spot_img

Čtyřka Bydlení mezi panely na stáncích

V letošním čtvrtém vydání časopisu Bydlení mezi panely se, mimo jiné, dozvíte, jak zrekonstruovat byt za pomoci renomovaných architektů. V časopisu najdete také různé varianty barevného řešení koupelen nebo renovaci kuchyně a další pravidelné rubriky jako jsou například Návštěva, Proměna bytu, Flóra nebo Galerie. Nedílnou součást tohoto vydání časopisu tvoří ověřené rady a cenné informace z oblasti bydlení.

Interiér se zelenými židlemi od firmy TON

V bytovém domě pražské Riviéry Modřany bylo pro klienty podstatné zařídit hlavní obývací místnost, která je zároveň kuchyní a jídelnou. K tomu si přáli v prostoru vytvořit místo pro práci a také by měli radost z ostrůvku v kuchyni. Na začátku znělo zadání jako nemožné, avšak správným rozložením se podařilo v místnosti ve tvaru L navrhnout truhlářskými nábytky dispozici přesně na míru. A jak to všechno dopadlo? To se dozvíte v reportáži naznané Interiér se zelenými židlemi od firmy TON.


Na co si dát pozor při výběru kuchyně: Radí architekt Oresi

Vybírání nové kuchyně je významným rozhodnutím, které ovlivní jak každodenní vaření a přípravu jídel, tak i estetiku vašeho domova. Jak při výběru kuchyně neudělat chyby vám poradí Ing. arch. Jana Toulcová z Oresi. Kromě změření a naplánování prostoru, funkčnosti a ergonomie, je při výběru nové kuchyně potřeba věnovat se především kvalitě materiálů. Další cenné informace získáte v článku s titulkem Na co si dát pozor při výběru kuchyně: Radí architekt Oresi.


Umyvadlo v hlavní roli

Umyvadlo je klíčovým funkčním i designovým prvkem každé koupelny. Mnohdy si přitom ani neuvědomujeme, kolik u něj každý den strávíme času drobnými aktivitami od čištění zubů, mytí rukou, až po večerní odličování. Mělo by proto splňovat ty nejvyšší nároky, aby vám poskytovalo dostatečný komfort a současně se stalo nepřehlédnutelnou dominantou koupelny. Další cenné rady najdete v článku nazvaném Umyvadlo v hlavní roli.


Dům Hra s růžovým ostrůvkem

Novostavba vznikla přesně dle vkusu a na míru osobním požadavkům investorů podle návrhu architekta Martina Kareše. Autorkou interiéru je MgA. Martina Šandová ze studia TI ARCHITEKTI. Zahradní úpravy zpracovalo studio Partero. „Naším úkolem bylo zpracovat kompletní interiérovou část a jelikož nás investor přizval ještě v počátcích stavby, bylo tak možné ovlivnit částečně i dispoziční řešení a navrhnout tak interiér, který bude opravdu podle potřeb rodiny s třemi malými dětmi a psy. Investoři chtěli, aby prostor působil svěže, hravě a barevně,“ podotýká autorka interiéru. Nakonec se realizace stala hlavním vítězem soutěže Interiér roku 2022. Další podrobnosti najdete v článku s titulkem Dům Hra s růžovým ostrůvkem.


Projekt proměny panelového bytu

V rámci proměny panelového bytu pracovali architekti v procesu udržitelné adaptace s typizovaným půdorysem panelového domu z šedesátých let. „Definování vztahů v rodině a míry intimity se z generace na generaci stále proměňuje. Původnímu prostoru tohoto bytu chyběla lehkost. Zdál se nám příliš rigidní, strukturovaný a definovaný“, poznamenávají architekti Mgr. art. Richard Kilo a Ing. arch. Matej Honč. A jak rekonstrukce dopadla? To se dozvíte v článku uveřejněném pod názvem Projekt proměny panelového bytu.


Nová zelená úsporám pomáhá rodinným i bytovým domům

Ceny energií už od loňského roku prudce rostou a spolu s tím i náklady na provoz domů. Stále více se tak potvrzuje, že investice do energeticky úsporných řešení se vyplatí. Využít lze navíc státní dotace Nová zelená úsporám, která je dostupná pro soukromé a podnikatelské účely i v letošním roce. Nově navíc i pro bytové domy. Další informace v článku Nová zelená úsporám pomáhá rodinným i bytovým domům.


Obavy z vytunelování jsou zbytečné

Družstevní bydlení má u nás tradici trvající více než 100 let, přesto developeři na výstavbu družstevních nemovitostí prakticky rezignovali. Jedním z důvodů je častá obava ze zpronevěření finančních prostředků družstva. Advokát Pavel Strnad z AK Polverini Strnad ale upozorňuje, že toto lze při financování bankou velmi dobře ošetřit. Z pohledu právní ochrany majetku tak nejsou obavy na místě. Další cenné informace najdete v článku s titulkem Obavy z vytunelování jsou zbytečné.


Osobní prostor pro členy rodiny v malém panelákovém bytě

Martina je máma dvou dospívajících dětí, se kterými žije v bytě, který si před sedmnácti lety s manželem pořídili. Byt byl jen tak tak pro mladý pár, natož pro rodinu s dětmi. Když byli všichni pohromadě a děti malé, tak se tam dokázali vtěsnat. Jenže manžel odešel a Martina v bytě zůstala sama. Na větší úpravy nemá nejenom nápady, ale ani peníze. Další informace v reportáži nazvané Osobní prostor pro členy rodiny v malém panelákovém bytě.


Příběhy za plátnem

Nejdřív vás přitáhne netradiční barevnost obrazů, pak teprve vnímáte jejich poselství. I když z některých dýchne lehká nostalgie, mají oleje Marie Ban většinou pozitivní náboj a svérázný vtip. Stojíte před nimi tiše a snažíte se odhalit příběh, který do nich nadaná malířka Marie Ban skryla. Další podrobnosti v článku s titulkem Příběhy za plátnem.


Ale to opravdu není všechno. Dále jsme pro vás připravili řadu informací ze všech oblastí, které s bydlením souvisejí. V tomto čísle najdete dokonce dvě galerie, mnoho tipů a trendů a nezapomněli jsme ani na květinovou fantazii a další příběh z cyklu Jak se staví sen.


Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Založení zahrady projektu Zahrada Gallas

Obyvatelé první etapy projektu Zahrada Gallas v Liberci se dočkají svého bydlení dřív – nastěhují se už letos na podzim. A již nyní, ve středu...

Dokonalá souhra

Korado uvádí na trh nový typ radiátoru RADIK V-POWER, který je určen pro tepelná čerpadla. Radiátor dokáže zvýšit tepelný výkon až o 60 %. V současné době...

Malý byt v centru Brna

Tento byt o velikosti 38 m2 je součástí developerského projektu v centru Brna. Majitelé si garsonku pořídili jako investiční nemovitost k pronájmu. Vzhledem k tomu, že se nachází v lokalitě...

Frýdecko-Místecký veletrh – Polárka plná nápadů

Frýdecko-Místecký veletrh tradičně zaplní halu Polárka v pátek 24. 5. a v sobotu 25. 5. Vystavovatelé z oboru Stavba – Teplo – Energie – Zahrada – Hobby budou připraveni ve...

Sanace fasád napadených plísněmi, houbami a řasami

Plísně, houby a řasy, které rostou na fasádách se projevují černými nebo zelenými skvrnami. Toto napadení fasády poškozuje, znehodnocuje jejich vzhled a také zhoršuje hygienické podmínky...