spot_img

Pokud váš dům čeká rekonstrukce, nezapomeňte na balkony

Jestli technický stav bytového domu je nevyhovující a je nutná rekonstrukce, pak není rozumné otálet. S přibývajícím časem se stav domu jen zhoršuje a tím se zvyšuje následná náročnost oprav i cena.

Bylo by chybou při plánování oprav zapomenout na balkony, které zvyšují komfort bydlení a mohou být i tam, kde předtím nikdy nebyly. Je ideální provést celou revitalizaci domu najednou i s montáží balkonů nebo lodžií.

Nový balkon

Ne každý byt má lodžii nebo balkon a přitom je to jediná možnost, jak si plochu bytu rozšířit a zpříjemnit si bydlení. Nový balkon či lodžie je navíc investicí, která okamžitě zvýší cenu bytu o víc než jen o samotnou cenu za balkon nebo lodžii. Můžeme proto říci, že na pořízení balkonu nemůžete prodělat.

Když nemáte žádný balkon nebo je váš současný balkon příliš malý, pak je možné toto napravit a ocelové závěsné balkony nebo lodžie na dům namontovat. Lze říci, že nový balkon je technicky možné dodat na každý bytový dům.

A tak si z panelákového bytu můžete díky balkonu vytvořit krásné bydlení i s malou zahrádkou, kde se budete cítit skvěle, ať při odpočinku nebo „zahradničení“.

Balkon může být váš malý venkovní obývák, kde si dopřejete krásný rozhled i čerstvý vzduch. Rozměr závisí pouze na statickém posouzení únosnosti zdiva, ale rozměr 6×1,5 m není výjimkou dnešních moderních závěsných balkonů. A ještě větší rozměry lze získat samonosnými lodžiemi.

Výsledný vzhled balkonu

Výsledný vzhled balkonu závisí nejen na tvaru konstrukce, ale především na zvoleném materiálu výplně. Konstrukce moderních balkonů je bezúdržbová díky žárovému zinkování, které poskytuje dlouhodobou protikorozní ochranu.

Variant možností řešení a provedení jsou desítky, doporučujeme se obrátit na odborníky a profesionální výrobce, kde je záruka kvality výroby balkonu a odborné montáže. Pokud plánujete rekonstrukci, využijte servisu a poradenství českého výrobce balkonů a lodžií Pekstra spol. s r.o.

Více informací najdete na www.pekstra.cz.

Text: Renata Studená

Foto: Pekstra

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Zateplení bytových domů v ČR

Může se jevit, že bytové domy jsou už z velké části zateplené, ale je to spíše realita velkých měst. Podle analýzy iniciativy Zateplujeme Česko většina...

Jak šetrně zacházet s vodou

Téma úspory vody je stále aktuálnější a pozornost mu věnuje čím dál více z nás, ať už je důvodem ohleduplnost k přírodě, udržitelný životní styl nebo také...

Celková rekonstrukce bytu 2+1 v bytovém domě z 60. let

Byt se nachází v cihlovém bytovém domě postaveném v 60. letech minulého století. Výměra bytu činí 51 m2. K bytu náleží i větší sklep, což je velkou devizou. Původní dispozice...

Dokonalá souhra

Korado uvádí na trh nový typ radiátoru RADIK V-POWER, který je určen pro tepelná čerpadla. Radiátor dokáže zvýšit tepelný výkon až o 60 %. V současné době...

Založení zahrady projektu Zahrada Gallas

Obyvatelé první etapy projektu Zahrada Gallas v Liberci se dočkají svého bydlení dřív – nastěhují se už letos na podzim. A již nyní, ve středu...