spot_img

Postav si sen zapojil do proměn i účastníky

Dokážete si představit, že proměníte bydlení za pouhý den a půl? Designéři to ve spolupráci s účastníky pořadu museli stihnout.

Pořad Postav si sen navazoval na oblíbený pořad Jak se staví sen. Moderátorkou byla Iva Kubelková a kromě známých designérů se představilo šest nových tváří.

Od kdy bylo možné sledovat pořad Postav si sen?

Pořad Postav si sen poprvé odvysílala televize Prima 22. února 2021. Celkem diváky čekalo deset dílů, během kterých sledovali proměny domovů z různých koutů České republiky. Společně s designéry se diváci vydali do venkovských stavení i panelákových bytů.

Jak se nový pořad lišil od Jak se staví sen?

Designéři měli na proměnu pouhých 36 hodin. Během tohoto šibeničního termínu se musel odstranit starý nábytek, vymalovat stěny, umístit nové vybavení, zkrátka udělat veškeré práce. Do proměn se zapojili účastníci pořadu. Zatímco v pořadu Jak se staví sen rodiny předaly designérům klíče a odjely na dovolenou, aby pak přišly do úplně proměněného domova, tentokrát musely přiložit ruku k dílu. Designéři je vedli, pomohli jim, aby se vše stihlo.

Kdo jsou noví designéři?

Na obrazovkách jste se mohli potkat s třemi dvojicemi designérů, kteří se v minulé sezóně pořadu Jak se staví sen neobjevili.

Zuzana Schubertová a Viktor Čikoš

Zatímco Viktor Čikoš měl vždy na starost stavební dozor, Zuzana Schubertová se věnovala designu interiérů. Pár se tak perfektně doplňuje. Zuzana má designérské studio Epes Rádes a obchod s designovými věcmi. Ráda podporuje českou řemeslnou výrobu. Viktor spolupracuje se Zuzanou a ve volném čase jezdí na motorce, zkouší svou výdrž při adrenalinových sportech a taky rád vaří.

Ing. arch. Hana Šmejkalová
a Jaroslava Hájková

Hana Šmejkalová absolvovala obor architektura a stavitelství na ČVUT a po práci v Praze na nějaký čas přesídlila do Londýna. Má za sebou desítky rekonstrukcí bytů a rodinných domů a je mistryní v práci s prostorem a centimetry. Jaroslava přešla k interiérovému designu od práce v nadnárodních korporacích. Vystudovala pražskou školu interiérového designu Intermezzo. Věnovala se návrhům bytů i restaurací a hotelů.

Renata Papai a Ing. arch. Veronika Haroldová

Renata měla být účetní, ale nakonec u ní vyhrála vášeň pro interiérový design. Absolvovala pražskou DesignŠkolu a mohla se své zálibě věnovat naplno a tvořit krásné domovy i pro jiné. Veronika Haroldová vystudovala architekturu na ČVUT a založila vlastní architektonický ateliér. V interiérech hledá genius loci a o architektuře a designu napsala už dvě knihy.

Kteří designéři se vracejí?

V novém pořadu jste mohli sledovat i oblíbené dvojice designérů, se kterými jste se potkávali v minulých sezónách pořadu Jak se staví sen.

Ing. arch. Kamila Douděrová
a Ing. František Kobližka

Kamila Douděrová a František Kobližka už v Jak se staví sen proměnili mnoho domů i bytů. Kamila vystudovala Fakultu architektury na ČVUT a na stáž vyjela do Francie. Ve svých návrzích spojuje funkčnost a nápadité barvy. Má vlastní studio KamiDesign. František absolvoval Vysokou školu pozemního stavitelství a architektury, ale spíš než za architekta či designéra se považuje za poradce, psychologa i dělníka. Specializuje se na interiéry koupelen.

Ing. Andrea Hylmarová
a Ing. Marek Povolný

V novém pořadu se objevila i oblíbená dvojice Andrea Hylmarová a Marek Povolný. Andrea sice vystudovala VŠE, ale potom propadla interiérovému designu, kterému se věnuje už bezmála deset let. Má ráda stylově čisté, lehce noblesní a maximálně funkční interiéry. Marek Povolný vystudoval Stavební fakultu ČVUT a je uznávaným architektem s dvacetiletou praxí. Jeho přístup je moderní, ale musí vycházet z potřeb klienta a nesmí popírat jeho osobnost.

Text: Filip Budák

Foto: Prima

Doporučené články

Konference TZB-info Rekonstrukce a provoz bytových domů 2023

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Jak ušetřit na energiích při vaření: Tipy z Oresi

Ceny energií klesají, s nástupem podzimu ale přicházejí kratší a chladnější dny, které zvyšují spotřebu v celém domově. Jak ušetřit na energiích v kuchyni, a přitom vařit komfortně? Poradí...

Rekonstrukce koupelny bez zbytečného stresu

Proměna zastaralé koupelny v novou patří k nejnáročnějším úpravám v bytě i domě. Častým limitem je malý prostor, zároveň ale potřebujete vytvořit plně funkční místnost pro denní užívání...

Štěstí pro skromnou bojovnici

Jana, která neměla zrovna lehký život, žije sama. Byla totiž jedináček a její matka k ní měla od začátku vlažný vztah. Zato tatínek na ni byl...

Připravují se nová pravidla pro rozúčtování tepla v bytových domech

Ministerstvo pro místní rozvoj uspořádalo kulatý stůl, kde účastníky seznámilo s připravovanými změnami ve vyhlášce o rozúčtování nákladů na vytápění. Úpravy vychází z odborné analýzy, kterou pro ministerstvo...

Rychlé a kvalitní zateplení dvouplášťové větrané střechy pomocí foukané minerální izolace URSA Pure Floc

Dvouplášťové větrané střechy jsou typy střešních konstrukcí, které hrají klíčovou roli při ochraně budov před povětrnostními vlivy a v udržování optimální teploty uvnitř. Kvalitní izolace těchto...
Zehnder Tetris