spot_img

Jak se staví sen přináší nové příběhy už po jednadvacáté

Přichází Jak se staví sen Extra – oblíbený pořad nejen o bydlení, který bude plnit sny a dělat radost prostřednictvím už dvacáté první série. V deseti nových dílech vás bude opět provázet moderátorka Iva Kubelková a do proměn a vymýšlení bydlících snů se zapojí dvanáct designérů.

Představí se také zbrusu nová designérská dvojice Lucie Volfová a Jakub Jakubec. Čekají vás zajímavé, často i nečekané bytové proměny, ale také lidské osudy. Deset životních příběhů bude rámovat deset fantastických proměn nových domovů. Premiérové díly Jak se staví sen Extra můžete sledovat v novém čase od 13. ledna každý pátek ve 22.00 na Primě.

Deset zbrusu nových proměn, ve kterých budeme plnit sny o lepším bydlení

Na designéry čekají velké výzvy v podobě časové tísně – 5 dnů, přání a snů rodiny, omezených možností předělávaných prostor a „kostlivců ve skříni“. Za každou rodinou je nějaký zajímavý příběh – budete moci sledovat nejen fantastické proměny v krátkém čase, ale i to, kdo se za touhou po novém bydlení a lepším životě skrývá. Těší se na vás jak ostřílené dvojice designérů, které znáte z předchozích řad nebo obdobných pořadů: Kamila a František, Andrea a Marek, Veronika a Renata, Zuzana a Viktor, Jaroslava a Hana, ale i nováčci Jakub a Lucie.

Moderátorka Iva Kubelková, která se ujme průvodcovství pořadem už po čtvrté, k aktuální sérii říká: „Nová série našeho pořadu Jak se staví sen Extra bude tradičně plná emocí, a hlavně obrovské radosti, nových začátků a naděje. I v této nelehké době pomáháme díky našim partnerům těm, kteří nás potřebují. Bude to silné, citlivé a velkolepé, ostatně jako vždycky.“

Tradiční i noví designéři

Ing. arch. Kamila Douděrová
Ing. arch. Kamila Douděrová

Ing. arch. Kamila Douděrová
Kamila je absolventkou Fakulty architektury na pražském ČVUT, zkušenosti získala také během stáže ve Francii na École dꞌarchitecture de Nantes. U svých návrhů se snaží spojit funkčnost, nápadité barvy, a hlavně naslouchá požadavkům klientů, vůči kterým se snaží být maximálně empatická. Každý její návrh je originál. Miluje kubismus, obdivuje gotiku. Od roku 2010 má vlastní architektonické studio KamiDesign. A je jedinou designérkou, která se objevuje v pořadu nepřetržitě od začátku vysílání.

Ing. František Kobližka
Charismatický František absolvoval Vysokou školu pozemního stavitelství a architektury. V nitru se necítí být ani architektem, ani designérem, ale vlastně poradcem, psychologem, obchodníkem, návrhářem, rétorem, průvodcem i dělníkem. Františkovým krédem je spokojenost zákazníka. Jeho specializací posledních let jsou interiéry koupelen.

Ing. František Kobližka
Ing. František Kobližka
Ing. Andrea Hylmarová
Ing. Andrea Hylmarová

Ing. Andrea Hylmarová
Andrea vystudovala mezinárodní obchod na VŠE. Poté, co propadla designu, absolvovala diplomové studium na pražské DesignŠkole. Interiérovému designu se naplno věnuje od roku 2011. Při navrhování je pro ni středobodem klient a jeho důkladné poznání. Baví ji posouvání vlastních hranic a proces neustálého učení. Má ráda stylově čisté, lehce noblesní a maximálně funkční interiéry.

Ing. Marek Povolný
Vystudoval ČVUT, Fakultu stavební, obor pozemní stavby a architektura. Marek je velmi zkušený a uznávaný architekt. Své profesi se věnuje už dvacet let. Má za sebou velké množství úspěšných realizací. Jeho přístup je moderní, ale musí vycházet z potřeb klienta a nesmí popírat jeho osobnost. Jeho motto zní: „Nedělit estetiku a funkčnost.“

Ing. Marek Povolný
Ing. Marek Povolný
Ing. arch. Hana Šmejkalová
Ing. arch. Hana Šmejkalová

Ing. arch. Hana Šmejkalová
Hana absolvovala obor architektura a stavitelství na ČVUT v Praze a po zahraniční stáži na TUE v Nizozemsku zakotvila u interiérového designu. Několik let pracovala v pražském studiu, poté na nějaký čas přesídlila do Londýna. Má za sebou desítky rekonstrukcí bytů a rodinných domů a je mistryní v práci s prostorem a centimetry. Ve svých realizacích klade důraz na to, aby nejen design, ale i funkčnost byly odrazem individuality klienta. Někdy je to adrenalin, ale čiré nadšení z každého dokončeného projektu vnímá i po letech stále stejně.

Jaroslava Hájková
Interiérovému designu se Jarka naplno věnuje posledních pět let. S návrhy interiérů „koketovala“ už od dětství. To hlavní rozhodnutí přišlo během studia na pražské Interier design škole Intermezzo. V té době se sice ještě pohybovala ve světě manažerských pozic v amerických korporacích, ale úspěšné zakončení studia v roce 2015 rozhodlo. Její předností je umění naslouchat, pochopit osobnost a individualitu klienta – a to vše převést do konkrétního návrhu. Proto každá její realizace je originál. Jarka miluje výzvy a ráda se učí nové věci, v jejím portfoliu najdete jak návrhy bytů, domů, restaurací, hotelů, kancelářských prostor, tak i malého balkónku. Obdivuje eklektismus. Od roku 2017 má vlastní studio Variété Design.

Jaroslava Hájková
Jaroslava Hájková
Renata Papai
Renata Papai

Renata Papai
K navrhování interiérů se dostala oklikou. Měla být účetní, dokonce několik let pracovala v bance. Celý život ji ale provází vášeň pro krásný interiér, a tak v roce 2009 absolvovala pražskou DesignŠkolu, aby se této profesi mohla věnovat naplno. Na interiér se dívá jako na celek, kde je perfektně řešená dispozice a vhodná kombinace materiálů základem dobrého výsledku. Svým klientům se snaží naslouchat, přizpůsobit se jejich požadavkům, a zároveň ctít funkci a estetiku. Klienty provází přes proces návrhu i realizace, což považuje za nedílnou součást této krásné práce. Motto: „Někdy pomůže podívat se na interiér z jiného úhlu nebo si přizvat designéra.“

Ing. arch. Veronika Haroldová
Veronika vystudovala Fakultu architektury na ČVUT a po praxi v projekčních kancelářích založila v roce 2003 vlastní architektonický ateliér. Návrhy interiérů jsou její vášní, ale ráda přesahuje i do jiných oborů: maluje obrazy, navrhuje designové lustry nebo drobnou grafiku. Základem její filozofie je empatie a cit, s klienty navazuje přátelské vztahy a v interiérech ctí jejich génius loci. Vedle své praxe se již téměř dvacet let věnuje psaní článků a je autorkou dvou knih: Styly interiérů a Sám sobě architektem. V televizi jste ji mohli zahlédnout například v pořadu Receptář prima nápadů. Motto: „Zlepšovat lidem interiéry znamená zlepšovat jim život.“

Ing. arch. Veronika Haroldová
Ing. arch. Veronika Haroldová

Ing. arch. Jakub Jakubec
Vystudoval ČVUT, Fakultu stavební, obor architektura a stavitelství. V dosavadní 13leté praxi se věnoval rekonstrukcím historických objektů a v posledních letech také novostavbám a rekonstrukcím rodinných domů. Ve svých projektech dbá na názor klienta, funkčnost, udržitelnost a ekologii. Ve svém oboru se také věnuje pedagogické činnosti. Svoji tvůrčí práci si užívá a občas pracuje ze zahraničí na cestách jako digitální nomád.

Lucie Volfová
Od podnikání v oboru gastronomie a tvoření receptur jako výživová poradkyně, odmala s vášní k designu, se na mateřské dovolené dala na studium designu. Dnes inovativní designérka, návrhářka a malířka spojující nestárnoucí design originálního nábytku s kvalitou ověřenou časem. „Interiéry nejraději tvořím ze starého nábytku v kombinaci s novým. Na základě osobnosti a potřeb každého klienta vytvářím ojedinělé interiéry. Každý detail je pro mě důležitý, nejen samotný nábytek, který má svého ducha, svůj příběh, ale také doplňky v podobě mých abstraktních obrazů, ve kterých se odráží osobnost klienta a barevná paleta interiéru. Tvořím opravdové domovy, ne místa z katalogového bydlení.“

Jakubec Volfová
Lucie Volfová a Ing. arch. Jakub Jakubec
Zuzana Schubertová
Zuzana Schubertová

Zuzana Schubertová
Designu interiérů se věnuje již třináctým rokem. Absolvovala diplomové studium na škole designu Intermezzo. Najdete ji v interiérovém studiu Epes Rádes. V roce 2013 otevřela svůj obchod, kde, jak sama říká, toužila propojit interiérové navrhování s prodejem netradičních bytových doplňků, autorských výrobků, stínidel na míru a tapet. Ráda podporuje české ruce a autorskou výrobu. „Tvořit domov pro druhé je něco, co mě neskutečně naplňuje. Každý můj klient ve mně zanechá kousek ze sebe a já v jeho interiéru zase ten svůj. Je to fascinující. Není to jen o designu. Práce designéra je vlastně propojením kreativity, ergonomie, psychologie a empatie zároveň.“

Viktor Čikoš
Viktor většinu svého času strávil na stavbách, kde působil jako stavební dozor. A několik posledních let zúročuje své zkušenosti ze stavebnictví společně se svojí partnerkou Zuzanou, kde má na starost právě stavební část společných projektů. Rád vaří, má rád motorky a adrenalin všeho druhu – cestování bez střechy nad hlavou, lezení po skalách i seskoky z výšek. Občas si i pěkně nabil nos, ale to už k životu patří.

Viktor Čikoš
Viktor Čikoš

A ještě trocha statistiky za předchozích dvacet sérií

Jak se staví sen
moderátorka Iva Kubelková

První klapka JSSS: 23. 8. 2007
Celková útrata (za dobu vysílání JSSS): přes 101 100 000 korun
Nejčastější úpravy: kuchyně, předsíň, obývací pokoj
Nejdražší proměna je z 18. série (2019): 1 180 000 Kč. (V 11. dílu se uskutečnila proměna ve Všenorech, kde designéři Andrea s Markem udělali kompletní přestavbu chaty od úplných základů.)
Designérská stálice JSSS: Kamila Douděrová (od začátku vysílání)
Pomoc rodinám: 274 rodin
Odborníků (designérů) celkem (za dobu vysílání): 40
Počet narozených dětí designérů (za dobu vysílání JSSS): 13

Partnerem této sezóny pořadu je společnost Raiffeisen Stavební spořitelna. www.rsts.cz

Text: Filip Budák
Foto: iPRIMA

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Předplatitelská soutěž BMP

Objednejte si roční předplatné do 30. května 2024, a to e-mailem na danap@send.cz nebo na telefonních číslech 225 985 225 a 777 333 370. Pro 10 předplatitelů jsme připravili knihy...

Relax na maximum. Koupelna s prvky přírody uklidní a potěší smysly

Koupelna je prostředím, v němž se po dlouhém dni zbavujeme nejen fyzických nečistot, ale také stresu a napětí. Rustikální koupelny se na psychickou pohodu přímo zaměřují...

Barevný trend na rok 2024 – Sametový šeřík

Každý rok představuje značka prémiových barev Dulux nový barevný odstín, který je výsledkem rozsáhlého výzkumu globálních společenských, designových a spotřebitelských nálad. Pro rok 2024 bude...

Speciální 3D povrchy interiérových dveří nabízí autentický dřevěný vzhled a zároveň vysokou odolnost

Jedním z kritérií, kterým je potřeba při výběru interiérových dveří věnovat pozornost, je povrch. Ten by měl odpovídat intenzitě „provozu“ v domácnosti a také konkrétní místnosti. Mezi...

Jak si vybrat novou kuchyň

Pro všechny, kdo se chystají na rekonstrukci kuchyně nebo pořízení nové linky, máme několik tipů od Oresi, kde najdete největší výběr kuchyní na trhu...