spot_img

Interiér se zelenými židlemi od firmy TON

Drobné úpravy, ale i radikální proměny bydlení plánuje v dohledné době podle různých průzkumů víc než polovina lidí. Nejčastějším důvodem bývá modernizace bytu a zařízení, v případě rodinných domů jde o stavební úpravy v souvislosti s cenami energií. Stále platí, že renovací nejčastěji prochází kuchyně a koupelna.

V bytovém domě pražské Riviéry Modřany bylo pro klienty podstatné zařídit hlavní obývací místnost, která je zároveň kuchyní a jídelnou. K tomu si přáli v prostoru vytvořit místo pro práci a také by měli radost z ostrůvku v kuchyni. Na začátku znělo zadání jako nemožné, avšak správným rozložením se podařilo v místnosti ve tvaru L navrhnout truhláři zhotoveným nábytkem dispozici přesně na míru.

Kuchyňská sestava s potravinovou skříní

V kuchyňské lince se nachází vše, co by měly tyto prostory obsahovat. Je zde místo pro vestavěnou lednici, vestavěnou digestoř, troubu ve výšce ramen klientů, takzvanou potravinovou skříň na skladování suchých potravin, výsuvný šuplík na tablety do myčky a jiné mycí prostředky, a to hned vedle skříňky s dřezem a prostorem na odpadky.

Úložné prostory v kuchyňském ostrůvku

Kuchyňský ostrůvek nabízí prostor pro příborník, uskladnění dalších náčiní potřebných k vaření jako jsou pánve, hrnce, krabičky na již hotová jídla anebo další předměty k pečení. Zde by se měli klienti pohybovat při vaření kolem vlastní osy, „nachodit co nejméně“ kroků ve vlastní kuchyni a také by si neměli překážet při jednotlivých činnostech.

Kuchyňský ostrůvek nabízí prostor pro příborník, uskladnění dalších náčiní potřebných k vaření anebo další předměty k pečení.

Občasný home-office

Pracovní místo má díky blízkému kontaktu s terasou dostatečné množství přirozeného světla. Nad ním se nachází knihovna, ve které je dostatek úložného místa na knížky a dekorace.

Pracovní místo má díky blízkému kontaktu s terasou dostatečné množství přirozeného světla. Knihovna v bytovém prostoru poskytuje dostatek úložného prostoru.

Kontrast objemů

Na druhé straně v obývací části již tedy není potřeba velká knihovna a tím se prostor kompozičně může odlehčit. Důležitý je zde výjimečný výhled přes balkon do dálky, proto je z části pohovka orientovaná nejen pouze na televizi, ale také směrem ven, jak uvádí architektka Kornélia Faklová. Všechny menší doplňky jako jsou lampy, malá knihovna pod televizi a jídelní židličky jsou laděny do různých odstínů zelené, protože je to barva odkazující se na interiérové nekvetoucí rostliny, kterých bude ještě v bytě přibývat.

Text: Martin Chára
Foto: Dalibor Hoffmeister


Technické informace

Autoři: Ing. arch. Kornélia Faklová, Ing. arch. Sára Benešová
Zahájení návrhu: říjen 2021, ukončení realizace: prosinec 2022
Lokace: Praha
Užitná plocha: 34 m2 (řešená část)
Truhlářské práce: TN Interiér https://www.tninterier.cz/

architektka Ing. arch. Kornélia Faklová


Doporučené články

Nürnberg Messe

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Řízené větrání vás při plánování neomezí a zrychlí cestu ke stavebnímu povolení

Se stále aktivnějším prosazováním energeticky úsporných řešení v rámci evropské legislativy roste povědomí o řízeném větrání jako o významném zdroji energetických úspor a budoucím standardu veškeré nové výstavby....

Rhodos – ozářený sluncem, opředený bájemi

Úzkými uličkami mezi svítivě bílými domky stoupáte vzhůru. Míjíte tradiční taverny, stánky s gyrosem i suvenýry. A míjíte také oslíky, na nichž se někteří turisté – někdy...

CZECH INTERIOR AWARD: nové prestižní ocenění v oboru interiérového designu

Zajímá vás obor interiérového designu? V tom případě jistě víte, že od loňského roku odstartoval první ročník prestižního ocenění CZECH INTERIOR AWARD. I když soutěžit mohou...

Hlasujte pro nej interiér v ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě víte, že odstartoval první ročník výhradně českého ocenění v tomto oboru s názvem CZECH INTERIOR AWARD 2024. Zájem...

Kuchyně na zkoušku

Postavili či koupili jste si dům či byt a chcete do něj naplánovat novou kuchyni? Nebo jste zjistili, že potřebujete po letech užívání stávající kuchyně...
Zehnder Tetris