spot_img

Dvojka časopisu Bydlení mezi panely již na stáncích

V letošním druhém vydání časopisu Bydlení mezi panely se, mimo jiné, dozvíte, jak zrekonstruovat byt za pomoci renomovaných architektů. V časopise najdete také různé varianty barevného řešení koupelen nebo renovaci kuchyně a další pravidelné rubriky jako jsou například Návštěva, Proměna bytu, Flóra nebo Galerie. Nedílnou součástí tohoto vydání časopisu je také finanční příloha, kde najdete řadu rad a cenných informací.

Centrem nové dispozice se stal hlavní obytný prostor

Může se zdát, že 65 m2 je malý prostor, ale pokud je vše dobře promyšleno, je byt využit na maximum. Projekt začal úplně s ideálním načasováním. Klientovi architekti ze studia 2MAD pomáhali již s výběrem toho nejlepšího z jím vybraných variant. Samozřejmě, že to vždy zabere nějaký čas, ale vždy to stojí za to. A jak to dopadlo? To se dozvíte v reportáži s titulkem Centrem nové dispozice se stal hlavní obytný prostor.


Koupelnám vládnou barvy

Bílá koupelnová keramika nebo chromované baterie patří k osvědčené klasice interiérového vybavení, zdaleka už ale nejsou hlavní volbou. S inovativními technologiemi přišla celá řada novinek a koupelnovému designu nyní vládnou rozmanité barvy, které umožňují kreativnější kombinace a osobitější vyjádření. Jaké novinky letošní rok přinese a které přetrvají i do dalších let? To se dozvíte v článku nazvaném Koupelnám vládnou barvy.


Dekory a trendy v kuchyních

Jestli se rádi inspirujete současnými trendy, vsaďte při výběru nové kuchyně na funkčnost propojenou s relaxací, neutrální i syté barvy, na textury a kovy. Přijďte se inspirovat do Oresi, kde nabízejí čtyři značky kuchyní všech stylů dekorů, struktur a barev a mají nejlepší poměr ceny a výkonu na trhu. A návrh ve 3D získáte zdarma. Podrobnosti najdete v článku nazvaném Dekory a trendy v kuchyních.


BAU v Mnichově

Přípravy na veletrh BAU, přední světový veletrh architektury, materiálů a systémů, který se bude konat na výstavišti v Mnichově, jsou aktuálně v plném proudu. Špičkové mezinárodní setkání začne 17. a potrvá do 22. dubna. Můžete se, spolu s námi, podívat na aktuální stav přihlášených vystavovatelů, inovace a hlavní body nadcházejícího veletrhu. Další informace jsou k dispozici v článku s titulkem BAU v Mnichově.


Capawood – profesionální program ochrany dřeva

Přírodní krása dřeva si zaslouží tu nejlepší ochranu. Dřevěné prvky v exteriéru vyžadují pravidelnou údržbu, potom zůstane po dlouhou dobu zachována jejich přirozená krása i maximální odolnost. V řadě výrobků Caparol CapaWood jsou k dispozici profesionální výrobky zaručující vynikající ochranu před povětrnostními podmínkami, které současně zdůrazňují krásu přírodního dřeva. Další cenné informace v článku s názvem Capawood – profesionální program ochrany dřeva.


Venkovní žaluzie komplexní, flexibilní a efektivní

Exteriérové, venkovní, nebo chcete-li předokenní, žaluzie už dávno překonaly jakékoli interiérové stínění do oken. A to především díky účinnější ochraně před slunečním zářením a hlukem, úspoře energie na vytápění i klimatizaci, zvýší také zabezpečení domácnosti a ochrání vaše soukromí. Venkovní žaluzie v podstatě fungují jako izolační prvek vašeho domu. Další výhody jsou popsány v článku s titulkem Venkovní žaluzie komplexní, flexibilní a efektivní.


Rekonstrukce starého bytu v centru Brna

„Baví nás interakce s klienty, nacházení nových prostorových řešení, ale hlavně jejich přeměna ve smysluplné a funkční prostory, které neobsahují imitace, ale pravé materiály,“ poznamenávají architektky Barbora Kudelová a Kristýna Sirová ze studia HRA. Rekonstrukce starého bytu v centru Brna měla zajímavé zadání. Původně se totiž přemýšlelo jenom o tom, že se bude rekonstruovat pouze koupelna. Zajímavé postřehy najdete v článku Rekonstrukce starého bytu v centru Brna.


Květy tulipánů patří k jaru

Tulipány jsou jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších květin v jarních zahradách. Známe velkokvěté hybridy divokých barev i tvarů, ale půvabné jsou i původní plané druhy, kterých byla dosud popsána necelá stovka. Šlechtěním postupně vzniklo přes šest tisíc zaregistrovaných odrůd tulipánů a každoročně šlechtitelské firmy představují nové a nové. Nejnovějším hitem v Holandsku jsou znovuobjevené, třeba sto let staré odrůdy, které se zachovaly třeba jen v několika exemplářích. Další zajímavosti najdete v článku s titulkem Květy tulipánů patří k jaru.


Pokoje pro dva malé fotbalisty

Tomáš má dva syny, Ondru a Tomáše, na které je už dva roky úplně sám. Po 18 letech soužití se svou partnerkou mu po zdánlivě banálním zákroku v nemocnici zemřela na celkovou sepsi organismu. Tomáš samozřejmě celou situaci stále prožívá velice bolestně. Ale pro své kluky chce jen to nejlepší, a tak do další osudem poznamenané rodiny přijíždí nejostřílenější dvojice designérů František s Kamilou, aby rozzářili nejen dětské oči radostí. Od toho tu přece oblíbený pořad Jak se staví sen je! Další zajímavé postřehy v reportáži s titulkem Pokoje pro dva malé fotbalisty.


Podmanivá hra tónů

Tak jako virtuos potřebuje k tvorbě hudby svůj hudební sluch, tak i interiérový designér musí disponovat citem pro detail a smyslem tvořit lahodné kombinace. V případě rekonstrukce bytu historické vily v Jablonecké ulici v Liberci se tyto vlastnosti povedly aplikovat. Kombinace betonové stěrky, dřeva, bílé barvy a černých doplňků zanechává dojem přirozena, vzdušnosti a lehkosti. Reportáž najdete pod titulkem Podmanivá hra tónů.


Pohlcen okamžikem

Obrazy Pavla Samlíka jsou jako ze snů. Krajiny v jeho podání dostávají melancholický nádech a květy ve váze jsou lehce zahalené do mlhy. Jemnými horizontálními tahy štětce dovede rozvibrovat i zdánlivě neživé předměty. Malování bylo pro ostravského rodáka Pavla Samlíka jasnou volbou. Snad se v něm projevily geny jeho pradědečka – malíře, snad v něm podpořili přirozenou touhu zachycovat svět kolem sebe rodiče, kteří ho v tomto směřování bezvýhradně podporovali. Netlumili pučení jeho fantazie, ani když už došly papíry a po ruce byla zeď nebo kuchyňská linka. Pohlcen okamžikem.


Koupelnové inspirace z Frankfurtu

V polovině března se ve Frankfurtu konal světový veletrh IHS. Hlavním mottem veletrhu bylo Solutions for the future a především šlo o inovace, které pomáhají dosáhnout cílů v oblasti ochrany klimatu a efektivního využívání zdrojů energie. Dalším klíčovým tématem byla udržitelnost, která spojila sekce ISH Energy a ISH Water. Další informace a bohatý obrazový materiál najdete pod titulkem Koupelnové inspirace z Frankfurtu.


Součástí tohoto vydání je také, jak už to v dubnových číslech našeho časopisu bývá, finanční příloha s řadou cenných rad a informací. To jsou opravdu jenom malé střípky z velké mozaiky informací, tipů a rad, které jsme připravili. Pro poučení, inspiraci i praktické využití při rekonstrukcích vašich příbytků.

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

O výběru interiérových dveří

S výběrem interiérových dveří se dříve či později v životě potká prakticky každý z nás. Jaký je první krok? Na co si dát pozor? Kdo nám nejlépe...

Stavební veletrhy ukázaly budoucnost oboru

Letošní Stavební veletrh Brno, veletrh Dřevo a stavby Brno a Festival architektury představily novinky a trendy ve stavebnictví a potvrdily rostoucí zájem o investice do moderního a energeticky úsporného bydlení....

Nové barvy i tvary

Tradiční česká značka JIKA nabízí ve svém portfoliu kompletní řešení pro koupelny. V letošním roce se navíc produktové řady dočkají dalších novinek, které reflektují soudobé...

Paříž – takové je město nad Seinou

Frederyk Chopin kdysi řekl: „Paříž je všechno, co chceš!“ a platí to dodnes. Klikaté uličky a velkolepé bulváry, proslulé monumentální stavby a zanedbané zadní trakty, mondénní obchody...

Třetí číslo časopisu Bydlení mezi panely již na stáncích

Letošní třetí číslo časopisu Bydlení mezi panely je už k dispozici na novinových stáncích i v kamenných prodejnách. Dočtete se v něm, jaké jsou aktuální novinky a trendy v oblasti...