spot_img

Energie tajemných míst

Současnost přináší řadu problémů, ať už vzpomeneme na ty zdravotní spojené s covidem, nebo na strasti války na Ukrajině, jejíž důsledky postihnou v určité podobě téměř celý svět. Proto jsem požádala o setkání Olgu Krumlovskou, která zná místa, kde lze načerpat energii i posílit zdraví.

Tajemných a léčivých míst, která nás mohou pozitivně ovlivnit, je v naší zemi velké množství. Jsou přímo nabitá pozitivní energií, ale v některých případech i negativní. Proč tomu tak je?

Pozitivní i negativní vlivy některých míst na Zemi jsou známy odpradávna. Taková místa byla spojována s náboženskými obřady, mnohdy je lidé považovali za sídla dobrých či zlých bohů. Na řadě těchto míst byly v různých dobách vybudovány svatyně a svatostánky – např. Svatá Hora, Svatý Kopeček, ale také různé studánky či jeskyně, minerální prameny nebo klimatické lázně. V zahraničí to byl například starořecký Herakleion, kde působil známý lékař Asklepios-Aeskulap. Dokonalým akumulátorem pozitivní kosmické energie jsou také pyramidy.

Taková místa s kladnou nebo nebezpečnou energií má každý z nás ve svém okolí. Určitě se proto vyhněte místu, které bude mít název Čertovy kameny nebo Strašidelný les. Ten nejslavnější se nachází u Českých Budějovic, ale jeden takový je třeba též u Klášterce nad Ohří, odkud pocházím. Možná si čtenáři vzpomenou na článek, který se před několika lety objevil na titulu jednoho z českých deníků – srnec vyrazil z lesa a honil návštěvníky kláštereckého aquaparku po parkovišti. Hned jsem věděla, odkud to šílené zvíře vyběhlo. Tomu malému lesíku se každý moudrý místní vyhýbá. A také mi to posléze očití svědkové v podniku poblíž aquaparku, zvaném Satanka, potvrdili. Myslím, že i název té restaurace by mohl mnohým napovědět, že by neměli raději chodit do lesa za ní.

Na místech, jako jsou kostely či svatyně spolupůsobí i jejich konstrukce a mobiliář?

Stavba sama o sobě i její mobiliář mohou zesílit vliv místa. A určitě také zpěv, hra na varhany, modlitby. To vše se sčítá. Takové místo můžeme rozezvučet jako hudební nástroj, znásobit vibrace. Sejde-li se při mši co nejvíce lidí a posílí pozitivní energii modlitbou, meditací a svým zpěvem, je to velmi účinné – třeba i proti válce na Ukrajině.

Někteří lidé jsou na tyto energie vnímavější, jiní méně. Je možné si tuto vnímavost nějak prohloubit, vypěstovat?

Je to jako s talentem. Někdo tu vnímavost už v sobě má, ale každý se to může aspoň trochu naučit.

A jak nejrychleji načerpat energií?

Většinou je nejlepší meditace (také modlitba, ta je v podstatě také meditací). Někomu ale může více prospívat pohyb, ideální je tanec na tomto místě, zpěv nebo aspoň mručení. Vibracemi, které tím vzniknou, se dostaneme do harmonie – budeme rezonovat s pozitivními vibracemi prostředí, a tak je zesílíme.

Je třeba se ale vyvarovat požití alkoholu nebo drog, některých léků a hlavně konzumace těžce stravitelného jídla dvě hodiny před touto terapií. Optimální je držet den půst! Naše schopnost vnímat a absorbovat energii z přírody se tím výrazně zesílí. Nemohu nevzpomenout zážitek jedné mé příbuzné, která přijela – neznalá nezbytných očistných praktik – do Panenského Týnce posilněná fernetem. Dostala tam záchvat, viděla prý ďábla, a po akci samé se namísto úlevy dostavil pocit nevolnosti. Obratem mi reklamovala léčivou energii místa, o které jsem psala. Co na to říct? Nejmoudřejší je s takovým člověkem nepolemizovat.

Na energeticky výrazné zóny ať už v obývaných prostorách nebo v přírodě reagují zajímavě i zvířata…

Zvířata se na rozdíl od nás nevzdálila tolik přírodě. Jsou v tomto směru lepší. Kočky běžně v Los Angeles zmizí z určité oblasti už dva dny předtím, než se přižene zemětřesení. U Japonska dokonce existuje kočičí ostrov, kde postavili místní kočkám svatostánek. Kočky tam musí mít vždy dostatek jídla. Je to projev vděčnosti obyvatel za to, že je kočky včas varovaly před tsunami.

Ale i ostatní zvířata jsou vnímavá. Pamatuji si, jak se babičce ve chlévě objevil kulový blesk. Zvířata tehdy šílela. Prase málem zbouralo celý chlív, králíci lítali v kotcích, slepice vyběhly na dvůr a hystericky kdákaly. Říkaly jsme si s babičkou, jestli tam neřádí lasička. Vběhly jsme dovnitř, nikde nic, jen šílející zvířata. A pak se najednou objevila ta obrovská žhavá koule… Babička mě chytla, padla se mnou na zem a zacpala mi uši. Pak přišla hrozná rána, až se zatřásla zem a v polovině vesnice vypadl elektrický proud. Zvířata to věděla dříve, než se blesk objevil.

Mníšek

Místům s negativní energií je lepší se vyhnout? Nebo lze nějak jejich působení eliminovat?

Záleží na tom, jestli je to psychosomatická zóna (tedy duch) nebo geopatogenní zóna (geologický zlom, radioaktivní záření apod.). To první se dá úplně zlikvidovat, to druhé většinou jen částečně; nebo je možné škodlivé záření odvést jinam.

Kam jít pro pozitivní energii?

Našla jsem minulý rok zcela náhodou naprosto skvělé místo ve Žďáru nad Sázavou. Chtěla jsem se po letech pokochat energií na Zelené hoře, ale bylo plně obsazeno. Netušila jsem, že už i u nás je třeba si na některá místa rezervovat vstup předem. Zklamaná jsem odešla a procházela se kolem zámku. Až jsem narazila na malý krchůvek. Stála tam první tuzemská Santiniho stavba! Už to dávno není hřbitov, rozestavěli na něm barokní sochy z nedalekého historického mostu, a myslím, že to místu ještě prospělo. Byla jsem tam úplně sama a nemohla jsem se té energie nabažit. Vřele doporučuji, než se tam začnou valit časem davy jako na Zelenou horu.

Moc příjemným místem je zámecký park u zámku Berchtold v Kunicích u Prahy. Najdete tam miniatury slavných českých hradů a zámků. A dokonce i maličký Říp. Zajímavé je, že se jeho miniatura nachází přesně ve stejné nadmořské výšce jako Říp skutečný. Dobrým místem je také Třebíz a okolí. Pro Pražáky ideální jednodenní výlet. Najdete tu náš nejslavnější menhir v Klobukách, prastarý Oldřichův dub v Peruci, slavný nedokončený chrám Panenský Týnec a kopec Raná s rogaly. To býval můj oblíbený sobotní výlet, když byly děti malé.

Ke známým energeticky silným místům patří také Neratov v Orlických horách, Jiřetín pod Jedlovou s krásnou křížovou cestou, zámky Lemberk nebo zámek Sychrov, tam zejména jeho park, kostelík Maří Magdaleny u Mníšku pod Brdy, pražský Letohrádek královny Anny a místa spojená se jménem Karla IV. – Karlův most, Karlštejn nebo Karlova studánka.

Zabýváš se astrologií, pro každý rok připravuješ knihu horoskopů pro jednotlivá znamení zvěrokruhu. Naší republice je přiřazeno, jak se dá tušit, znamení Lva. Jaké je pro ně postavení hvězd pro letošní rok?

České zemi přísluší přesně 8. stupeň znamení Lva. Nevím, proč to tak je a ke které události v dějinách naší země se to váže, ale s tímto stupněm pracoval už Karel IV., který přikládal astrologii opravdu velkou váhu. Je známo, že čekal při založení takových staveb, jako byla Karlova univerzita, Karlštejn, Karlovy vary a Karlův most právě na chvíli, kdy byl tzv. Ascendent (určuje se podle hodiny v daném dnu) přesně na tomto stupni. Chtěl, aby se zmíněné stavby „hvězd dotýkaly“ a přinesly české zemi slávu po celém světě. A jak víme, podařilo se mu to.

Tento rok se nachází Jupiter, který symbolizuje štěstí a ochranu vesmíru, na začátku znamení Berana, což je ve velmi příznivém vztahu právě k 8. stupni Lva. Tento rok jsme tedy, ať se děje co děje, jako země pod velkou ochranou. Válečný konflikt by se nám měl tedy vyhnout. Ovšem nebude tomu tak v následujícím roce 2023, kdy se konstelace pro Čechy horší. Nezbývá než doufat a přát si, aby vývoj situace v příštím roce nezanechal na této zemi fatální následky. Mohou to být i velmi těžké problémy ekonomické.

Text: Marie Rubešová
Foto Miroslav Feszanicz a Olga Krumlovská


PhDr. Olga Krumlovská

Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze, ale jejím velkým koníčkem se stala astrologie, studium tajemných sil či paranormálních jevů a také orientálního léčení. Tento zájem jí byl dán do vínku, babička se věnovala bylinářství a její děd prožil dva roky v Mongolsku, kde se zabýval orientálními léčebnými praktikami a tamější filozofií. Olga Krumlovská napsala téměř 60 knih, z nichž například Místa, která léčí získala před dvěma lety cenu asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu Czech Travel Press.

Doporučené články

Nürnberg Messe

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Barva Indeko-plus – šetří zdraví i přírodu

Uvnitř budov trávíme převážnou část našeho života. Kvalita vnitřního prostředí našich domovů i pracovišť významně ovlivňuje naše vlastní zdraví. Společnost Caparol již desítky let usiluje...

Proměna bytu ve Slaném

Byt se nachází v panelovém domě ve středních Čechách, ve městě Slaný. Požadavkem bylo vytvořit hezký vkusný byt, v nadčasovém stylu, který neomrzí, avšak s omezeným střídmým...

Péče o to nejcennější, co máme

Zdravotní pojišťovna je tak trochu součástí rodiny každého pojištěnce. Stojí v pozadí, a když je potřeba, postaví se do první linie a pomůže. Jaké ale budou podmínky...

Rekonstrukce koupelny a zádveří

Realizovali jsme kompletní přestavbu vstupní části rodinného domu. Historicky se jednalo o přístavbu, ve které bylo umístěno zádveří a koupelna spojená s WC. Původní stav V prostorném zádveří početná rodina...

Řízené větrání vás při plánování neomezí a zrychlí cestu ke stavebnímu povolení

Se stále aktivnějším prosazováním energeticky úsporných řešení v rámci evropské legislativy roste povědomí o řízeném větrání jako o významném zdroji energetických úspor a budoucím standardu veškeré nové výstavby....
Zehnder Tetris