spot_img

Jak získat pohodlnější bydlení? Zkuste prodloužení balkonu

Přemýšleli jste někdy o tom, jaká je nejoblíbenější část vašeho bytu? Vsadíme se, že v nejužším výběru nechyběl balkon. Jenže, co když není dost velký, aby vám nabídl opravdové pohodlí? V takovém případě vám pomůže prodloužení balkonu.

Díky rozšíření balkonu získáte i několik metrů čtverečních navíc. Budete tak mít dost místa na posezení na čerstvém vzduchu i na vytvoření příjemného zákoutí s květinami či bylinkami.

Prodloužení balkonu se přitom obvykle týká všech bytů, které jsou nad sebou. Tím pádem zvýšíte hodnotu nejen svého bytu, ale i bytu vašich sousedů. Ocení ho tedy i další členové bytového družstva či SVJ.

Ideální je lehká bezúdržbová konstrukce

Samotné prodloužení balkonu je jednoduché. Najdete si spolehlivého dodavatele a domluvíte se na vhodném postupu. Ve většině případů je nejlepší využít montovaný systém z bezúdržbových materiálů doplněný lehkým hliníkovým zábradlím. Tyto montované systémy pouze doplňují původní balkonovou konstrukci a díky tomu minimálně zatěžují statiku domu.

Ideální je k balkonu přidat i předsazené balkonové zábradlí. Prostor ještě zvětší a snadno ho doplníte o celkové zasklení.

Zasklení vytvoří praktickou zimní zahradu

Rozšíření balkonu vám umožní vytvořit si relaxační zátiší podle vašich představ.

Díky zasklení balkonu se můžete i v zimě příjemně vyhřívat na slunečních paprscích. A získáte prostor na odpočinek i k pěstování květin, bylinek nebo třeba chilli papriček.

Ideální je zvolit bezrámové zasklení balkonu. Zajistí vám nerušený výhled, i když je „okno“ zavřené. Následně můžete balkon doplnit o stínění a další příslušenství.

Dodavatel pomůže i s administrativou

Dodavatelé běžně dokážou balkon rozšířit i o 80 cm po celé jeho délce. „U čtyři metry dlouhého balkonu lidé získají navíc přes tři metry čtvereční,” upozornil majitel kuřimské společnosti 7points Marek Hirš. Právě tato firma se na přístavbu a prodloužení balkonů specializuje. Díky zvětšení balkonu přitom získáte nejen větší pohodlí, ale cenu bytu zvýšíte o statisíce korun.

Jakmile se pro úpravu balkonu rozhodnete, stačí jen vybrat spolehlivého dodavatele. Poznáte ho například podle toho, že vám navrhne nejvhodnější řešení a nabídne nadstandardní služby.

„U nás klientům na přání připravíme 3D vizualizaci, pomůžeme s administrativou a získáním stavebního povolení nebo jim například zajistíme financování,” dodal Hirš.

Sami se tak nemusíte téměř o nic starat.

Text a foto: 7points

I několik desítek centimetrů navíc vám zajistí pohodlnější posezení.

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Stavební veletrh Brno nabídl řešení pro lepší bydlení

Chcete lépe bydlet? Chystáte se stavět, rekonstruovat či modernizovat svůj domov? Hledáte informace o dotačních programech, nových stavebních materiálech a technologiích? Zajímají vás udržitelná a energeticky úsporná...

Předplatitelská soutěž BMP

Objednejte si roční předplatné do 30. května 2024, a to e-mailem na danap@send.cz nebo na telefonních číslech 225 985 225 a 777 333 370. Pro 10 předplatitelů jsme připravili knihy...

Relax na maximum. Koupelna s prvky přírody uklidní a potěší smysly

Koupelna je prostředím, v němž se po dlouhém dni zbavujeme nejen fyzických nečistot, ale také stresu a napětí. Rustikální koupelny se na psychickou pohodu přímo zaměřují...

Barevný trend na rok 2024 – Sametový šeřík

Každý rok představuje značka prémiových barev Dulux nový barevný odstín, který je výsledkem rozsáhlého výzkumu globálních společenských, designových a spotřebitelských nálad. Pro rok 2024 bude...

Speciální 3D povrchy interiérových dveří nabízí autentický dřevěný vzhled a zároveň vysokou odolnost

Jedním z kritérií, kterým je potřeba při výběru interiérových dveří věnovat pozornost, je povrch. Ten by měl odpovídat intenzitě „provozu“ v domácnosti a také konkrétní místnosti. Mezi...