spot_img

Malý byt v centru Brna

Tento byt o velikosti 38 m2 je součástí developerského projektu v centru Brna. Majitelé si garsonku pořídili jako investiční nemovitost k pronájmu. Vzhledem k tomu, že se nachází v lokalitě poblíž nemocnice, dalo se očekávat, že si garsonku pronajme nějaký zdravotník, a to se i stalo.

Ukázalo se tedy, jak prozíravé byly požadavky majitelů na její vybavení pro budoucí nájemníky – ti by se neměli v bytě cítit jako v práci, tedy v nemocnici, odtud tedy požadavek na vybavení – žádná bílá.

Svěží nádech bytu

Volili jsme tedy hřejivou kombinaci tmavého dřevodekoru a středního tónu taupe/šedobéžové. Svěží nádech dodávají bytu doplňky v kombinaci žlutých a tyrkysových tónů. Developerský projekt měl již dané základní vybavení, v bytě byla již položena podlaha v odstínu přírodního dubu, bílé dveře – tato kombinace je zárukou, že se bude další vybavení s tímto neutrálním základem velmi dobře kombinovat.

Svěží nádech dodávají bytu doplňky v kombinaci žlutých a tyrkysových tónů.

Poměrně prostorná koupelna

Velkým bonusem je poměrně prostorná koupelna, i zde již bylo od developera základní vybavení, tedy světlý obklad v imitaci kamene, sanita a baterie. I na toto základní vybavení se však velmi dobře navazuje. „Požadavkem klientů byla zejména praktičnost, dostatek úložných prostor a takové vybavení, které by bylo dostačující pro soužití mladého páru. Veškerý nábytek se vyráběl na míru, abychom smysluplně využili jeho výhody – tedy možnost vestavby od podlahy ke stropu tak, aby se vše dobře udržovalo a maximalizovalo se množství prostor pro ukládání,“ říká designérka Andrea Jurníčková ze společnosti Muuza.

Celý byt je pěkně materiálově sjednocen, a je zde díky skříňkám na míru dostatek úložných prostor pod umyvadlem a nad WC.

Příjemné bydlení

Přestože se jedná o malý byt, podařilo se designérce umístit vše, co je k příjemnému bydlení zapotřebí – velkou šatní skříň v předsíni včetně vestavného sezení. Další skříň na šaty plynule navazuje za dveřmi pokoje a je kompaktně spojena s pracovním koutkem. Funkční a dostatečně prostorná kuchyň je samozřejmostí, navazuje na ni barové sezení, které lze využít nejen pro stolování, ale také pro příležitostnou práci na počítači.

Funkční a prostorná kuchyň je samozřejmostí, navazuje na ni barové sezení, které lze využít nejen pro stolování, ale také pro příležitostnou práci na počítači.

Cenově dostupný nábytek

Investice do vestavného nábytku je vždy tou nejlepší volbou, další vybavení však můžeme řešit více ekonomicky, jedná se o kousky z běžných nábytkových řetězců. Ikea posloužila při výběru čalouněné postele a barových židliček i dalšího sezení, doplňky a dekorace jsou pořízeny v obchodech s cenově velmi dostupným nábytkem.

Nábytek na míru

„V koupelně od developera jsme nechali nábytek vyrobit také na zakázku, ve stejných dekorech jako ve zbytku interiéru,“ říká designérka Andrea Jurníčková ze společnosti Muuza. Celý byt je tak pěkně materiálově sjednocen, a i zde je díky skříňkám na míru dostatek úložných prostor pod umyvadlem a nad WC.

Veškerý nábytek se vyráběl na míru, aby byly smysluplně využity jeho výhody – tedy možnost vestavby od podlahy ke stropu tak, aby se vše dobře udržovalo a maximalizovalo se množství prostor pro ukládání.

Relaxace na prostorné lodžii

Relaxovat lze také na prostorné lodžii orientované do klidné části dvorního traktu, i v centru města je zde tedy dostatek klidu a soukromí. Lucie a Honza, dva mladí zdravotníci, kteří zde nyní žijí v podnájmu, si pochvalují nejen blízkost do zaměstnání, ale zejména vkusné a příjemné bydlení, kde díky použitým materiálům a svěžímu vybavení spolehlivě zapomenou na práci.

Relaxovat lze na prostorné lodžii orientované do klidné části dvorního traktu.

Text: Andrea Jurníčková
Foto: Martin Florian

Andrea Jurníčková
designérka ze společnosti Muuza

Každý návrh interiéru tvořím tak, abyste se v prostoru cítili spokojeně. Během naší společné cesty vytvoříme harmonické prostředí, kam se budete těšit, kde se budete cítit v bezpečí a kam se budete vždy rádi vracet. Zkrátka útulný a praktický domov.

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Založení zahrady projektu Zahrada Gallas

Obyvatelé první etapy projektu Zahrada Gallas v Liberci se dočkají svého bydlení dřív – nastěhují se už letos na podzim. A již nyní, ve středu...

Dokonalá souhra

Korado uvádí na trh nový typ radiátoru RADIK V-POWER, který je určen pro tepelná čerpadla. Radiátor dokáže zvýšit tepelný výkon až o 60 %. V současné době...

Frýdecko-Místecký veletrh – Polárka plná nápadů

Frýdecko-Místecký veletrh tradičně zaplní halu Polárka v pátek 24. 5. a v sobotu 25. 5. Vystavovatelé z oboru Stavba – Teplo – Energie – Zahrada – Hobby budou připraveni ve...

Sanace fasád napadených plísněmi, houbami a řasami

Plísně, houby a řasy, které rostou na fasádách se projevují černými nebo zelenými skvrnami. Toto napadení fasády poškozuje, znehodnocuje jejich vzhled a také zhoršuje hygienické podmínky...

Nadšená nálada mezi všemi účastníky veletrhu ve Stuttgartu

R+T, přední světový veletrh rolet, vrat, brán a protislunečních systémů, přilákal v únoru letošního roku po šestileté pauze odborníky z celého světa na stuttgartské výstaviště. Celkem 1020...