spot_img

Stavební veletrh Brno nabídl řešení pro lepší bydlení

Chcete lépe bydlet? Chystáte se stavět, rekonstruovat či modernizovat svůj domov? Hledáte informace o dotačních programech, nových stavebních materiálech a technologiích? Zajímají vás udržitelná a energeticky úsporná řešení? Odpovědi na tyto otázky nabídlo brněnské výstaviště.

Na jednom místě se uskutečnil Stavební veletrh Brno, veletrh Dřevo a stavby Brno, Festival architektury s výstavou Tiny houses a projekt Zahrada jako Inspirace.

Odborné poradenství

Velkou výhodou veletrhů byla široká nabídka odborného poradenství, které bylo poskytováno bezplatně, ale mohlo ve výsledku ušetřit velké částky. Kdo chce stavět, mohl si přijít pro radu třeba na stánek Centra pasivního domu nebo Asociace dodavatelů montovaných domů. Širokou škálu poradenských služeb nabídla ČKAIT – Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Nejaktuálnější informace o datačních programech Nová zelená úsporám a možnostech jejich čerpání návštěvníci získali na stánku Státního fondu životního prostředí ČR.

Modulární a mobilní stavby

K základním tematickým okruhům opět patřily i modulární a mobilní stavby. Už loňská premiéra výstavy Tiny houses vzbudila u návštěvníků brněnského výstaviště obrovský zájem a ukázala, že modulární malometrážní bydlení je pro Čechy velmi aktuální téma. Nový stavební zákon navíc počítá se zvýšením maximální výměry drobné stavby ze současných 25 m2 až na 40 m2 zastavěné plochy. Protože u drobných staveb není potřeba vyřizovat stavební povolení, představují tyto modulové domky administrativně nejjednodušší a nejrychlejší cestu k novému bydlení.

Na výstavě si návštěvníci prohlédli více než deset reálných minidomků. Novinkou byl třeba Baraczek Senior – dostupný koncept modulárního bezbariérového bydlení pro seniory, který lze realizovat do 45 dnů od objednání. Domeczech od brněnské firmy Estetico nabídne všechno potřebné k pohodlnému bydlení na pouhých 15 m2.

Nízkoenergetická dřevostavba Brescher od českého výrobce HT Wood zase předvedla, jak na malém prostoru spojit udržitelnost s luxusem chytré domácnosti. Nabídka byla opravdu široká a sahala třeba až po designové zahradní domečky pro děti, které představila česká firma Domky Srdcem.

Originální designové sauny

A pozor, letos došlo i na saunování! Tiny house má nově podtitul „výstava modulů pro bydlení, rekreaci a saunování“ a představila také originální designové sauny. Své know-how v oblasti otužování a saunování vystavovatelé prezentovali i formou přednášky na hlavním pódiu.

V rámci doprovodného programu Stavebního veletrhu Brno proběhly i učňovské soutěže.

Text: Markéta Kamenická
Foto: BVV

Napsali jste

Milá redakce,
chtěl bych Vás pochválit za krásný časopis, který vydáváte. Nacházíme v něm mnoho podnětů a inspirací pro “dlouhodobou” proměnu našeho panelákového bytu. Také rádi chodíme na různé veletrhy a výstavy s nábytkem. Už několikrát se nám ale stalo, že tam vystavovali zboží, které vlastně vůbec nevyráběli a nebyli schopni je tedy dodat. Prochází nabídka vystavovaného zboží nějakým schvalováním ze strany vystavovatelů? Nevím, jaký má smysl, aby se tam ukazovalo něco, co není v prodeji. Děkuji za odpověď.
Pavel Karabec, Hradec Králové

V rámci registrace vystavovatele je pouze rozhodující, zda jeho nabídka odpovídá zaměření veletrhu, v opačném případě si pořadatel vyhrazuje právo přihlášku odmítnout. Zda zboží, které v rámci svého stánku představuje, skutečně má na skladě, případně je vyrábí, se nehodnotí. V rámci veletrhů jsou často představovány novinky, případně neprodejné vzorky, které slouží k ověření zájmu spotřebitelů. V případě správného postupu by však takto měly být označeny, nebo byste měl dostat informaci, kdy počítají s uvedením na trh.

Předchozí článek

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Předplatitelská soutěž BMP

Objednejte si roční předplatné do 30. května 2024, a to e-mailem na danap@send.cz nebo na telefonních číslech 225 985 225 a 777 333 370. Pro 10 předplatitelů jsme připravili knihy...

Relax na maximum. Koupelna s prvky přírody uklidní a potěší smysly

Koupelna je prostředím, v němž se po dlouhém dni zbavujeme nejen fyzických nečistot, ale také stresu a napětí. Rustikální koupelny se na psychickou pohodu přímo zaměřují...

Barevný trend na rok 2024 – Sametový šeřík

Každý rok představuje značka prémiových barev Dulux nový barevný odstín, který je výsledkem rozsáhlého výzkumu globálních společenských, designových a spotřebitelských nálad. Pro rok 2024 bude...

Speciální 3D povrchy interiérových dveří nabízí autentický dřevěný vzhled a zároveň vysokou odolnost

Jedním z kritérií, kterým je potřeba při výběru interiérových dveří věnovat pozornost, je povrch. Ten by měl odpovídat intenzitě „provozu“ v domácnosti a také konkrétní místnosti. Mezi...

Jak si vybrat novou kuchyň

Pro všechny, kdo se chystají na rekonstrukci kuchyně nebo pořízení nové linky, máme několik tipů od Oresi, kde najdete největší výběr kuchyní na trhu...