spot_img

Jaký může být balkon?

Dnes se balkony staly žádaným doplňkem bytů. Venkovní prostor balkonů vás překvapí svou velikostí. Balkony se vyměňují staré za nové nebo se montují nově i na domech, kde balkony nikdy nebyly. Balkony se staly součástí bydlení, nabízejí soukromí a prostor k odpočinku na čerstvém vzduchu.

Doma si můžete na svém balkonu pěstovat květiny, sušit prádlo nebo si jen tak užívat výhled do okolí. Komfort s bezpečně zavěšeným balkonem zažijete jen v případě, pokud se obrátíte na profesionály, kteří s výrobou a instalací balkonů mají bohaté zkušenosti a spokojené klienty.

Co všechno si můžete zvolit a vybrat?

Při výběru si splňte vaše přání – zvolte si provedení, půdorys, použité výplně, případně zasklení, podlahu a doplňky, které se vám líbí. Výroba balkonů je zakázková výroba přesně podle statického posouzení, projektu a zvoleného provedení. Nebojte se a použijte vaši fantazii. Jedině rozměr a kotvení závisí na statickém posouzení únosnosti zdiva a na typu domu, kam se budou balkony instalovat. Ale není problém mít balkon přes 6 metrů široký a 1,5 metru hluboký. Na volbě tvaru a výplně balkonu závisí výsledný vzhled.

Základem jsou tři tvary půdorysu: Normal (obdélníkový), Arcus (zakulacený) a Ideal (zkosené hrany). Nabídka výplní je široká, můžete vybírat od šprušlí, trapézového nebo hladkého plechu, bezpečnostního skla a různě je kombinovat.

  • Kombinovaná výplň – kombinovaná výplň vám zajistí originalitu balkonu a vašeho bydlení. Kombinovat můžete všechny nabízené výplně.
  • Skleněná výplň – velká výhoda bezpečnostního vrstveného skla Connex je nejen výborný tok světla, ale především v mléčném provedení spočívá jeho schopnost převzít na sebe jemný nádech odstínu barvy fasády.
  • Hladká výplň – pokud dáváte přednost hladkému designu, pak si můžete zvolit sendvičový hliníkový plech Neobond nebo hladký plech s polyesterovým povrchem.
  • Trapézový plech – u trapézového plechu si jistě vyberete ze široké škály barev a vhodnou kombinací s barvou fasády se celý váš dům promění k nepoznání.
  • Tahokov a děrovaný plech – pokud se vám více líbí vzdušnější výplň, pak si vyberte výplň z tahokovu nebo děrovaného plechu.
  • Šprušle – balkony s výplní ze šprušlí vám neseberou ani trochu slunečního svitu.

Zvýšení komfortu bydlení

Všechny výplně balkonů musí být v nejvyšší kvalitě s certifikátem jakosti a vhodnosti pro balkony. S novým balkonem se výrazně zvýší komfort bydlení. Pryč jsou doby, kdy balkon byl jen skladištěm, dnes na balkonech žijeme a bereme balkon jako součást celkového pohledového dojmu, proto musí dosahovat i patřičných estetických vlastností. Praktičnost a útulnost jsou klíčová slova při výběru a volbě balkonů.

Nechte se inspirovat realizacemi výrobce balkonů firmy Pekstra na jejich stránkách www.pekstra.cz.

Text: Renata Studená

Foto: Pekstra

Doporučené články

Konference TZB-info Rekonstrukce a provoz bytových domů 2023

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Proč je důležité zábradlí a zasklení pro energeticky účinnou rekonstrukci bytových domů

Jak může integrované zasklení balkónů a systém zábradlí pomoci vytvořit udržitelný životní prostor? Rekonstrukce stávajících budov je ve stavebnictví od nepaměti jedním z horkých témat. A není...

Správný výběr zasklení balkonu či lodžie není žádná věda

Pokud jste se rozhodli pro zasklení balkonu či lodžie, přečtěte si 5 důležitých informací, které vám mohou při rozhodování o vhodném výrobci a dodavateli pomoci. Funkčnost Jistě víte,...

Jak ušetřit na energiích při vaření: Tipy z Oresi

Ceny energií klesají, s nástupem podzimu ale přicházejí kratší a chladnější dny, které zvyšují spotřebu v celém domově. Jak ušetřit na energiích v kuchyni, a přitom vařit komfortně? Poradí...

Rekonstrukce koupelny bez zbytečného stresu

Proměna zastaralé koupelny v novou patří k nejnáročnějším úpravám v bytě i domě. Častým limitem je malý prostor, zároveň ale potřebujete vytvořit plně funkční místnost pro denní užívání...

Štěstí pro skromnou bojovnici

Jana, která neměla zrovna lehký život, žije sama. Byla totiž jedináček a její matka k ní měla od začátku vlažný vztah. Zato tatínek na ni byl...
Zehnder Tetris