spot_img

Výborná poloha, výhled do zeleně a navrch ještě finská sauna

Klient si pořídil byt o rozloze 72 m2 v menším developerském projektu, který ho zaujal svou výbornou polohou, výhledem do zeleně, příjemnou velikostí, dobře vybaveným bytovým domem a jeho okolím.

Hlavním požadavkem bylo přizpůsobení interiéru jeho koníčkům jako jsou sport, kočky, saunování, četba, gastronomie a aktivní společenský život.

Mnoho požadavků

Konkrétně bylo potřeba v bytě maximalizovat úložné prostory, přidat sprchový kout do koupelny, integrovat finskou saunu, zabezpečit útočiště pro dva kocoury a dva silniční bicykly.

Nakonec se podařilo klientovy představy zdárně naplnit

Tento sen se na začátku zdál jako nereálný, jelikož není zatím v silách architektů prostory nafukovat. Kvůli šibeničnímu termínu výstavby už nebylo možné měnit radiálně dispozici, ale i díky drobným intervencím v dispozičním řešení se podařilo klientovy představy zdárně naplnit.

Obývací stěna je lemována vestavěnou knihovnou, která navazuje na sedací parapet

Původní dispozice byla zachována

Původní dispozice 3+kk zůstala zachována. Dlouhá chodba byla prolomena nikami – jedna slouží jako odkládací prostor pro kola, druhá v sobě skrývá servisní vestavnou skříň s pračkou a sušičkou. Pračka byla přesunuta z komory, která byla zrušena a nahradila ji malá finská sauna a vestavěná skříň.

Vedle lednice se vešla i malá vinotéka

Minimalistická kompaktní kuchyně je od obytného prostoru opticky oddělená lamelovou zástěnou. V kuchyni je použita vestavná varná deska Bora s recirkulační digestoří, vedle lednice se vešla i malá vinotéka.

Lávky pro volný pohyb koček

Obývací stěna je lemována vestavěnou knihovnou, která navazuje na sedací parapet, na jeho konci je skryt žebřík pro čtyřnohé obyvatele bytu. Všechny tři strany obytného prostoru jsou propojeny lávkami pro volný pohyb koček. Jídelní stůl byl vyroben na míru z dubového masivu. Doplňují jej židle TON Merano v přírodním odstínu. V ložnici byla navržena sestava vestavěných skříní, které poskytují dostatek místa pro ukládání ošacení.

Severský výraz bytu podtrhuje masivní dubová podlaha

Materiály byly zvoleny v maximální míře přírodní až minimalistické. Severský výraz bytu podtrhuje masivní dubová podlaha, vestavěný nábytek z kvalitní březové překližky, která byla ošetřena přírodním voskem a v nice na kola mořená na černo. Světlé dřevo je zkombinováno s tmavšími kousky z malajského dubu z recyklovaných palet.

V koupelně je použita mozaika v tlumené zelené barvě

Kuchyňská pracovní deska je vyrobena z tvrzeného materiálu Technistone. Sauna byla zhotovena kompletně na míru, vnitřní obklad je z cedrového dřeva. V koupelně jsou použity mozaika v tlumené zelené barvě, chromové baterie a bílé doplňky.

Řídící jednotka upravuje intenzitu osvětlení

Světlo hraje v bytě důležitou roli, použité materiály jej rozjasňují. Umělé osvětlení bylo navrženo firmou Nasli, jedná se o systém biodynamického osvětlení, které reaguje na venkovní podmínky a skrz řídící jednotku upravuje intenzitu osvětlení, a tak přispívá k celkové pohodě uživatelů.

Text: Jan Chára
Foto: FRVR foto


Základní údaje

Dodavatel biodynamického osvětlení: Nasli
Vestavěný nábytek: Ateliér Paletky
Dodavatel kamene: Trikamon

Zuzana Bartasová

Zuzana Bartasová

získala zkušenosti při přípravě projektů různých měřítek, od malých rodinných domů až po developerské projekty v rámci urbanistických celků v ateliérech Rala a A69. Tyto zkušenosti nyní využívá při návrzích převážně rezidenčních ale i komerčních interiérů, věnuje se i rekonstrukcím a projektům pro bydlení. V současné době spolupracuje se studiem B2 architecture.

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Zateplení bytových domů v ČR

Může se jevit, že bytové domy jsou už z velké části zateplené, ale je to spíše realita velkých měst. Podle analýzy iniciativy Zateplujeme Česko většina...

Jak šetrně zacházet s vodou

Téma úspory vody je stále aktuálnější a pozornost mu věnuje čím dál více z nás, ať už je důvodem ohleduplnost k přírodě, udržitelný životní styl nebo také...

Celková rekonstrukce bytu 2+1 v bytovém domě z 60. let

Byt se nachází v cihlovém bytovém domě postaveném v 60. letech minulého století. Výměra bytu činí 51 m2. K bytu náleží i větší sklep, což je velkou devizou. Původní dispozice...

Dokonalá souhra

Korado uvádí na trh nový typ radiátoru RADIK V-POWER, který je určen pro tepelná čerpadla. Radiátor dokáže zvýšit tepelný výkon až o 60 %. V současné době...

Založení zahrady projektu Zahrada Gallas

Obyvatelé první etapy projektu Zahrada Gallas v Liberci se dočkají svého bydlení dřív – nastěhují se už letos na podzim. A již nyní, ve středu...