spot_img

Sklo, barvy i promyšlené detaily

Nepodceňujte interiérové dveře. Jsou velmi důležitým prvkem, který dovede proměnit váš domov v elegantní a moderní prostor. Takže pokud toužíte po změně a vašim stávajícím dřevěným interiérovým dveřím dochází dech, můžete zkusit změnu v podobě prosklených dveří. A pohrát si lze také s barvami.

Nejdříve se ovšem vyplatí zamyslet nad tím, zda se prosklené dveře do vašeho bytu či domu hodí. Není to složité rozhodování, například do istorického objektu, který není zmodernizovaný a je vybavený starožitným nábytkem, bude nejlepší se podobnému typu dveří vyhnout. Stejně tak tomu bude například u malých koupelen nebo toalet v panelákových bytech, protože tak přijdete o potřebné soukromí.

Výhody a nevýhody

Dveře se sklem nejen dobře vypadají, ale především prosvětlí prostor. Vybrat si můžete mezi mnoha typy prosklení, které navíc lze v rámci jedné bytové nebo domovní jednotky vhodně kombinovat. Prosvětlení je velmi příjemné například v kuchyních, obývacích pokojích, jídelnách nebo pracovnách. Méně vhodné je do ložnic, v kterých by měla být po zhasnutí co největší tma, a měly by poskytovat pocit intimity. Nicméně dnes už se vyrábějí také prosklené dveře s neprůhlednými mléčnými nebo kouřovými skly, přes které vidíte jenom rozmazané obrysy, a v místnosti navodí dojem příjemného soukromí. U dveří se skleněnými prvky se nemusíte bát ani hluku. Mají podobné protihlukové vlastnosti jako klasické dveře. Stejně tak nejsou na místě obavy o bezpečnost, protože se u nich používá velmi tvrdé sklo. A pokud chcete mít interiér svého domova dokonale sladěný, trendy jsou i vchodové dveře se skleněnými prvky, které můžete designově zkombinovat s těmi interiérovými.

V dokonalém souladu

V obytných místnostech je vhodné sladit barvu a povrchovou úpravu dveří s barvou a stylem nábytku. Svou roli ale hraje rovněž velikost a osvětlení interiéru. Bílé a světlé dveře udělají dobrou službu v místnostech, které potřebují prosvětlit a kterým chcete dodat eleganci a styl. Na druhou stranu bílá barva je náročnější na údržbu a je tomu tak i u moderních a praktických povrchů. Tmavé, případně až černé dveře se hodí tam, kde se pohybují děti, případně domácí mazlíčci. A také tam, kde hrozí častější zašpinění, třeba u dveří do spíže, na balkon nebo na zahradní terasu.

Nezapomínejte na to, že kouzlo tkví v detailu. Platí to i u interiérových dveří. Zvolte tedy i pěkné „doplňkové“ prvky, jako jsou kliky, zárubně, kování, zámky apod. Vždy si pořizujte dveře kvalitní značkové, v nabídce špičkových firem najdete modely v různých cenových relacích a s různými povrchovými úpravami. K dispozici vám budou také odborníci z firmy, kteří dobře poradí a provedou vás celou nabídkou.

Evropská kvalita

Společnost Hörmann je významným dodavatelem dveří a vrat, který působí na evropském trhu od roku 1935. V posledních letech se zařadila i mezi přední producenty interiérových dveří, které od roku 2016 nabízí i na českém trhu.

Interiérové dveře se vyrábějí z dřevěných materiálů, masivního dřeva, MDF komponentů a dřevotřísky. Povrch dveří je z vysoce mechanicky odolného materiálu Duradecor, což je povrch lepší než CPL a mechanickou odolností se blíží povrchu HPL. Zámky interiérových dřevěných dveří Hörmann jsou od kvalitního německého výrobce Schulte Schlagbaum a kvalitní klikové sady od německého výrobce značky HAFI.

Podle přání zákazníka

Do majetku rodiny Hörmann se nedávno dostal rovněž výrobní závod Schörghuber, ale výrobky z něj jsou prodávány pod stejnojmennou značkou. Vysoce specializovaný závod vyrábí dřevěné interiérové dveře ve speciálních velikostech a provedeních, například dveře výšky až 3000 mm, dřevěné protihlukové dveře tlumící zvuky o síle 56 dB a nejrůznější retro v dřevěném provedení. Bez přehánění lze říct, že na přání zákazníka vyrobí Schörghuber téměř cokoliv.

Více informací o výrobcích naleznete na www.hormann.cz.

Text: Romana Slaninová

Foto: Hörmann

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Topí, chladí, tlumí hluk, svítí i šetří – to jsou stropní sálavé panely

Zdraví, úspory energií, komfort a městský životní styl. To jsou trendy ovlivňující výstavbu i zařízení interiérů. Jejich součástí se už napevno stalo zajištění optimálního vnitřního klima:...

Kateřina Mášová – Zázrak jménem akvarel

Máte chuť k té růži přivonět, pohladit peří skřivánkova křídla, usednout vedle loďky na mořském břehu… Motivy na akvarelech Kateřiny Mášové ožívají a vnášejí do našich...

Odborná rada má při výběru interiérových dveří cenu zlata

Žít v bytě či domě bez interiérových dveří? Komfort takového bydlení by nebyl příliš vysoký, jelikož dveře mají v domácnosti svoji nenahraditelnou funkci. Kromě té základní,...

Veletrhy bydlení, designu a zahrad nabídnou novinky, trendy i konzultace s odborníky

Letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA bude ve dnech 11. až 14. dubna hostit unikátní veletržní souběh FOR INTERIOR, DESIGN SHAKER a FOR GARDEN. Vystavovatelé z Česka i zahraničí nabídnou na expozicích...

Společné nájemní právo a bydlení manželů

K jednomu bytu může vzniknout právo nájmu více osobám. Může se tak stát při vzniku nájemním smlouvy, při její změně na základě dohody mezi stranami...