spot_img

Jak na malou koupelnu bez kompromisů?

Otázka, jak zařídit malou koupelnu, už dávno nemusí přidělávat vrásky na čele. Díky chytrým řešením i optickým trikům už není nutné dělat kompromisy a vybírat méně zajímavá nebo efektivní řešení.

Česká značka koupelnového vybavení Jika přichystala několik triků, jak i z malé koupelny vytvořit perfektní oázu pro relaxaci.

Barvy mají svůj význam

Mohlo by se zdát, že barvy jsou spíše jen otázkou preference a vkusu každého z nás, ale při zařizování malé koupelny mají velký význam. Pokud pracujete s malým prostorem, je vhodnější využít vlastností světlých barev, které prostor projasní, a především jej opticky zvětší. „Když se řekne světlá barva, většina lidí si ihned vybaví bílou, ale není nutné se omezovat pouze na tuto barvu. Na výběr je celá paleta zajímavých odstínů, jako jsou všemožné odstíny béžové, světle hnědé nebo šedé, ale i pastelové barvy jako světle zelená, modrá či fialová pro ty, kteří mají radši hravější design,“ uvádí Iva Šedivá, vedoucí komunikace společnosti Laufen CZ, pod níž spadá i značka Jika. Světlejších barev je dobré se držet i na koupelnovém nábytku, kdy opět můžete sáhnout po nestárnoucí bílé klasice, nebo vybrat některý ze světlých dřevodekorů, jako je například dřevodekor jasan. K optickému zvětšení koupelny pak mohou pomoci i vhodně zvolená zrcadla.

Když má vše své místo

Uspořádaná koupelna bez velkého množství rušivých prvků, kterými mohou být různé barevné kosmetické lahvičky, prostředky na úklid a další nezbytnosti, působí nejen harmonicky, ale také vzbuzuje dojem většího prostoru. I proto je dobré zvolit dostatečné množství skříněk, které jsou nejen praktickým, ale i designovým prvkem. „Při zařizování koupelny je vhodné vždy promyslet, kolik úložného prostoru je třeba. V případě menší koupelny jsou ideální volbou koupelnové série, které poskytují dostatečnou variabilitu a můžete tak zvolit řešení na míru potřebám. Náš tip jsou vysoké hluboké skříňky, které poskytují dostatek prostoru a zároveň šetří místo,“ doplňuje Iva Šedivá.

Vana a sprchový kout

Pokud milujete dlouhé koupele, nemusíte se jich vzdávat ani v malých koupelnách. V současné době už můžete vybírat z van, které jsou uzpůsobeny speciálně pro menší prostory a poskytnou vám dostatečný komfort pro koupel i pohodlné sprchování. V případě, že jste spíše příznivci osvěžujícího sprchování, je situace jednodušší s ohledem na potřebný prostor pro sprchové kouty. Pokud ale opravdu bojujete s místem, můžete zvolit sprchové kouty, které byly navrženy přímo pro menší koupelny.

Série Tigo značky Jika

Speciálně pro malé koupelny byla navržena série Tigo značky Jika, která vznikla ve spolupráci s designérem Michalem Janků. Díky chytrému designu, praktickým rozměrům a variabilitě se série skvěle přizpůsobí vašim potřebám.

Koupelnový nábytek série Tigo

Nábytek Tigo N, který je součástí série, sází na příjemný a nadčasový design. Vybírat můžete z klasické bílé varianty s leskem na čílkách nebo můžete zvolit dekor světlého jasanu s výraznou strukturou dřeva. Praktickým prvkem jsou pololesklé kovové úchytky. Zásuvky jsou navíc opatřeny kvalitními pojezdy se zpomalovačem dojezdu, takže se zavírají zvolna a tiše. Díky tomu máte jistotu, že harmonii v koupelně nebudou narušovat hlasité zvuky. Pojezdy navíc umožňují i maximální možný výsuv, takže nabízí snadný a bezpečný přístup. Benefitem je dostatek úložného prostoru, který zásuvky nabízí, a k uskladnění všech nezbytností můžete využít i závěsné skříňky.

Se sprchovým koutem Tigo si užijete příjemné sprchování a nemusíte dělat žádné kompromisy v otázce pohodlí nebo designu. Díky asymetrickému tvaru sprchový kout pohodlně vyřeší problém s nedostatkem místa v malých nebo úzkých koupelnách a s rozměry 80×100 cm poskytne maximální komfort. Benefitem je také speciální povrchová úprava Jika perla Glass, která značně usnadňuje údržbu a prodlužuje životnost.

Pro milovníky dlouhých koupelí je ideální volbou ergonomicky tvarovaná vana Tigo. Ta je vyrobena ze 100% akrylátu, který zajistí stálost barvy a maximálně hygienické prostředí. Pokud ji doplníte o vanovou zástěnu, získáte v širší části dostatek prostoru pro sprchování.

Ergonomická vana Tigo

U malé koupelny může hrát důležitou roli každý centimetr, proto je součástí série Tigo také speciálně navržený klozet. Celková hloubka kombiklozetu Tigo je pouhých 62 cm a přitom neztrácí nic na své pohodlnosti. Kromě úspory místa navíc toaleta šetří také vodu, a to díky splachování 3/4,5 l.

Zkrácenou délku klozetu pak nabízí také závěsný klozet Lyra Plus značky Jika. Jeho délka je pouhých 49 cm.

Přestože je série Tigo speciálně navržena pro malé koupelny, své místo najde i ve velkorysých prostorách a potěší všechny, kteří mají rádi příjemný nadčasový design.

Text: Romana Francková
Foto: Jika

Doporučené články

Konference TZB-info Rekonstrukce a provoz bytových domů 2023

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Jak si nezničit kuchyň a zdraví

Věděli jste, že nedostatečným odsazením kuchyňské linky může dojít ke kondenzaci vlhkosti a vytvoření nebezpečných plísní? Víte, že v okolních státech západní Evropy se mění kuchyňský...

Kytky, které čistí vzduch

Vytvořte si doma prales, ve kterém se vám bude dobře dýchat… některé květiny totiž mají velmi užitečnou vlastnost – umí filtrovat ze vzduchu škodlivé...

Radiátor jako šikovná příčka v koupelně

Když se řekne koupelnový radiátor, většině lidí se vybaví chromovaný žebřík pod náporem mokrých ručníků. Ti odvážnější si představí totéž v barevném provedení. Málokdo však...

Tři boxy z Packwallu v otevřeném prostoru

Malý byt v proseckém paneláku z konce šedesátých let minulého století doposud nebyl výrazněji upravován. Byt je vymezen z východní strany lodžií přes celou šířku dispozice, západní...

Marie Michaela Šechtlová – Přijít věcem na kloub

Tu vlastnost dostala Marie Šechtlová „do vínku“ od svých předků, kteří v několika generacích posouvali kupředu úroveň umělecké fotografie v Táboře. Marie nevykročila jejich cestou, ale...
Zehnder Tetris