spot_img

Speciální 3D povrchy interiérových dveří nabízí autentický dřevěný vzhled a zároveň vysokou odolnost

Jedním z kritérií, kterým je potřeba při výběru interiérových dveří věnovat pozornost, je povrch. Ten by měl odpovídat intenzitě „provozu“ v domácnosti a také konkrétní místnosti. Mezi další faktory patří snadnost údržby, osobní preference a cena. Pokud je povrch dobře zvolen, dveře budou svým uživatelům sloužit mnoho let.

Jednotlivé povrchové úpravy se liší odolností, stálostí barvy, nároky na údržbu a cenou. Nejlevnější variantou, která má ale poměrně nízkou odolnost proti poškození, je fólie. Dveře s touto úpravou jsou tedy vhodné spíše do domácností bez dětí a domácích zvířat s celkově nižší intenzitou provozu. Jedná se o ideální volbu, pokud hledáte ekonomickou variantu.

Vysokou odolnost proti vnějším vlivům a mechanickému poškození nabízí laminátový povrch neboli CPL, jehož výhodou je dobrá cenová dostupnost a možnost čištění běžnými prostředky. Skvěle se hodí do domácností, ve kterých musí dveře zvládnout vysokou intenzitu provozu a zároveň odolat například dětským hrám či zvířecím drápkům. Vyniká také mimořádnou odolností vůči vlhkosti a zároveň dokáže dlouhodobě odolávat slunečnímu záření – nedochází k vyblednutí barvy.

Dveře GABRETA 3 s povrchem CPL – Antracit a sklem Satinato

Další variantou je lak, u kterého je možné dosáhnout přesného odstínu barvy dle přání zákazníka. Díky tomu je častou volbou milovníků moderních interiérů, které stylové barevné dveře skvěle doplňují.

Dveře POLAR 5 s povrchem lak bílý a sklem Satinato

Dýhované materiály a přírodní dřevo svoji oblíbenost postupně ztratily, lidé nyní preferují kvalitně designově provedené náhrady. „V našem portfoliu máme speciální laminátové povrchy SOLO MATRIX a SOLO 3D, které mají opravdu autentický dřevěný vzhled a dokonale imitují jeho strukturu nejen na pohled, ale i na dotek – pohmatem je možné cítit jemné drážky. Jejich výhodou oproti dýze a přírodnímu dřevu je vysoká odolnost vůči vnějším vlivům i mechanickému poškození, snadná údržba, stálost barvy a nižší cena,“ popisuje Miroslav Jančík, technický ředitel společnosti SOLODOOR, českého výrobce interiérových dveří a zárubní. Pro milovníky dřeva nabízí sušický výrobce dekory DUB SHERMAN a DUB HALIFAX ze skupiny povrchů CPL SOLO 3D. „Ty se vyznačují synchronní strukturou – když zavřete oči a pohmatem ucítíte ve struktuře suk, tak po otevření očí ten suk ve skutečnosti i uvidíte,“ vysvětluje M. Jančík.

Dveře SIMA 11 s povrchem SOLO MATRIX – Rimini a sklem Satinato

Pokud si nejste jisti, kterou z dostupných možností zvolit, nebojte se obrátit na odborníky. „V našich franšízových prodejnách pracuje profesionální a milý personál, který od zákazníka zjistí jeho představy a požadavky, pomůže mu zorientovat se v nabídce a doporučí mu vhodné řešení. V prodejnách je možné si také jednotlivé povrchy naživo prohlédnout,“ uzavírá Miroslav Jančík.

Text a foto: Solodoor a.s.


SOLODOOR a.s., český výrobce interiérových dveří a obložkových zárubní, vyrobí za rok více než 180 000 dveří a 80 000 zárubní, čímž se řadí mezi největší výrobce na trhu. Je držitelem osvědčení „CZECH MADE“ a označení „Ekologicky šetrný výrobek“. Kromě široké škály produktů nabízí také poradenství a odbornou montáž s pětiletou zárukou na své zboží.

Společnost vznikla v roce 1997, přičemž její kořeny sahají hlouběji do historie dřevařského průmyslu v Sušici, která se celosvětově proslavila výrobou sirek. S více než 180 zaměstnanci patří mezi největší zaměstnavatele v regionu. Výrobky SOLODOOR najdete v 18 franšízových prodejnách, 1 podnikové prodejně, cca v 80 prodejních studiích či zalistované v nabídce hobbymarketů a také v síti prodejen stavebnin po celé České a Slovenské republice. Společnost využívá nejmodernějších německých a italských technologií, díky kterým vyrábí dveře a zárubně s unikátní oblou hranou a v exkluzivních povrchových úpravách, jež nemají na trhu konkurenci.


Předchozí článek
Další článek

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Předplatitelská soutěž BMP

Objednejte si roční předplatné do 30. května 2024, a to e-mailem na danap@send.cz nebo na telefonních číslech 225 985 225 a 777 333 370. Pro 10 předplatitelů jsme připravili knihy...

Relax na maximum. Koupelna s prvky přírody uklidní a potěší smysly

Koupelna je prostředím, v němž se po dlouhém dni zbavujeme nejen fyzických nečistot, ale také stresu a napětí. Rustikální koupelny se na psychickou pohodu přímo zaměřují...

Barevný trend na rok 2024 – Sametový šeřík

Každý rok představuje značka prémiových barev Dulux nový barevný odstín, který je výsledkem rozsáhlého výzkumu globálních společenských, designových a spotřebitelských nálad. Pro rok 2024 bude...

Jak si vybrat novou kuchyň

Pro všechny, kdo se chystají na rekonstrukci kuchyně nebo pořízení nové linky, máme několik tipů od Oresi, kde najdete největší výběr kuchyní na trhu...

Jak získat pohodlnější bydlení? Zkuste prodloužení balkonu

Přemýšleli jste někdy o tom, jaká je nejoblíbenější část vašeho bytu? Vsadíme se, že v nejužším výběru nechyběl balkon. Jenže, co když není dost velký, aby...