebo prostory na její rozšíření, je třeba pracovat důmyslně s každým metrem čtverečním. Hodně dobrých rad najdete v článku I malá koupelna může být krásná a funkční. 


Barvou roku 2023 je odstín inspirovaný přírodou

Obilný klas je název odstínu, který byl vybrán jako Dulux Barva roku 2023. Inspirace pro příběh barvy, která vystihuje nálady a trendy ve společnosti, se zrodila stejně jako v uplynulých dvaceti letech na setkání, které značka Dulux každoročně pořádá ve svém Mezinárodním estetickém centru. Další informace a řadu inspirativních fotografií najdete v článku s titulkem Barvou roku 2023 je odstín inspirovaný přírodou. 


Poskládejte si svůj koupelnový Tetris! 

Odolný vysokotlaký laminát s umyvadlem stojícím na desce, ale umyvadlová deska to není, můj pane… Co je to? No přece koupelnová skříňka Module kombinující praktický úložný prostor umyvadlových skříněk s odolností a moderním designem desek pod umyvadlo! Podrobné informace najdete v článku s titulkem Poskládejte si svůj koupelnový Tetris! 


Rekonstrukce bytu s plochou 35 metrů čtverečních

V jednom z mnohapatrových panelových domů v ulici Vysočanská v Praze na Proseku byla nedávno dokončena rekonstrukce bytu s celkovou užitnou plochou jen 35 metrů čtverečních. Interiér bytu se proměnil k nepoznání, prosvětlil se a kompletně se otevřel. I přes velké množství požadavků investorky působí interiér vzdušně, hřejivě a nadčasově. Důkaz najdete v článku nazvaném Rekonstrukce bytu s plochou 35 metrů čtverečních. 


Rekonstrukce bytu v panelovém domě

Původní dispozice bytu 4+1 byla podle přání klientů pozměněna propojením dvou pokojů v jeden. Došlo k propojení obývacího pokoje s kuchyní v jeden obytný prostor s kuchyňským koutem, zvětšení koupelny pro velkorysý prostor k relaxaci. Realizována byla tak nová koupelna a kuchyně. A také podlahy, omítky a SDK podhledy. Došlo k výměně dveří a oken, elektroinstalace a otopné soustavy. Další informace s řadou fotografií najdete v článku s titulkem Rekonstrukce bytu v panelovém domě. 


Soutěž Interiér roku otevřela osmý ročník

Do osmého ročníku soutěže Interiér roku se mohou už nyní hlásit architekti a interiéroví designéři z České i Slovenské republiky. Uzávěrka přihlášek je 28. 2. 2023 a vítězové budou vyhlášeni jako obvykle v pražském Centru současného umění DOX, a to v úterý 16. 5. 2023. Účastnit se mohou soukromé i veřejné interiéry, které byly navrženy profesionály a dokončeny výhradně v roce 2022. Další informace a řadu fotografií z minulého ročníku najdete v článku s názvem Soutěž Interiér roku otevřela osmý ročník. A to opravdu není všechno.
Na dalších stránkách našeho časopisu najdete reportáž z pořadu Jak se staví sen, nezbytnou květinovou inspiraci a také jsme nezapomněli zařadit oblíbenou galerii, tentokrát věnovanou zátiší v podání řady výtvarných umělců.

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Třetí číslo časopisu Bydlení mezi panely již na stáncích

Letošní třetí číslo časopisu Bydlení mezi panely je už k dispozici na novinových stáncích i v kamenných prodejnách. Dočtete se v něm, jaké jsou aktuální novinky a trendy v oblasti...

Mikrobyt pro dva

Svoje startovací bydlení si mladý pár vybral v garsonce v rekonstruovaném vila domě na Praze 9. Investoři si přáli mít plně vybavenou kuchyni, maximum úložných prostor, a hlavně...

Walk In! Vstupte!

Užijte si sprchování bez bariér a prostorových omezení. S novými sprchovými kouty Walk In Air od RAVAK získáte praktické řešení vhodné takřka do každé koupelny. Sprchové kouty Air dostaly...

Interiérem roku se stala rekonstrukce domu v Kutné Hoře

Absolutním vítězem devátého ročníku ocenění Interiér roku 2023 se stala výjimečná rekonstrukce nazvaná Nová identita domu v Kutné Hoře. Autory jsou Jan Holub a Tomáš Hanus...

SANAKRYL TOP Thermo

V dnešní době klimatických změn se klade stále větší důraz na zateplení staveb proti úniku tepla a snížení tepelných ztrát. Se zvyšujícím se počtem tropických dní...