spot_img

Pokud váš dům čeká rekonstrukce, nezapomeňte na balkony

Jestli technický stav bytového domu je nevyhovující a je nutná rekonstrukce, pak není rozumné otálet. S přibývajícím časem se stav domu jen zhoršuje a tím se zvyšuje následná náročnost oprav i cena.

Bylo by chybou při plánování oprav zapomenout na balkony, které zvyšují komfort bydlení a mohou být i tam, kde předtím nikdy nebyly. Je ideální provést celou revitalizaci domu najednou i s montáží balkonů nebo lodžií.

Nový balkon

Ne každý byt má lodžii nebo balkon a přitom je to jediná možnost, jak si plochu bytu rozšířit a zpříjemnit si bydlení. Nový balkon či lodžie je navíc investicí, která okamžitě zvýší cenu bytu o víc než jen o samotnou cenu za balkon nebo lodžii. Můžeme proto říci, že na pořízení balkonu nemůžete prodělat.

Když nemáte žádný balkon nebo je váš současný balkon příliš malý, pak je možné toto napravit a ocelové závěsné balkony nebo lodžie na dům namontovat. Lze říci, že nový balkon je technicky možné dodat na každý bytový dům.

A tak si z panelákového bytu můžete díky balkonu vytvořit krásné bydlení i s malou zahrádkou, kde se budete cítit skvěle, ať při odpočinku nebo „zahradničení“.

Balkon může být váš malý venkovní obývák, kde si dopřejete krásný rozhled i čerstvý vzduch. Rozměr závisí pouze na statickém posouzení únosnosti zdiva, ale rozměr 6×1,5 m není výjimkou dnešních moderních závěsných balkonů. A ještě větší rozměry lze získat samonosnými lodžiemi.

Výsledný vzhled balkonu

Výsledný vzhled balkonu závisí nejen na tvaru konstrukce, ale především na zvoleném materiálu výplně. Konstrukce moderních balkonů je bezúdržbová díky žárovému zinkování, které poskytuje dlouhodobou protikorozní ochranu.

Variant možností řešení a provedení jsou desítky, doporučujeme se obrátit na odborníky a profesionální výrobce, kde je záruka kvality výroby balkonu a odborné montáže. Pokud plánujete rekonstrukci, využijte servisu a poradenství českého výrobce balkonů a lodžií Pekstra spol. s r.o.

Více informací najdete na www.pekstra.cz.

Text: Renata Studená

Foto: Pekstra

Doporučené články

Konference TZB-info Rekonstrukce a provoz bytových domů 2023

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Jak ušetřit na energiích při vaření: Tipy z Oresi

Ceny energií klesají, s nástupem podzimu ale přicházejí kratší a chladnější dny, které zvyšují spotřebu v celém domově. Jak ušetřit na energiích v kuchyni, a přitom vařit komfortně? Poradí...

Rekonstrukce koupelny bez zbytečného stresu

Proměna zastaralé koupelny v novou patří k nejnáročnějším úpravám v bytě i domě. Častým limitem je malý prostor, zároveň ale potřebujete vytvořit plně funkční místnost pro denní užívání...

Štěstí pro skromnou bojovnici

Jana, která neměla zrovna lehký život, žije sama. Byla totiž jedináček a její matka k ní měla od začátku vlažný vztah. Zato tatínek na ni byl...

Připravují se nová pravidla pro rozúčtování tepla v bytových domech

Ministerstvo pro místní rozvoj uspořádalo kulatý stůl, kde účastníky seznámilo s připravovanými změnami ve vyhlášce o rozúčtování nákladů na vytápění. Úpravy vychází z odborné analýzy, kterou pro ministerstvo...

Rychlé a kvalitní zateplení dvouplášťové větrané střechy pomocí foukané minerální izolace URSA Pure Floc

Dvouplášťové větrané střechy jsou typy střešních konstrukcí, které hrají klíčovou roli při ochraně budov před povětrnostními vlivy a v udržování optimální teploty uvnitř. Kvalitní izolace těchto...
Zehnder Tetris