spot_img

Odborná rada má při výběru interiérových dveří cenu zlata

Žít v bytě či domě bez interiérových dveří? Komfort takového bydlení by nebyl příliš vysoký, jelikož dveře mají v domácnosti svoji nenahraditelnou funkci. Kromě té základní, kterou je oddělení jednotlivých místností, zajišťují i další funkce pro příjemný život neméně důležité. Dveře jsou také designovým prvkem, který dotváří vzhled a atmosféru celého interiéru.

Prvním krokem je volba typu a orientace dveří. Na trhu jsou k dispozici dva základní typy dveří – klasické otočné a posuvné. V případě klasických dveří je nezbytné určit také správnou orientaci dveří, tedy jestli potřebujeme dveře levé či pravé. Posuvné dveře jsou ideálním řešením zejména do prostorů, ve kterých bojujeme s nedostatkem místa. Na trhu jsou i speciální typy dveří, jako jsou dveře kyvné (tzv. lítačky) vhodné například do kuchyně, či dveře zátěžové určené do prostorů s velkým provozem.

Posuvné dveře na stěnu – posuvný systém PATRIOT. Dveře z řady KLASIK, plné. Povrch CPL SOLO 3D – dub bělený, zdroj: SOLODOOR a.s.

„Zcela zásadní podmínkou pro správné objednání dveří je jejich zaměření. Vzhledem k tomu, že nejde o úplně jednoduchou záležitost a chyba při měření znamená veliké komplikace, doporučuji se obrátit na profesionály. Naši odborníci mají mnohaleté zkušenosti a dobře ví, na co si dát při zaměřování pozor. Pomohou tak zákazníkům ušetřit čas, nervy a starosti a to se, myslím, určitě vyplatí,“ vysvětluje Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, sušického výrobce interiérových dveří a zárubní.

Podle čeho se rozhodnout mezi plnými, prosklenými či celoskleněnými dveřmi? Především podle toho, k čemu slouží místnost, do které budeme dveře instalovat. Plné dveře se hodí do místností, ve kterých chceme zachovat soukromí, prosklené a celoskleněné dveře pak do místností, do kterých si přejeme dostat více přirozeného světla.

„Praktickou pomůckou, která může s výběrem dveří pomoci, je náš konfigurátor, který je zdarma k dispozici na webových stránkách www.sestavsidvere.cz. Do tohoto nástroje pro vizualizace lze nahrát vlastní fotografie a zkoušet si různé modely dveří a dekory z naší nabídky v konkrétním interiéru“, popisuje Martin Dozrál.

Důležitým rozhodnutím je volba povrchu dveří, ten by měl odpovídat intenzitě „provozu“ v domácnosti. Nejlevnější variantou, která má ale poměrně nízkou odolnost proti poškození, je fólie. Pokud požadujeme vysokou odolnost proti vnějším vlivům a mechanickému poškození, je ideální volbou laminátový povrch neboli CPL. Další variantou povrchové úpravy je lak, díky kterému je možné dosáhnout přesného odstínu barvy dveří dle přání zákazníka.

Dveře UNICO 11 s povrchem SOLO MATRIX – MYSTERY a sklem SATINATO

Dalším aspektem, kterému rády věnují pozornost především ženy, je dekor. V současné době je na trhu prakticky nepřeberné množství – od jednobarevných, přes dekor betonu až po dokonalou imitaci dřeva. Každý si tedy může vybrat přesně podle svého vkusu a vytvořit si designovou domácnost.

Výrobci nabízejí také interiérové dveře se specifickými vlastnostmi, které svým uživatelům přinášejí řadu benefitů. Je možné si pořídit dveře protihlukové, kouřotěsné, požárně odolné či bezpečnostní.

Dveře CRISTAL model SATINATO

Důležitou roli při výběru dveří hrají také zárubně. Ty jsou v zásadě základem každého dveřního kompletu. Na trhu je několik typů zárubní, ze kterých je potřeba vybírat podle toho, jaké dveře do nich budeme umisťovat, případně v závislosti na tom, jestli budeme zárubeň umisťovat do nového stavebního otvoru, nebo jestli potřebujeme pouze skrýt původní zárubeň.

„Kritérií, kterým je při výběru interiérových dveří potřeba věnovat pozornost, je opravdu hodně a výběr tedy může být poměrně časově náročný,“ říká Martin Dozrál a pokračuje, „abychom zákazníkům celý proces usnadnili, nabízíme v našich franšízových prodejnách odborné poradenství. Profesionální a milý personál od zákazníka zjistí jeho představy a požadavky, pomůže mu zorientovat se v nabídce a doporučí mu vhodné řešení. V prodejnách je také možnost si tzv. naživo prohlédnout jednotlivé typy dveří, různé povrchy i dekory. Proces výběru a nákupu dveří zde proběhne hladce a rychle a výsledkem je spokojený zákazník, kterému budou dveře sloužit mnoho let.“

Dveře POLAR 7 s povrchem lak bílý a sklem SATINATO

Po výběru a nákupu dveří přichází na řadu jejich namontování. To je možné zajistit si svépomocí nebo využít služeb specialistů. „Našim zákazníkům nabízíme možnost objednat si odbornou montáž, kterou zajišťují proškolení montážníci. Zákazníci tak mají jistotu, že dveře budou namontované správně, zároveň ušetří svůj čas, a navíc od nás ještě mohou získat prodlouženou záruku 5 let,“ zakončuje generální ředitel společnosti SOLODOOR.

Text a foto: SOLODOOR a.s.

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Předplatitelská soutěž BMP

Objednejte si roční předplatné do 30. května 2024, a to e-mailem na danap@send.cz nebo na telefonních číslech 225 985 225 a 777 333 370. Pro 10 předplatitelů jsme připravili knihy...

Relax na maximum. Koupelna s prvky přírody uklidní a potěší smysly

Koupelna je prostředím, v němž se po dlouhém dni zbavujeme nejen fyzických nečistot, ale také stresu a napětí. Rustikální koupelny se na psychickou pohodu přímo zaměřují...

Barevný trend na rok 2024 – Sametový šeřík

Každý rok představuje značka prémiových barev Dulux nový barevný odstín, který je výsledkem rozsáhlého výzkumu globálních společenských, designových a spotřebitelských nálad. Pro rok 2024 bude...

Speciální 3D povrchy interiérových dveří nabízí autentický dřevěný vzhled a zároveň vysokou odolnost

Jedním z kritérií, kterým je potřeba při výběru interiérových dveří věnovat pozornost, je povrch. Ten by měl odpovídat intenzitě „provozu“ v domácnosti a také konkrétní místnosti. Mezi...

Jak si vybrat novou kuchyň

Pro všechny, kdo se chystají na rekonstrukci kuchyně nebo pořízení nové linky, máme několik tipů od Oresi, kde najdete největší výběr kuchyní na trhu...