spot_img

Kuchyně v duchu minimalismu

Kuchyňské linky v minimalistickém stylu okouzlí především svou lehkostí a dokonalou harmonií. Vnesete-li principy minimalismu do své kuchyně, vznikne z ní praktické a účelné místo. Čisté materiály, neutrální barvy, jednoduché linie a tvary – to jsou jedny z hlavních atributů interiérového minimalismu.

Vše by navíc mělo mít své místo, aby linka působila čistě už na první pohled. Tento styl tak snoubí eleganci s praktičností, což je pro moderní kuchyni více než žádoucí.

Plánování kuchyně

Vše snadno po ruce, přesto dokonale uklizené díky praktickým vestavěným skříním a poličkám. Právě z tohoto důvodu je minimalistický styl v posledních letech tolik na vzestupu. Design je stále důležitý, ale nábytek i vybavení je podřízen maximálnímu funkčnímu využití. Při plánování kuchyně si tedy můžete vybrat z množství moderních vychytávek, které kuchyňská studia nabízejí, jako jsou organizéry zásuvek, otočné rohy a carousel systémy, chytré řešení odpadkových košů, dřezy z moderních materiálů, nástěnné úložné systémy a v neposlední řadě také osvětlení, frézované úchytky a mnoho dalších.

Působí čistě a harmonicky

Světlá kuchyň působí čistě a harmonicky už sama od sebe, ale minimalismus nemusí znamenat jen bílé povrchy. Můžete světlé dekory skříněk kombinovat s dřevěnými či kamennými materiály, které každé kuchyňské lince sluší. Výhodou světlých barev je pak také fakt, že místnost díky nim působí prosvětleně a opticky větší, než ve skutečnosti je. Nezapomeňte ani na spotřebiče, které hrají v každé kuchyni hlavní roli. Do minimalistického interiéru se skvěle hodí právě jejich vestavěné varianty, díky kterým bude celý prostor působit harmonicky. Čisté linie mohou plynule procházet celou linkou, aniž by byly přerušeny spotřebiči.

Barvy se krásně prolínají

Jednoduchost a elegance použitých materiálů i barev se krásně prolínají a dodají každé kuchyni ten správný šmrnc. Základem minimalistického stylu je mimo jednoduchosti a praktičnosti také jistá míra zdrženlivosti. S dekoracemi, doplňky, květinami a dalšími drobnostmi, které často v kuchyni mohou spíše překážet, je třeba zacházet opatrně a vždy si rozmyslet, zda je opravdu v prostoru potřebujeme.

Kuchyň Pura je minimalistická a svěží

Kuchyň Pura s bezúchytkovým systémem v bílém vysokém lesku je navržena pro ty, kteří našli zalíbení v minimalismu. Světlé odstíny jsou mnohem méně náchylné na „upatlání“ než ty tmavé. Lesklé povrchy skříní jsou potaženy folií, díky které nečistoty nezůstanou v pórech. Bílé povrchy je také snadné kombinovat s různými barvami a dekory. Pokud chcete u skříněk zvolit zasklenou variantu, je možná pouze jedna varianta, a to sklo v rámu. Vybírat lze z čirého, matného nebo černého.

Luxusní kuchyň Lux

Kuchyň Lux září díky kvalitním lesklým čelním lakům a architektonicky nedotčenému návrhu všech komponentů. Kuchyně jsou navrhované jak s bezúchytkovým systémem LINE N, tak ve verzi s klasickými úchytkami. Trend kuchyní s vysokým leskem se těší stále větší oblibě a u modelu LUX můžete vybírat hned z 6 barevných variant.

Kuchyň Xavi – estetika v jemných liniích

Kuchyně XAVI je velice oblíbená u milovníků moderního bydlení kvůli svým výrazným a přesto jednoduchým liniím kuchyňských dvířek, které se otevírají pomocí úchytek na spodní či horní hraně. Nespornou výhodou je tak jejich snadná údržba, kterou ocení každá domácnost. Bílé kuchyně jsou navíc nestárnoucím trendem, na své si tedy přijdou i ti, jež hledají kuchyni v lesklých tmavých odstínech nebo v dřevodekoru.

Kuchyň IP3500 je praktickým a elegantním řešením

Model kuchyně IP3500 z řady Best Line je vhodný pro každého, kdo má problémy s rozhodováním. Dodává se totiž pouze v jednom barevném dekoru, kterým je sivě šedá. Doladit kuchyň do nejmenších detailů vám umožní široká škála dekorů pracovních desek, zadních panelů, uspořádání úložných prostor nebo osvětlení. Můžete si také individuálně naplánovat úložné prostory, díky kterým budete mít dokonale zorganizovaný každý kousek vaší kuchyně.

Designová kuchyň Flash

U tohoto modelu jde design a vysoký komfort ruku v ruce. Čisté linie, vynikající materiály a jasně strukturovaná architektura jsou charakteristickými znaky této kuchyně. Největším lákadlem tohoto materiálu je velmi dobrý poměr designu, užitné hodnoty a ceny. Můžete si vybrat hned ze 4 barevných provedení ve vysokém lesku, od alpské bílé po hedvábně šedou. Všechny varianty jsou nadčasové a dají se skvěle kombinovat s různými dekory korpusu a pracovních desek.

Text: Romana Francková

Foto: Asko

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Frýdecko-Místecký veletrh – Polárka plná nápadů

Frýdecko-Místecký veletrh tradičně zaplní halu Polárka v pátek 24. 5. a v sobotu 25. 5. Vystavovatelé z oboru Stavba – Teplo – Energie – Zahrada – Hobby budou připraveni ve...

Sanace fasád napadených plísněmi, houbami a řasami

Plísně, houby a řasy, které rostou na fasádách se projevují černými nebo zelenými skvrnami. Toto napadení fasády poškozuje, znehodnocuje jejich vzhled a také zhoršuje hygienické podmínky...

Nadšená nálada mezi všemi účastníky veletrhu ve Stuttgartu

R+T, přední světový veletrh rolet, vrat, brán a protislunečních systémů, přilákal v únoru letošního roku po šestileté pauze odborníky z celého světa na stuttgartské výstaviště. Celkem 1020...

Stavební veletrh Brno nabídl řešení pro lepší bydlení

Chcete lépe bydlet? Chystáte se stavět, rekonstruovat či modernizovat svůj domov? Hledáte informace o dotačních programech, nových stavebních materiálech a technologiích? Zajímají vás udržitelná a energeticky úsporná...

Předplatitelská soutěž BMP

Objednejte si roční předplatné do 30. května 2024, a to e-mailem na danap@send.cz nebo na telefonních číslech 225 985 225 a 777 333 370. Pro 10 předplatitelů jsme připravili knihy...