spot_img

Jak se staví sen je zpět s jubilejní dvacátou sérií

Jak se staví sen Extra je oblíbený pořad, který bude plnit sny a dělat radost prostřednictvím již dvacáté řady. V deseti nových dílech a jednom návratovém vás bude znovu provázet moderátorka Iva Kubelková a ruce k práci přiloží deset známých designérů. Čekají vás zajímavé, často i nečekané bytové proměny a lidské osudy, které však nejsou jako z románů se šťastným koncem.

Premiérové díly Jak se staví sen Extra můžete sledovat
od pondělí 10. ledna ve 21.40 na Primě.

 

Začneme Návraty, v nichž se ohlédneme za nejzajímavějšími proměnami a zjistíme, kam se posunul osud jejich aktérů. Pak bude následovat deset zbrusu nových proměn, ve kterých budeme plnit sny o lepším bydlení. Vracíme se k původnímu formátu přeměn interiérů za pět dnů a více zapojíme designéry. Za každou rodinou se skrývá zajímavý příběh – budete moci sledovat nejen fantastické proměny v krátkém čase, ale i kdo se za touhou po novém bydlení a lepším životě skrývá. Těší se na vás ostřílené dvojice designérů, které znáte z předchozích řad nebo podobných pořadů: Kamila a František, Andrea a Marek, Martina a Jan, Veronika a Renata a Jaroslava a Hana.

Moderátorka Iva Kubelková k aktuální sérii říká: „Nová série našeho pořadu Jak se staví sen Extra bude opět plná emocí, a hlavně obrovské radosti, nových začátků a naděje. I v této nelehké době pomáháme díky našim partnerům těm, kteří nás potřebují. Bude to silné, citlivé a velkolepé.



Představme si designéry

Ing. arch. Kamila Douděrová

Kamila je absolventkou Fakulty architektury na pražském ČVUT, zkušenosti získala také během stáže ve Francii na École d´architecture de Nantes. U svých návrhů se snaží spojit funkčnost, nápadité barvy, a hlavně naslouchá požadavkům klientů, vůči kterým se snaží být maximálně empatická. Každý její návrh je originál. Miluje kubismus, obdivuje gotiku. Od roku 2010 má vlastní architektonické studio KamiDesign. A je jedinou designérkou, která se objevuje v pořadu nepřetržitě od začátku vysílání.

Ing. František Kobližka

Charismatický František absolvoval Vysokou školu pozemního stavitelství a architektury. V nitru se necítí být ani architektem, ani designérem, ale vlastně poradcem, psychologem, obchodníkem, návrhářem, rétorem, průvodcem i dělníkem. Františkovým krédem je spokojenost zákazníka. Jeho specializací posledních let jsou interiéry koupelen.

Ing. Andrea Hylmarová

Andrea vystudovala mezinárodní obchod na VŠE. Poté, co propadla designu, absolvovala diplomové studium na pražské DesignŠkole. Interiérovému designu se naplno věnuje od roku 2011. Při navrhování je pro ni středobodem klient a jeho důkladné poznání. Baví ji posouvání vlastních hranic a proces neustálého učení. Má ráda stylově čisté, lehce noblesní a maximálně funkční interiéry.

Ing. Marek Povolný

Vystudoval ČVUT, Fakultu stavební, obor pozemní stavby a architektura. Marek je velmi zkušený a uznávaný architekt. Své profesi se věnuje už dvacet let. Má za sebou velké množství úspěšných realizací. Jeho přístup je moderní, ale musí vycházet z potřeb klienta a nesmí popírat jeho osobnost. Jeho motto zní: „Nedělit estetiku a funkčnost.“

Martina Pištěláková

K interiérům se v roce 2011 dostala při budování svého domova. Po vystudování školy IDK, zaměřené na interiéry, se aktivně vrhla do svých prvních projektů. Při práci nezapomíná na funkčnost ani užitečnost prostorů. Tvorba, a zejména realizace interiérů, pro ni představuje neustálé učení, psychologii a kontakt s lidmi. Od roku 2012 má své studio Martina Design. V roce 2018 vytvořila ojedinělý pořad LADÍME BYDLENÍ s Martinou, který můžete sledovat třeba na YouTube.

Ing. arch. Jan Bek

Honzovou alma mater je ČVUT, konkrétně Fakulta stavební, obor architektura. Už při škole začal pracovat na svých projektech, kterých postupem času přibývalo, a to po škole napomohlo vzniku vlastního architektonického studia Bekarch. Studio se věnuje jak projekci objektů k bydlení, tak interiérové tvorbě komerčních a soukromých interiérů. Mezi interiéry často figurují restaurace, kavárny a kanceláře. Studio klade důraz na komplexnost služeb. Ve své tvorbě se Jan snaží dosáhnout funkčnosti, jednoduchosti, ale nikoli monochromatické strohosti.

Ing. arch. Hana Šmejkalová

Hana absolvovala obor architektura a stavitelství na ČVUT v Praze a po zahraniční stáži na TUE v Nizozemsku zakotvila u interiérového designu. Několik let pracovala v pražském studiu, poté na nějaký čas přesídlila do Londýna. Má za sebou desítky rekonstrukcí bytů a rodinných domů a je mistryní v práci s prostorem a centimetry. Ve svých realizacích klade důraz na to, aby nejen design, ale i funkčnost byly odrazem individuality klienta. Někdy je to adrenalin, ale čiré nadšení z každého dokončeného projektu vnímá i po letech stále stejně.

Jaroslava Hájková

Interiérovému designu se Jarka naplno věnuje posledních pět let. S návrhy interiérů „koketovala“ už od dětství. To hlavní rozhodnutí přišlo během studia na pražské Interier design škole Intermezzo. V té době se sice ještě pohybovala ve světě manažerských pozic v amerických korporacích, ale úspěšné zakončení studia v roce 2015 rozhodlo. Její předností je umění naslouchat, pochopit osobnost a individualitu klienta – a to vše převést do konkrétního návrhu. Proto každá její realizace je originál. Jarka miluje výzvy a ráda se učí nové věci, v jejím portfoliu najdete jak návrhy bytů, domů, restaurací, hotelů, kancelářských prostor, tak i malého balkónku. Obdivuje eklektismus. Od roku 2017 má vlastní studio Variété Design.

Renata Papai

K navrhování interiérů se dostala oklikou. Měla být účetní, dokonce několik let pracovala v bance. Celý život ji ale provází vášeň pro krásný interiér, a tak v roce 2009 absolvovala pražskou DesignŠkolu, aby se této profesi mohla věnovat naplno. Na interiér se dívá jako na celek, kde je perfektně řešená dispozice, a vhodná kombinace materiálů je základem dobrého výsledku. Svým klientům se snaží naslouchat, přizpůsobit se jejich požadavkům, a zároveň ctít funkci a estetiku. Klienty provází přes proces návrhu i realizace, což považuje za nedílnou součást této krásné práce. Motto: „Někdy pomůže podívat se na interiér z jiného úhlu nebo si přizvat designéra.“

Ing. arch. Veronika Haroldová

Veronika vystudovala Fakultu architektury na ČVUT a po praxi v projekčních kancelářích založila v roce 2003 vlastní architektonický ateliér. Návrhy interiérů jsou její vášní, ale ráda přesahuje i do jiných oborů: maluje obrazy, navrhuje designové lustry nebo drobnou grafiku. Základem její filozofie je empatie a cit: s klienty navazuje přátelské vztahy a v interiérech ctí jejich génius loci. Vedle své praxe se již téměř dvacet let věnuje psaní článků a je autorkou dvou knih: „Styly interiérů“ a „Sám sobě architektem“. V televizi jste ji mohli zahlédnout např. v pořadu „Receptář prima nápadů“. Motto: „Zlepšovat lidem interiéry znamená zlepšovat jim život.“

Text a foto: TV Prima

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Vyzkoušejte orchideje

Netradiční květinová aranžmá mohou být dobrým tipem, jak potěšit své blízké. Jak se ale o orchidej starat, aby co nejdéle a opakovaně kvetla? Důležité je držet se...

Ověřené řešení fotovoltaiky pro SVJ a bytová družstva

Domy sobě jsou na trhu už od roku 2020. Od počátku se přitom zaměřují na fotovoltaiku a další úsporné technologie pro bytovky, činžáky, paneláky a další...

Mediace pro SVJ: Efektivní nástroj řešení konfliktů

Společenství vlastníků jednotek (SVJ) je právnickou osobou, která spravuje společné části bytového domu. V rámci SVJ často dochází k různým konfliktům mezi vlastníky jednotek, ať už...

Nemá to být vidět? Schovejte to za dveře REVEGO

Dnešní domy a byty se snaží co nejvíce propojovat interiér, aby byli všichni jeho obyvatelé pohromadě. Přesto by se ale často hodila stěna navíc, která...

Soutěžní křížovka o meteostanici Netatmo

Zářijová rána jsou chladná, deště častější a děti se vracejí do škol. S inteligentní meteostanicí Netatmo budete vždy připraveni na všechny rozmary počasí. Prožijte babí léto s inteligentní...