spot_img

Barva roku 2022 blankytně modrá

Cílem značky Dulux je přinášet nové palety barev, které dokonale odpovídají přáním a potřebám spotřebitelů. Proto se již téměř 30 let potkávají rok co rok týmy odborníků na design a v Mezinárodním estetickém centru Dulux analyzují globální společenské, designové a spotřebitelské trendy.

Výsledkem tohoto setkání je výběr Barvy roku, jež nejvíce zachycuje aktuální náladu. Letos byla zvolena blankytně modrá (T0.10.70) – lehký, svěží odstín, který má vnést do našeho prostředí tolik potřebný závan čerstvého vzduchu.

Potřeba variabilních prostor

Naše požadavky na obytné prostory se v posledních měsících zvýšily. Trávili jsme v nich 24 hodin denně, hledali zde mimo jiné klid na práci či prostor pro cvičení. To vše se stalo katalyzátorem nového přemýšlení o využití našich domovů i jejich designu a uspořádání. Jednoduše řečeno, v budoucnu budeme potřebovat variabilní prostory, které mohou plnit mnohem více funkcí.

Skrývá v sobě závan svěžesti

Po období uzavření zároveň toužíme po tom, abychom se mohli znovu naplno realizovat, kochat se přírodou, nasávat čerstvý vzduch a hledat nové přístupy. „Barvou roku 2022 byl vybrán odstín blankytně modrá. Jde o lehkou, optimistickou barvu, jež v sobě skrývá závan svěžesti. Do interiéru vnáší nádech přírody a dokáže oživit každý obytný prostor. Je to též barva, která se hodí k řadě dalších odstínů od jemných neutrálních až po veselé světlé,“ vysvětluje Martin Brodský, Senior Brand Manager značky Dulux.

Čtyři palety dekorativních barev

Aby bylo možné ukázat, jak blankytně modrá (T0.10.70) funguje s dalšími odstíny, navrhlo Mezinárodní estetické centrum značky Dulux čtyři palety dekorativních barev, inspirované právě zmiňovanou měnící se rolí domácnosti. Tyto palety umožňují snadný výběr a kombinaci řady jemných neutrálních a veselých odstínů. Lze je použít k vymezení zón ve víceúčelových prostorech, vnést jejich pomocí do interiéru pocit přírody, vytvořit upokojující atmosféru i podpořit pocit jednoty.

Multifunkční prostor

Tato pestrobarevná paleta je ideální pro proměnu pracovního prostoru, který musí plnit několik rolí najednou. Povznášející tóny žluté, růžové a zelené dokonale fungují s barvou roku blankytně modrou. Dokážou vymezit specifické zóny ve víceúčelovém prostoru nebo vytvořit vizuální spojení mezi jednotlivými místnostmi.

Prostor pro vitalitu a přírodu

Světlé přírodní tóny mohou pomoci vnést do místnosti pozitivní účinky vnějšího světa. Celá paleta totiž hýří barvami inspirovanými přírodou – šalvějová a mechově zelená, břidlicová modř, zemská hnědá. Spolu s blankytně modrou vytvářejí schéma, které odráží přirozenou venkovní paletu. Velmi dobře fungují jak v rurálních, tak i v moderních domácnostech.

Místo pro klid a pohodu

Všichni potřebujeme místo, kam můžeme utéct, kde se můžeme cítit inspirováni a snít. Paleta barev se vzdušnou růžovou, červenou a oranžovou barvou pomůže proměnit na takový prostor jakékoli místo. Každému pokoji dodají teplo, měkkost a trochu půvabu. V kombinaci s blankytně modrou pak mohou oživit i moderní a minimálně zařízený prostor.

Otevřený prostor pro nové nápady

Vzdušné, neutrální tóny této palety v kombinaci se světlými odstíny dokážou maximálně využívat denní světlo a do prostoru přináší závan svěžesti. Vytvoří jednoduché a otevřené pozadí, které pojme jakoukoliv kombinaci nábytku nebo vybavení. Tato sestava barev bude dokonale fungovat jako pozadí k jednoduchým přírodním doplňkům, jako jsou ty ze dřeva, keramiky nebo lnu.

Další informace na webových stránkách

Barvu roku 2022 blankytně modrou (T0.10.70) i další odstíny z letošních barevných palet vám připraví v míchacích centrech značky Dulux. Pro více informací se podívejte na webové stránky www.dulux.cz. Další inspiraci naleznete také na facebookovém nebo instagramovém účtu DuluxCZ, nebo na YouTube kanálu Dulux CZ&SK.

Text: Kateřina Klusová

Foto: Dulux

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Stavební veletrh Brno nabídl řešení pro lepší bydlení

Chcete lépe bydlet? Chystáte se stavět, rekonstruovat či modernizovat svůj domov? Hledáte informace o dotačních programech, nových stavebních materiálech a technologiích? Zajímají vás udržitelná a energeticky úsporná...

Předplatitelská soutěž BMP

Objednejte si roční předplatné do 30. května 2024, a to e-mailem na danap@send.cz nebo na telefonních číslech 225 985 225 a 777 333 370. Pro 10 předplatitelů jsme připravili knihy...

Relax na maximum. Koupelna s prvky přírody uklidní a potěší smysly

Koupelna je prostředím, v němž se po dlouhém dni zbavujeme nejen fyzických nečistot, ale také stresu a napětí. Rustikální koupelny se na psychickou pohodu přímo zaměřují...

Barevný trend na rok 2024 – Sametový šeřík

Každý rok představuje značka prémiových barev Dulux nový barevný odstín, který je výsledkem rozsáhlého výzkumu globálních společenských, designových a spotřebitelských nálad. Pro rok 2024 bude...

Speciální 3D povrchy interiérových dveří nabízí autentický dřevěný vzhled a zároveň vysokou odolnost

Jedním z kritérií, kterým je potřeba při výběru interiérových dveří věnovat pozornost, je povrch. Ten by měl odpovídat intenzitě „provozu“ v domácnosti a také konkrétní místnosti. Mezi...