spot_img

Musí poskytnout dostatek prostoru

Ke sváteční tabuli, třeba té vánoční, se váže mnoho zvyků – schované rybí šupiny slibují bohatství, omotání nohou stolu řetězem by zase mělo zajistit soudržnost rodiny. Nesmíme však zapomenout ani na tradiční sváteční pokrmy a samotné ozdobení sváteční tabule, které navodí příjemnou atmosféru.

Základem úspěchu je ale hlavně jídelní stůl, který musí splňovat řadu kritérií. Inspirujte se jídelními stoly z Asko – Nábytek, které vám pomohou dotvořit dokonalou sváteční večeři.

Nedílná součást každé domácnosti

Jídelní stůl je nedílnou součástí každé domácnosti, a jelikož se při oslavách často sejde i širší rodina, je dobré neopomenout jeho dostatečnou velikost, což skvěle splňují například stoly s možností rozkladu, které pomocí další desky rozšíříte, pokud zrovna očekáváte více strávníků.

Výběr je velký

Správně zvolený stůl by neměl zabírat zbytečně mnoho místa, ale musí poskytnout dostatek prostoru pro všechny obyvatele domácnosti. Dnes již můžete vybírat mezi stoly s nastavitelnou výškou i délkou, které si přizpůsobíte podle aktuálních potřeb. Při výběru stolu dbejte také na to, aby měl každý dostatek prostoru, což je přibližně 40×60 cm.

V dřevěném dekoru

Co se týče designu, nestárnoucí klasikou jsou jídelní stoly v dřevěném dekoru, které se stále těší velké oblibě. V posledních letech jsou také velmi populární jídelní stoly v bílé barvě, které snadno zapadnou do jakéhokoliv stylu interiéru a také je jednoduše sladíte s jakýmkoliv druhem židlí. Řadu jídelních stolů, ale také mnoho různých dekorací, kvalitního porcelánového nádobí a dalších důležitých drobností najdete v sortimentu Asko – Nábytek.

Adam přesně podle přání zákazníků

Tento stůl byl vyroben přesně podle přání zákazníků. Jeho jídelní plocha o velikosti 120×80 cm je ideální pro čtyřčlennou rodinu. Díky funkci rozkladu jej můžete zvětšit o 40 cm, díky čemuž k němu může zasednout až šest strávníků. Moderní bílý dekor a minimalistický design stolu zajistí, že se hodí do jakéhokoliv stylu interiéru. Cena stolu je 2 999 Kč.

Obdélníková Darina

Obdélníkový stůl Darina v masivním dekoru je díky přírodnímu rustikálnímu vzhledu ideální volbou pro milovníky dřeva, ale také do moderních skandinávských interiérů, kde skvěle vynikne. Jeho jídelní plocha o velikosti 180×90 cm poskytne prostor až pro šest členů rodiny. Dub artisan navíc působí velmi efektně a prostor pokoje příjemně zútulní. Cena stolu Darina je 4 999 Kč.

Prime s výrazným industriálním vzhledem

Obdélníkový jídelní stůl z kolekce Prime upoutá pozornost svým výrazným industriálním vzhledem, který dává vyniknout vintage úpravě dřevěných latí a broušeného kovu. Nábytek je výrazný a dokonale podtrhne osobitost interiéru. S minimalistickými dekoracemi a jemnými doplňky pak bude pro sváteční večeři skvělou volbou. Stojí 6 999 Kč.

Nestor zaujme masivním designem

Moderní jídelní stůl Nestor v obdélníkovém tvaru oceníte zejména pro jeho prostornost. Jídelní plocha měří 160 cm a díky rozkládací funkci ji můžete rozšířit až na 220 cm, což oceníte především o svátcích, kdy se často schází i širší rodina. Stůl zaujme také masivním designem dubu artisan v kombinaci s grafitovým matným detailem. Cena stolu Nestor je 5 999 Kč.

Text: Romana Francková, foto: Asko

Doporučené články

Konference TZB-info Rekonstrukce a provoz bytových domů 2023

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Jak ušetřit na energiích při vaření: Tipy z Oresi

Ceny energií klesají, s nástupem podzimu ale přicházejí kratší a chladnější dny, které zvyšují spotřebu v celém domově. Jak ušetřit na energiích v kuchyni, a přitom vařit komfortně? Poradí...

Rekonstrukce koupelny bez zbytečného stresu

Proměna zastaralé koupelny v novou patří k nejnáročnějším úpravám v bytě i domě. Častým limitem je malý prostor, zároveň ale potřebujete vytvořit plně funkční místnost pro denní užívání...

Štěstí pro skromnou bojovnici

Jana, která neměla zrovna lehký život, žije sama. Byla totiž jedináček a její matka k ní měla od začátku vlažný vztah. Zato tatínek na ni byl...

Připravují se nová pravidla pro rozúčtování tepla v bytových domech

Ministerstvo pro místní rozvoj uspořádalo kulatý stůl, kde účastníky seznámilo s připravovanými změnami ve vyhlášce o rozúčtování nákladů na vytápění. Úpravy vychází z odborné analýzy, kterou pro ministerstvo...

Rychlé a kvalitní zateplení dvouplášťové větrané střechy pomocí foukané minerální izolace URSA Pure Floc

Dvouplášťové větrané střechy jsou typy střešních konstrukcí, které hrají klíčovou roli při ochraně budov před povětrnostními vlivy a v udržování optimální teploty uvnitř. Kvalitní izolace těchto...
Zehnder Tetris