spot_img

Stylově i vesele ve vánočním čase

Vánoce jsou časem, kdy je výzdobě interiéru věnována největší pozornost v roce. Cílem je vytvořit vřelou a sváteční náladu, přičemž vše musí být sladěné do posledního detailu.

Na výběr je nespočet interiérových doplňků, kterými toho můžete dosáhnout, od stylového vánočního stromku, tematického zimního zákoutí v rohu obývacího pokoje až po dokonale prostřený stůl. Vše však podléhá každoročně měnícím se trendům.

Čím se pro příští období můžete inspirovat?

Každým rokem se domácnosti před příchodem vánočních svátků oblékají do slavnostního vzhledu. Na konferenčním stolku nesmí chybět svícen, na dveřích věnec, na jídelním stole tematické prostírání. V loňském roce jim vládly především vintage a rustikální styl, dřevěné prvky a dekorace s kameninovým vzhledem. V barvách převažovaly podzimní a zimní tóny jako hnědá, borová zeleň, bordó, expresivnější oranžová, stálicí ale zůstává také zlatá a stříbrná. Kromě praktických dekorací se nebojte zakomponovat i hravé prvky.

Dekorace v podobě figurek

„Velmi oblíbené jsou dekorace v podobě figurek, například skřítka nebo soba. Barevně ladí s vánočními barvami, často jsou zdobeny imitací sněhu a dokážou do domácnosti vnést veselou náladu. Nejvíce vyniknou v tematickém zátiší pod stromečkem, ve volném rohu místnosti, ale i samostatně na poličce. Skvěle se taktéž hodí do dětského pokoje,“ radí Alena Kročilová ze společnosti BAUHAUS.

Atmosféru navodí nejen vůně cukroví

S Vánoci se pojí útulná a vřelá atmosféra. Navodí ji nejenom vůně cukroví, ale i správné osvětlení. Zaměřte se především na produkty s teplým bílým světlem, pro vytvoření veselejšího a živějšího prostředí volte světýlka měnící barvy.

Stolní svícen, zářící hvězdy v okně

Kromě tradičního světelného řetězu na stromeček bude v interiéru skvěle vypadat taktéž světelná dekorace v podobě stolního svícnu, zářící hvězdy v okně nebo betlému na poličce. Děti potěší hravé alternativy, například sněhulák nebo sob. Nezapomínejte ani na ozdobení zahrady. Venkovním stromům budou slušet světelné řetězy, ať už klasické nebo ve tvaru vánočních baněk, sněhových vloček či rampouchů.

Trendy je nadále červená a zelená

Podle trendů nebo raději tradičně? Ať už zvolíte jakoukoliv variantu vánočních ozdob, nebude to špatně. „Módním hitem vánoční sezóny je výzdoba v barvě Viva Magenta. Směs růžové, fialové a fuchsiové překvapí sytostí, přesto ale není křiklavá nebo vtíravá. Spolu s ní bude stromkům vládnout také bílá a pastelové tóny. Milovníky klasiky a přírodních materiálů potěší, že trendy je nadále červená a zelená nebo dřevěné ozdoby s tradičním vzhledem,“ uvádí Alena Kročilová ze společnosti BAUHAUS. Stromeček můžete zpestřit taktéž doma připravenými ozdobami v podobě sušeného pomeranče, perníčky nebo kůrou skořice.

Svíčky – neodmyslitelná součást vánočních svátků

Svíčky jsou neodmyslitelnou součástí vánočních svátků. Pomeranč, skořice, hřebíček, ale také aroma sladkých dobrot nebo lesa. Ať už zvolíte citrusové nebo dřevité vůně, do jednotlivých místností vnesou příjemnou energii. „Praktické jsou zejména uzavíratelné svíčky ve skle, u kterých nehrozí rychlé vyprchání vůně, v interiéru vypadají lépe a po vyhoření lze sklenici znovu využít. Alternativou je aroma lampa nebo aroma difuzér. Provoní i větší místnosti a podle typu aromatického oleje přinese uklidňující nebo naopak povzbuzující účinek,“ doplňuje Alena Kročilová ze společnosti BAUHAUS.

Text: Romana Francková
Foto: BAUHAUS

Předchozí článek
Další článek

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Zateplení bytových domů v ČR

Může se jevit, že bytové domy jsou už z velké části zateplené, ale je to spíše realita velkých měst. Podle analýzy iniciativy Zateplujeme Česko většina...

Jak šetrně zacházet s vodou

Téma úspory vody je stále aktuálnější a pozornost mu věnuje čím dál více z nás, ať už je důvodem ohleduplnost k přírodě, udržitelný životní styl nebo také...

Celková rekonstrukce bytu 2+1 v bytovém domě z 60. let

Byt se nachází v cihlovém bytovém domě postaveném v 60. letech minulého století. Výměra bytu činí 51 m2. K bytu náleží i větší sklep, což je velkou devizou. Původní dispozice...

Dokonalá souhra

Korado uvádí na trh nový typ radiátoru RADIK V-POWER, který je určen pro tepelná čerpadla. Radiátor dokáže zvýšit tepelný výkon až o 60 %. V současné době...

Založení zahrady projektu Zahrada Gallas

Obyvatelé první etapy projektu Zahrada Gallas v Liberci se dočkají svého bydlení dřív – nastěhují se už letos na podzim. A již nyní, ve středu...