spot_img

Kamenné kuchyňské pracovní desky a obklady i v panelácích

Kamenné kuchyňské pracovní desky a kamenné obklady kuchyňských linek jsou dnes stále častěji vidět v mnoha typech bytů, včetně těch v panelových i cihlových bytových domech. Dříve byly kamenné pracovní desky a obklady kuchyní vnímány spíše jako luxusní prvek, který si mohli dovolit pouze majitelé větších a dražších rodinných domů.

Kuchyňská pracovní deska a obklady z přírodního kamene

Dnes je situace úplně jiná, neboť přírodní kámen je cenově dostupnější a dováží se z mnoha zemí v různých zrnitostech, kresbách a barvách, což umožňuje výběr dle vkusu, požadavků a představ i těch nejnáročnějších zákazníků. Kamenné kuchyňské pracovní desky a obklady se často stávají dominantním designovým prvkem kuchyně a současně jsou i velmi odolné a snadno se udržují, což je pro mnoho majitelů bytů velkým lákadlem při rozhodování o tom, jaký materiál použít na pracovní desku do nové moderní kuchyně. A přírodní kámen často vyhrává.

Kamenné pracovní desky v kuchyni jsou nejen krásné na pohled, ale také velmi praktické, protože jsou odolné vůči teplu a škrábancům i dalšímu poškození a dlouhou řadu let vypadají jako nové. Dále jsou snadno čistitelné a odolné vůči vodě, což je ideální pro kuchyňské prostředí, kde se téměř neustále pracuje s vodou. Vzhledem k tomu, že kamenné kuchyňské pracovní desky jsou vyrobeny z přírodního kamene, každá deska je originál, unikátní a má svůj vlastní vzhled a kresbu.

Kamenná pracovní deska a obklad – designový a stylový doplněk interiéru kuchyně

Kamenné obklady kuchyní jsou také velmi populární a mohou poskytnout kuchyni osobitý vzhled a doplnit styl kuchyně jako části interiéru bytu, nebo domu. Podpoří moderní a elegantní vzhled, ale také může podpořit rustikální vzhled kuchyně. Kamenné obklady jsou obvykle vyrobeny stejně jako pracovní desky z mramoru, žuly nebo jiných přírodních kamenů a mohou být použity pro obložení celé stěny, nebo pouze pro určitou část kuchyně. Kamenné obklady jsou velmi odolné vůči vodě a páře, což je ideální pro kuchyňské prostředí, kde jsou stěny vystaveny vysoké vlhkosti, současně se velmi snadno udržují a nenasávají do sebe vlhkost.

V současné době jsou kamenné kuchyňské pracovní desky a obklady velmi oblíbenými prvky v kuchyních, a to nejen v luxusních domech, ale i v běžných panelových a cihlových bytových domech. Pokud hledáte praktické a elegantní řešení pro svou kuchyni, kamenné desky a obklady jsou skvělou volbou, kterou lze snadno přizpůsobit vašemu vkusu a potřebám.

Kamenné parapety a kuchyňské doplňky

Kromě kamenných kuchyňských pracovních desek a obkladů je možné využít v interiéru kuchyně i stylové kamenné doplňky, jako jsou kamenné podložky pod hrnce, kamenné paličky na maso, nebo kamenné válečky na těsto. Také je možné použít jako zajímavý designový doplněk interiéru kamenné parapety, které lze použít nejen v kuchyni, ale také v ostatních místnostech bytu či domu. Kamenné parapety krásně vypadají, jsou velmi odolné a snadno se udržují, což z nich činí skvělé řešení pro každý interiér.

Chcete kamennou kuchyňskou pracovní desku nebo obklady? Vyberte si je v Telči

V případě zájmu o kamenné kuchyňské pracovní desky, obklady, nebo parapety je možné využít služeb rodinného Kamenictví Dvořák, které sídlí v Telči, a nabízí široký výběr kamenných výrobků a služeb. Kamenictví Dvořák má dlouholetou tradici a zpracovává různé druhy kamene, jako je mramor, žula, vápenec a pískovec, a vyrábí z nich dle požadavků zákazníků kamenné desky, obklady, pečící kameny, parapety a řadu dalších výrobků na míru.

Kamenictví Dvořák poskytuje komplexní služby, od návrhu přes výroby až po realizaci, montáž kamenných výrobků na místě určení. Přírodní kámen si majitel kamenictví sám vybírá v lomech v mnoha zemích i mimo Evropu a veškeré zpracování kamene provádějí kameníci na nejmodernějších strojích a zařízeních přímo v kamenictví v Telči.

Využijte i vy přírodní kámen v interiéru vašeho bytu

Pokud vás představa krásné a funkční kamenné kuchyňské desky a obkladů nadchla a přemýšlíte nad tím, kde se dozvědět víc, popřípadě kde si nechat zpracovat návrh, nebo zadat realizaci, určitě se podívejte na stránky Kamenictví Dvořák z Telče, nebo sledujte jejich profil na FB.

Text a foto: Kamenictví Dvořák, Telč

Doporučené články

Konference TZB-info Rekonstrukce a provoz bytových domů 2023

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Fotovoltaika v praxi: V Plzni už teď šetří díky slunci, nově testují baterie

Starší bytový dům v plzeňské ulici Borská se ještě nedávno nijak nelišil od domů, které ho obklopují. Jeho majitel ale v loňském roce dospěl k tomu, že...

Proč je důležité zábradlí a zasklení pro energeticky účinnou rekonstrukci bytových domů

Jak může integrované zasklení balkónů a systém zábradlí pomoci vytvořit udržitelný životní prostor? Rekonstrukce stávajících budov je ve stavebnictví od nepaměti jedním z horkých témat. A není...

Správný výběr zasklení balkonu či lodžie není žádná věda

Pokud jste se rozhodli pro zasklení balkonu či lodžie, přečtěte si 5 důležitých informací, které vám mohou při rozhodování o vhodném výrobci a dodavateli pomoci. Funkčnost Jistě víte,...

Jak ušetřit na energiích při vaření: Tipy z Oresi

Ceny energií klesají, s nástupem podzimu ale přicházejí kratší a chladnější dny, které zvyšují spotřebu v celém domově. Jak ušetřit na energiích v kuchyni, a přitom vařit komfortně? Poradí...

Rekonstrukce koupelny bez zbytečného stresu

Proměna zastaralé koupelny v novou patří k nejnáročnějším úpravám v bytě i domě. Častým limitem je malý prostor, zároveň ale potřebujete vytvořit plně funkční místnost pro denní užívání...
Zehnder Tetris