spot_img

Digitálně podepsaná hypotéka? ČSOB nabízí od jara tuto novinku

Pokud zvažujete hypotéku a jste fanoušky digitálních inovací či udržitelného přístupu, můžete zajásat. Klienti ČSOB Hypoteční banky totiž mohou nově, už od konce března, využít na všech pobočkách k podpisu hypotečních a zástavních smluv elektronický podpis nejvyšší úrovně.

Jakýkoliv klient ČSOB může nově podepsat smlouvy elektronicky v Hypoteční zóně prostřednictvím Smart klíče. Zástavní smlouvu a návrh na její vklad do katastru nemovitostí pak banka rovněž elektronicky odesílá ke zpracování na katastrální úřad.

„Novinka přináší pro klienty řadu výhod. Ušetří cestu na pobočku k podpisu hypotéky i čas strávený s dojezdem a podáním zástavních smluv na katastrální úřad. Klient má zároveň všechny dokumenty uloženy v Hypoteční zóně. Elektronický podpis je také zajímavý pro klienty, kteří tráví hodně času v zahraničí,“ říká Martin Vašek, generální ředitel a předseda představenstva ČSOB Hypoteční banky.

Digitální podpis, a pak už jen čerpání

Podpis hypotečních a zástavních smluv prostřednictvím elektronického podpisu nejvyšší úrovně je v podstatě posledním krokem v procesu získání hypotéky, po kterém následuje už jen čerpání peněz. Vše funguje jednoduše, smlouvu podepíšete elektronicky v Hypoteční zóně a dokument pak rovnou putuje ke zpracování na katastrální úřad. Jde o zásadní zjednodušení, protože dosud bylo potřeba se na katastr vydat osobně. Elektronický podpis je hlavním krokem k plně digitální hypotéce.

Tato možnost funguje v rámci Hypoteční zóny, špičkového online prostředí pro správu hypoték od ČSOB Hypoteční banky. Elektronicky si v ní můžete o online hypotéku zažádat, poslat přes ni do banky potřebné dokumenty a čerpání hypotéky pak také může být online. Jakmile podepíšete hypoteční a zástavní smlouvu, tak čerpáte peníze – a ani v tomto případě nemusíte chodit na pobočku.

Prostřednictvím Hypoteční zóny získává klient i jakékoliv další aktuální informace ke své hypotéce a dostává upozornění na všechny důležité změny, které se hypotéky týkají. Hypoteční zónu klienti využívají také pro správu své hypotéky (např. pokud potřebují nějakou změnu). Vidí v ní všechny pohyby na účtu, mají přehled o tom, kolik splatili a kolik ještě splatit zbývá. Mají tam k dispozici všechny dokumenty, třeba pro daňové účely. A ano, pokud vás teď napadá, jestli se jejím prostřednictvím dá řešit také refixace, nebudete zklamaní. Když se navíc blíží nějaké významné datum týkající se hypotéky, tak dostanete automaticky upozornění. Hypoteční zóna zkrátka přináší všem jejím uživatelům opravdu velký komfort.

Ušetřené hodiny, ale také kilogramy papíru

O úspoře času asi není potřeba mluvit, o tom, že díky tomu nemusíte trávit čas na katastrálním úřadě asi také ne. Svůj nezpochybnitelný význam má v tomto případě také ekologický aspekt novinky. „Spočítali jsme, že průměrně díky digitalizaci finálního podpisu nemusíme tisknout 64 listů papíru u každé smlouvy. Je to praktický krok k naplnění naší snahy o co nejudržitelnější přístup k životnímu prostředí,“ dodává Martin Vašek z ČSOB Hypoteční banky.

Skupina ČSOB tím naplňuje vizi, na jejímž konci by měl být plně digitalizovaný celý proces získání hypotéky. Všem klientům je samozřejmě přesto nadále k dispozici specialista, který je v případě zájmu celým procesem osobně provede. A to se nezmění.

Text: ČSOB
Foto: Shutterstock

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Předplatitelská soutěž BMP

Objednejte si roční předplatné do 30. května 2024, a to e-mailem na danap@send.cz nebo na telefonních číslech 225 985 225 a 777 333 370. Pro 10 předplatitelů jsme připravili knihy...

Relax na maximum. Koupelna s prvky přírody uklidní a potěší smysly

Koupelna je prostředím, v němž se po dlouhém dni zbavujeme nejen fyzických nečistot, ale také stresu a napětí. Rustikální koupelny se na psychickou pohodu přímo zaměřují...

Barevný trend na rok 2024 – Sametový šeřík

Každý rok představuje značka prémiových barev Dulux nový barevný odstín, který je výsledkem rozsáhlého výzkumu globálních společenských, designových a spotřebitelských nálad. Pro rok 2024 bude...

Speciální 3D povrchy interiérových dveří nabízí autentický dřevěný vzhled a zároveň vysokou odolnost

Jedním z kritérií, kterým je potřeba při výběru interiérových dveří věnovat pozornost, je povrch. Ten by měl odpovídat intenzitě „provozu“ v domácnosti a také konkrétní místnosti. Mezi...

Jak si vybrat novou kuchyň

Pro všechny, kdo se chystají na rekonstrukci kuchyně nebo pořízení nové linky, máme několik tipů od Oresi, kde najdete největší výběr kuchyní na trhu...