spot_img

Statečná vdova se třemi holčičkami

Eva je maminkou tří roztomilých děvčat. Na první pohled vypadají šťastně, ale osud k nim byl krutý. Eva je bez manžela a holky vyrůstají bez tatínka. Holčičky se tísní v pokojíčku, který připomíná skladiště.

A maminka Eva nemá žádné soukromí. Sama si s prostorem ani s jeho řešením neví vůbec rady. A tak musí přijet pořad Jak se staví sen, aby to dal do pořádku – a na stísněné prostory jsou experti designéři Andrea a Marek.

Eva je na mateřské

Eva je na mateřské dovolené. Předtím dělala asistentku vedení v marketingové agentuře. Starší dvě holčičky Valerie a Izabela chodí do školky, s nejmladší Lilien je doma. Zesnulý manžel Jiří pracoval v obchodě s elektronikou. Spolu jako pár hodně sportovali, chodili běhat a do posilovny.

Malé 2+kk v paneláku

Byt se nachází v paneláku a jedná se o malé 2+kk – obývák s kuchyňským koutem a rozkládací gauč, který už zažil své. Na něm Eva přespává. Gauč by měl být na každodenní spaní, ale není pohodlný, a tak si tam Eva nosí matraci.

Pokojíček zatím slouží jenom k přespávání

V obýváku s ní spí v postýlce zatím i nejmladší dcera. V chodbě stihli s manželem udělat nosný podhled. Pokojíček, kde dřív bývala manželská ložnice, slouží zatím dětem pouze k přespávání, a protože rodina nemá dostatek úložných prostor, ale hodně věcí, tak je to zároveň i takové skladiště.

Vymyslet hodně úložných prostor

Eva by si přála především pořádný dětský pokoj. Vlastní prostor pro dcerky, kde si budou rády hrát, učit se a zvát si kamarády. Podle Evy by bylo řešením spaní umístit na palandy, pod nimi vytvořit místo pro hračky, a co je důležité – chytře vymyslet hodně úložných prostor a pod okno umístit prostor pro učení.

Ideální představou jsou bílé zdi

Eva má ráda kulaté věci, jednoduchý a čistý styl. Manžel měl rád fialovou, růžovou, červenou nebo oranžovou. Naproti tomu jsou Evy ideální představou bílé zdi. Její dcerky mají rády pohádku Máša a medvěd, Piráty, prasátko Peppu, Krtečka, Ledové království, Mimoně, Odvážnou Vaianu.

Co na to designéři?

Holky jsou také rády v pohybu – hodně času tráví venku na hřišti. Nejstarší Valerie plánuje chodit na rugby. Rodina na ničem netrvá – jen potřebují pořádné úložné prostory – na věci, hračky, kola a podobně. Na co se vrhnou Andrea s Markem? Nebo že by zase udělali skoro celý byt?

Uspořádání dětských postelí

„První nápady se rodily déle než obvykle. Jasno jsme měli hned snad jen v tom, že chceme využít nějaké decentní barevné kontrasty a že budeme lehce rozšiřovat dětský pokoj na úkor kuchyně. V dětském pokoji jsme dlouho přemýšleli hlavně nad uspořádáním dětských postelí, protože prostor není velký a dostat do něj vše potřebné pro tři děti byl trochu oříšek,“ poznamenává Ing. Marek Povolný.

Dispoziční úprava předsíně

„Nejtěžší pro nás bylo poprat se s prostorem dětského pokoje, ale následně také celkově s úložným prostorem. Zejména pro Evu, která neměla vlastní šatní skříň. To nás dovedlo až k dispoziční úpravě předsíně a navázané komory. V tomto místě vznikly i nově pojaté dveře, schované do truhlářské konstrukce,“ doplňuje Ing. Andrea Hylmarová.

Lahvově zelená na čalouněném nábytku

Stylově se designéři na naše poměry vcelku odvázali a použili v obýváku lahvově zelenou barvu na čalouněném nábytku. Zajímavé byly hlavně jídelní židle, které zaujaly na první dobrou. Zbytek pokoje, včetně kuchyně, zůstal neutrální.

Mezi korálovou a lososovou

„U holčiček jsme se chtěli vyhnout tradiční růžové a zvolili jsme jemnou pastelovou barvu oscilující někde mezi korálovou a lososovou. Celým bytem pak prochází vinylová podlaha v dekoru světlejšího dřeva s výraznou strukturou,“ poznamenávají designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný.

Text: Filip Budák

Foto: PRIMA

Partnerem této sezóny pořadu Jak se staví sen je společnost Raiffeisen Stavební spořitelna (www.rsts.cz).Ing. Andrea Hylmarová

Andrea vystudovala mezinárodní obchod na VŠE. Poté, co propadla designu, absolvovala diplomové studium na pražské DesignŠkole. Interiérovému designu se naplno věnuje od roku 2011. Při navrhování je pro ni středobodem klient a jeho důkladné poznání. Baví ji posouvání vlastních hranic a proces neustálého učení. Má ráda stylově čisté, lehce noblesní a maximálně funkční interiéry.

Ing. Marek Povolný

Marek vystudoval ČVUT, Fakultu stavební, obor pozemní stavby a architektura. Marek je velmi zkušený a uznávaný architekt. Své profesi se věnuje už dvacet let. Má za sebou velké množství úspěšných realizací. Jeho přístup je moderní, ale musí vycházet z potřeb klienta a nesmí popírat jeho osobnost. Jeho motto zní: „Nedělit estetiku a funkčnost.“ 

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Nadšená nálada mezi všemi účastníky veletrhu ve Stuttgartu

R+T, přední světový veletrh rolet, vrat, brán a protislunečních systémů, přilákal v únoru letošního roku po šestileté pauze odborníky z celého světa na stuttgartské výstaviště. Celkem 1020...

Stavební veletrh Brno nabídl řešení pro lepší bydlení

Chcete lépe bydlet? Chystáte se stavět, rekonstruovat či modernizovat svůj domov? Hledáte informace o dotačních programech, nových stavebních materiálech a technologiích? Zajímají vás udržitelná a energeticky úsporná...

Předplatitelská soutěž BMP

Objednejte si roční předplatné do 30. května 2024, a to e-mailem na danap@send.cz nebo na telefonních číslech 225 985 225 a 777 333 370. Pro 10 předplatitelů jsme připravili knihy...

Relax na maximum. Koupelna s prvky přírody uklidní a potěší smysly

Koupelna je prostředím, v němž se po dlouhém dni zbavujeme nejen fyzických nečistot, ale také stresu a napětí. Rustikální koupelny se na psychickou pohodu přímo zaměřují...

Barevný trend na rok 2024 – Sametový šeřík

Každý rok představuje značka prémiových barev Dulux nový barevný odstín, který je výsledkem rozsáhlého výzkumu globálních společenských, designových a spotřebitelských nálad. Pro rok 2024 bude...