spot_img

S olejovým radiátorem na chatě nejen perfektně zatopíte, ale také ušetříte

Známe to. Rozhodneme se vyrazit na chatu, ale když přijedeme, kouzelná atmosféra vyhřáté chaloupky se nekoná. Ještě dlouho do noci totiž drkotáme zuby, než se teplo konečně rozhodne probudit. Nový olejový radiátor Gabarrón však chatu rozehřeje dopředu, pohlídá její teplotu a na starost si vezme také vaši spotřebu.

Topení na dálkové ovládání

Jedním z hlavních problémů dřívějších topení na chatě byla délka rozehřátí. Pokud jsme uvnitř neměli krb nebo kamna, po příjezdu jsme se ještě dlouho do noci museli balit do dek, než začalo být konečně teplo. A to mnohdy jen v jedné místnosti. Tomuhle stavu však již odzvonilo. Díky propojení s ovládacími zařízeními v našich mobilech, tabletech či počítačích můžeme topení zapnout na dálku a rovnou dorazit do vyhřáté chalupy.

Žijeme v moderní době a chytré domy se zkrátka pomalu stávají součástí našich životů. Ovládání různých spotřebičů přes mobilní aplikace nám tak čím dál více zjednodušují každodenní úkony. Oblast vytápění bytu, domu nebo chaty není výjimkou. Ač existuje mnoho druhů topných zařízení vhodných na chatu, jako jsou různé přímotopy či akumulační kamna, vytápět objekt je nyní možné i pomocí úsporných nástěnných olejových radiátorů, které právě díky těmto novým technologiím šetří starosti i energie.

Olejový radiátor poskytne maximální komfort a úsporu ve spotřebě elektrické energie a ve vytápění se přizpůsobí všem vašim potřebám. Na rozdíl od běžných radiátorů je plněn ekologickou olejovou kapalinou EcoFluid (Shell) s nízkou viskozitou a s vynikajícími vlastnostmi pro dlouhé uchování tepla. Mile vás překvapí jeho bezúdržbový provoz po celou dobu životnosti. Díky tomuto tichému a bezprašnému chodu pomalu začíná nahrazovat ostatní zdroje tepla. Nabízí také možnost připojení na WIFI a dálkové ovládání.

Maximální úspora, minimální hluk, elegantní design

Jak tyto věci souvisí? Pojďme se na olejový radiátor podívat podrobněji. Společnost PRE se ve své nabídce olejového radiátoru Gabarrón INGENIUM zaměřila na dosažení co nejvyšší energetické úspory, přičemž má radiátor stále tichý komfortní provoz. A v neposlední řadě také nadčasový design. Ten je díky svým štíhlým liniím mimořádně elegantní a přizpůsobí se tak jakémukoli prostoru.

Kam nemůže člověk, musí WIFI

Radiátor Gabarrón díky systému G Control umožňuje spotřebiteli řízení a regulaci topného systému odkudkoli a kdykoli přes WIFI. Získáte tak plný přístup k řízení radiátorů prostřednictvím počítače, smartphonu či tabletu se systémy Android a iOS.

Máte také potřebu znát spotřebu? Díky volně přístupné aplikaci je možné nejen z dálky ovládat různá teplotní nastavení, ale také získávat informace o spotřebě všech radiátorů v topném systému. Díky technologii Electronic Triac Control Optimizer (ETCO) spotřebu elektřiny můžete hravě řídit.

Strach z požáru? Zahoďte ho do kamen

Odhodit také můžete obavy z příliš vysoké teploty nebo spálení. Teplota olejového radiátoru je stejná jako u klasického teplovodního vytápění.

Někdy se mávat čísly vyplatí, ušetříte totiž
až 30 % energie

Olejová kapalina EcoFluid je ideální díky své mimořádně nízké minerální viskozitě a má vynikající vlastnosti pro dlouhou akumulaci tepla. Tím výrazně zvyšuje výkon samotného vytápění.

Základem kvalitní komunikace mezi vyhřívaným prostorem a radiátorem je především špičkový termostat. Radiátory Gabarrón INGENIUM jsou vyrobeny z komponentů nejvyšší kvality a velmi přesný prostorový termostat mají zabudovaný.

Integrovaná technologie ETCO přináší inovační řešení pro optimalizaci odběru elektrické energie během topení. ETCO se zabudovaným termostatem spolupracuje a usměrňuje odběr elektřiny přes výpočet potřebného příkonu na udržování nastavené teploty. Vynikající akumulační vlastnosti také výrazně přispívají k šetrnému provozu radiátorů Gabarrón.

Pomalé chladnutí zajistí delší úseky mezi odběry elektrické energie

Uveďme si příklad. Když z elektrické sítě odpojíme běžný plechový elektrický konvektor, vychladne během 3 minut. Pokud vypneme radiátor Gabbaron, snížení teploty přichází po 20 až 30 minutách. Z toho vyplývá, že se prodlužují provozní úseky, během kterých si radiátory drží teplotu bez odběru elektrické energie.

Pobyt na chatě má svou neodmyslitelnou atmosféru, která nás vždy doslova obejme. Pokud však nemáme zajištěno tepelné pohodlí, hřejivý pocit rázem klesne na bod mrazu. Vysoce kvalitní hliníková konstrukce olejového radiátoru umožňuje přirozené proudění teplého vzduchu a poskytuje dokonalé rozložení tepla v místnosti. Radiátory Gabarrón využívají 100 % spotřebované energie a nedochází tak k nevyužitému čerpání elektřiny. Přenos tepla probíhá přes velkoplošný hliníkový povrch (přední kryt) s maximálním kalorickým výkonem.

Spolehlivost až na prvním místě!

Představte si, že si na chatě nastavíte topná zařízení na temperování (udržování) teploty například na 5 °C. Na chatu se vrátíte za měsíc a zjistíte, že ji zbytečně vytápíte na 22 °C, a to jen kvůli tomu, že na hodinu vypadl elektrický proud a topné zařízení se vynulovalo do výrobních nastavení. Taková situace se však radiátorům Gabarrón INGENIUM nemůže stát. Jsou totiž vybaveny zabezpečovacím systémem, který je schopen udržovat nastavené hodnoty v paměti až rok.

S touhle vychytávkou nebudete větrat
pánu bohu do oken

V radiátorech Gabarrón nechybí ani detektor otevřených oken. Pokud je tedy tato funkce aktivována, radiátor se v případě náhlého poklesu teploty v místnosti (o více než 2,4 °C během 4 minut) automaticky vypne. Po 30 minutách se radiátor vrátí do předchozího režimu provozu.

Z hlediska elektrického připojení jsou radiátory vybaveny kabelem s délkou 1,2 m ukončeným vidlicí. Kabel se nachází na pravé straně radiátoru, na stejné straně, kde je ovládací panel.

V případě zájmu Vám PRE zajistí dodání, instalaci a naprogramování.

Více informací o olejových radiátorech naleznete přímo na webu PRE.

Text a foto: Jaroslav Papáček

Doporučené články

Konference TZB-info Rekonstrukce a provoz bytových domů 2023

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Proč je důležité zábradlí a zasklení pro energeticky účinnou rekonstrukci bytových domů

Jak může integrované zasklení balkónů a systém zábradlí pomoci vytvořit udržitelný životní prostor? Rekonstrukce stávajících budov je ve stavebnictví od nepaměti jedním z horkých témat. A není...

Správný výběr zasklení balkonu či lodžie není žádná věda

Pokud jste se rozhodli pro zasklení balkonu či lodžie, přečtěte si 5 důležitých informací, které vám mohou při rozhodování o vhodném výrobci a dodavateli pomoci. Funkčnost Jistě víte,...

Jak ušetřit na energiích při vaření: Tipy z Oresi

Ceny energií klesají, s nástupem podzimu ale přicházejí kratší a chladnější dny, které zvyšují spotřebu v celém domově. Jak ušetřit na energiích v kuchyni, a přitom vařit komfortně? Poradí...

Rekonstrukce koupelny bez zbytečného stresu

Proměna zastaralé koupelny v novou patří k nejnáročnějším úpravám v bytě i domě. Častým limitem je malý prostor, zároveň ale potřebujete vytvořit plně funkční místnost pro denní užívání...

Štěstí pro skromnou bojovnici

Jana, která neměla zrovna lehký život, žije sama. Byla totiž jedináček a její matka k ní měla od začátku vlažný vztah. Zato tatínek na ni byl...
Zehnder Tetris