spot_img

Pokud váš dům čeká rekonstrukce, nezapomeňte na balkony

Jestli technický stav bytového domu je nevyhovující a je nutná rekonstrukce, pak není rozumné otálet. S přibývajícím časem se stav domu jen zhoršuje a tím se zvyšuje následná náročnost oprav i cena.

Bylo by chybou při plánování oprav zapomenout na balkony, které zvyšují komfort bydlení a mohou být i tam, kde předtím nikdy nebyly. Je ideální provést celou revitalizaci domu najednou i s montáží balkonů nebo lodžií.

Nový balkon

Ne každý byt má lodžii nebo balkon a přitom je to jediná možnost, jak si plochu bytu rozšířit a zpříjemnit si bydlení. Nový balkon či lodžie je navíc investicí, která okamžitě zvýší cenu bytu o víc než jen o samotnou cenu za balkon nebo lodžii. Můžeme proto říci, že na pořízení balkonu nemůžete prodělat.

Když nemáte žádný balkon nebo je váš současný balkon příliš malý, pak je možné toto napravit a ocelové závěsné balkony nebo lodžie na dům namontovat. Lze říci, že nový balkon je technicky možné dodat na každý bytový dům.

A tak si z panelákového bytu můžete díky balkonu vytvořit krásné bydlení i s malou zahrádkou, kde se budete cítit skvěle, ať při odpočinku nebo „zahradničení“.

Balkon může být váš malý venkovní obývák, kde si dopřejete krásný rozhled i čerstvý vzduch. Rozměr závisí pouze na statickém posouzení únosnosti zdiva, ale rozměr 6×1,5 m není výjimkou dnešních moderních závěsných balkonů. A ještě větší rozměry lze získat samonosnými lodžiemi.

Výsledný vzhled balkonu

Výsledný vzhled balkonu závisí nejen na tvaru konstrukce, ale především na zvoleném materiálu výplně. Konstrukce moderních balkonů je bezúdržbová díky žárovému zinkování, které poskytuje dlouhodobou protikorozní ochranu.

Variant možností řešení a provedení jsou desítky, doporučujeme se obrátit na odborníky a profesionální výrobce, kde je záruka kvality výroby balkonu a odborné montáže. Pokud plánujete rekonstrukci, využijte servisu a poradenství českého výrobce balkonů a lodžií Pekstra spol. s r.o.

Více informací najdete na www.pekstra.cz.

Text: Renata Studená

Foto: Pekstra

Doporučené články

Nürnberg Messe

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Řízené větrání vás při plánování neomezí a zrychlí cestu ke stavebnímu povolení

Se stále aktivnějším prosazováním energeticky úsporných řešení v rámci evropské legislativy roste povědomí o řízeném větrání jako o významném zdroji energetických úspor a budoucím standardu veškeré nové výstavby....

Rhodos – ozářený sluncem, opředený bájemi

Úzkými uličkami mezi svítivě bílými domky stoupáte vzhůru. Míjíte tradiční taverny, stánky s gyrosem i suvenýry. A míjíte také oslíky, na nichž se někteří turisté – někdy...

CZECH INTERIOR AWARD: nové prestižní ocenění v oboru interiérového designu

Zajímá vás obor interiérového designu? V tom případě jistě víte, že od loňského roku odstartoval první ročník prestižního ocenění CZECH INTERIOR AWARD. I když soutěžit mohou...

Hlasujte pro nej interiér v ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě víte, že odstartoval první ročník výhradně českého ocenění v tomto oboru s názvem CZECH INTERIOR AWARD 2024. Zájem...

Kuchyně na zkoušku

Postavili či koupili jste si dům či byt a chcete do něj naplánovat novou kuchyni? Nebo jste zjistili, že potřebujete po letech užívání stávající kuchyně...
Zehnder Tetris