spot_img

Výborná poloha, výhled do zeleně a navrch ještě finská sauna

Klient si pořídil byt o rozloze 72 m2 v menším developerském projektu, který ho zaujal svou výbornou polohou, výhledem do zeleně, příjemnou velikostí, dobře vybaveným bytovým domem a jeho okolím.

Hlavním požadavkem bylo přizpůsobení interiéru jeho koníčkům jako jsou sport, kočky, saunování, četba, gastronomie a aktivní společenský život.

Mnoho požadavků

Konkrétně bylo potřeba v bytě maximalizovat úložné prostory, přidat sprchový kout do koupelny, integrovat finskou saunu, zabezpečit útočiště pro dva kocoury a dva silniční bicykly.

Nakonec se podařilo klientovy představy zdárně naplnit

Tento sen se na začátku zdál jako nereálný, jelikož není zatím v silách architektů prostory nafukovat. Kvůli šibeničnímu termínu výstavby už nebylo možné měnit radiálně dispozici, ale i díky drobným intervencím v dispozičním řešení se podařilo klientovy představy zdárně naplnit.

Obývací stěna je lemována vestavěnou knihovnou, která navazuje na sedací parapet

Původní dispozice byla zachována

Původní dispozice 3+kk zůstala zachována. Dlouhá chodba byla prolomena nikami – jedna slouží jako odkládací prostor pro kola, druhá v sobě skrývá servisní vestavnou skříň s pračkou a sušičkou. Pračka byla přesunuta z komory, která byla zrušena a nahradila ji malá finská sauna a vestavěná skříň.

Vedle lednice se vešla i malá vinotéka

Minimalistická kompaktní kuchyně je od obytného prostoru opticky oddělená lamelovou zástěnou. V kuchyni je použita vestavná varná deska Bora s recirkulační digestoří, vedle lednice se vešla i malá vinotéka.

Lávky pro volný pohyb koček

Obývací stěna je lemována vestavěnou knihovnou, která navazuje na sedací parapet, na jeho konci je skryt žebřík pro čtyřnohé obyvatele bytu. Všechny tři strany obytného prostoru jsou propojeny lávkami pro volný pohyb koček. Jídelní stůl byl vyroben na míru z dubového masivu. Doplňují jej židle TON Merano v přírodním odstínu. V ložnici byla navržena sestava vestavěných skříní, které poskytují dostatek místa pro ukládání ošacení.

Severský výraz bytu podtrhuje masivní dubová podlaha

Materiály byly zvoleny v maximální míře přírodní až minimalistické. Severský výraz bytu podtrhuje masivní dubová podlaha, vestavěný nábytek z kvalitní březové překližky, která byla ošetřena přírodním voskem a v nice na kola mořená na černo. Světlé dřevo je zkombinováno s tmavšími kousky z malajského dubu z recyklovaných palet.

V koupelně je použita mozaika v tlumené zelené barvě

Kuchyňská pracovní deska je vyrobena z tvrzeného materiálu Technistone. Sauna byla zhotovena kompletně na míru, vnitřní obklad je z cedrového dřeva. V koupelně jsou použity mozaika v tlumené zelené barvě, chromové baterie a bílé doplňky.

Řídící jednotka upravuje intenzitu osvětlení

Světlo hraje v bytě důležitou roli, použité materiály jej rozjasňují. Umělé osvětlení bylo navrženo firmou Nasli, jedná se o systém biodynamického osvětlení, které reaguje na venkovní podmínky a skrz řídící jednotku upravuje intenzitu osvětlení, a tak přispívá k celkové pohodě uživatelů.

Text: Jan Chára
Foto: FRVR foto


Základní údaje

Dodavatel biodynamického osvětlení: Nasli
Vestavěný nábytek: Ateliér Paletky
Dodavatel kamene: Trikamon

Zuzana Bartasová

Zuzana Bartasová

získala zkušenosti při přípravě projektů různých měřítek, od malých rodinných domů až po developerské projekty v rámci urbanistických celků v ateliérech Rala a A69. Tyto zkušenosti nyní využívá při návrzích převážně rezidenčních ale i komerčních interiérů, věnuje se i rekonstrukcím a projektům pro bydlení. V současné době spolupracuje se studiem B2 architecture.

Doporučené články

Konference TZB-info Rekonstrukce a provoz bytových domů 2023

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Jak si nezničit kuchyň a zdraví

Věděli jste, že nedostatečným odsazením kuchyňské linky může dojít ke kondenzaci vlhkosti a vytvoření nebezpečných plísní? Víte, že v okolních státech západní Evropy se mění kuchyňský...

Kytky, které čistí vzduch

Vytvořte si doma prales, ve kterém se vám bude dobře dýchat… některé květiny totiž mají velmi užitečnou vlastnost – umí filtrovat ze vzduchu škodlivé...

Radiátor jako šikovná příčka v koupelně

Když se řekne koupelnový radiátor, většině lidí se vybaví chromovaný žebřík pod náporem mokrých ručníků. Ti odvážnější si představí totéž v barevném provedení. Málokdo však...

Tři boxy z Packwallu v otevřeném prostoru

Malý byt v proseckém paneláku z konce šedesátých let minulého století doposud nebyl výrazněji upravován. Byt je vymezen z východní strany lodžií přes celou šířku dispozice, západní...

Marie Michaela Šechtlová – Přijít věcem na kloub

Tu vlastnost dostala Marie Šechtlová „do vínku“ od svých předků, kteří v několika generacích posouvali kupředu úroveň umělecké fotografie v Táboře. Marie nevykročila jejich cestou, ale...
Zehnder Tetris