spot_img

Bydlení pro mladé v inteligentní domácnosti

Byt o velikosti 146 m2 s krásnými výhledy se nachází ve dvacet let starém bytovém domě. Jeho stav a dispozice byla pro nové majitele nevyhovující. Mladý, sportovní a zcestovalý pár se těšil na moderní, vzdušné a světlé bydlení se všemi výhodami inteligentní domácnosti.

Jednoduché tvary, kvalitní materiály

„Klienti se rozhodli pro jednoduché tvary, kvalitní materiály a pustili do svého bytu i barvy. Nechtěli své bydlení zahltit spoustou nábytku. Úkolem bylo vymyslet takové řešení, kde budou úložné prostory spíše nenápadné. To vyžadovalo téměř veškerý nábytek navrhnout na míru. Použití březové překližky v kombinaci s modrou a žlutou v laku, hra dekorativních hran překližkových desek v detailech nábytku, jen podtrhují svěží vzhled celého prostoru a jeho útulnost,“ doplňuje designérka Kateřina Pečeňová.

Radikální změna dispozice

Kompletní rekonstrukce spočívala zejména v radikální změně dispozice, výměně všech podlah a dveří. Ty jsou v tomto bytě podstatným prvkem, který dělá celý prostor zajímavým a také praktickým společně s promyšleným, kvalitním a velkorysým osvětlením. Do celého prostoru byla vybrána masivní dubová podlaha.

Dvoukřídlé posuvné vstupní dveře z předsíně do obývací části, bezfalcové dveře do ostatních místností, i dveře bez zárubní, které zajišťují nenápadný průchod z ložnice do příštího dětského pokoje, posunují vzhled celého bytu na vysokou úroveň.

Obývací pokoj s kuchyní

Vstupní hala s chodbou byla zmenšena ve prospěch velkého obývacího pokoje s kuchyní, který je centrem celého bytu uzpůsobeným pro setkávání majitelů s přáteli, společné zábavy i vaření. Na vybavení kuchyně i její velikost byl majiteli také kladen velký důraz, jelikož jsou milovníky dobrého jídla, které si také rádi sami připravují. Měli rovněž požadavek na malý vinný „koutek“, který byl pomyslně vytvořen vinotékou zabudovanou do kuchyňského ostrůvku a samostatnou barovou skříňkou. Do prostoru se vešla i dostatečná, přitom nenápadná, spižírna.

Velkorysá vana pro dva

Byla vytvořena malá koupelna s WC u vstupu a zvětšena hlavní koupelna, aby se do ní vešla velkorysá vana pro dva, dvě umyvadla, sprchový kout i WC.

„Do ložnice se podařilo umístit i samostatnou šatnu. Je zde stále dostatek prostoru, který není zatížen klasickou vestavnou skříní. Součástí návrhu byl také prostorově atypický pokoj pro hosty, využívaný v případě potřeby jako pracovna. Na návrh ještě čeká poslední místnost, kam je plánovaný dětský pokoj,“ doplňuje designérka Kateřina Pečeňová.

Text: Jan Chára

Foto: Vojta Herout nafotime.cz

Technické informace

● dveře Sapeli (Apolo s.r.o.)
● podlaha DEBA Bohemia
● okenní stínění Styltex
● osvětlení Profilighting
● koupelny Aquastyl
● stavební úpravy Litaveron, a.s.Ing. Kateřina Pečeňová

Za nejdůležitější při mé práci považuji vzájemný vztah a komunikaci s klientem, jen tak mu mohu vytvořit interiér na míru. Pokud se chcete aktivně účastnit navrhování vašeho interiéru, nabízím také službu Design Tandem, kdy k vám přijedu s katalogy, vzorky, a zejména se svým know-how, společně probereme vaši představu, a já vám pomohu ji dotáhnout k úspěšnému konci. A naopak, pokud potřebujete zařídit vše na klíč, dělám svým návrhům i projektového manažera, zajistím pro vás realizaci návrhu ve spolupráci s dodavateli všech potřebných profesí, které mám za léta praxe ověřené, a vy můžete přijít a rovnou bydlet.


Doporučené články

Konference TZB-info Rekonstrukce a provoz bytových domů 2023

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Jak si nezničit kuchyň a zdraví

Věděli jste, že nedostatečným odsazením kuchyňské linky může dojít ke kondenzaci vlhkosti a vytvoření nebezpečných plísní? Víte, že v okolních státech západní Evropy se mění kuchyňský...

Kytky, které čistí vzduch

Vytvořte si doma prales, ve kterém se vám bude dobře dýchat… některé květiny totiž mají velmi užitečnou vlastnost – umí filtrovat ze vzduchu škodlivé...

Radiátor jako šikovná příčka v koupelně

Když se řekne koupelnový radiátor, většině lidí se vybaví chromovaný žebřík pod náporem mokrých ručníků. Ti odvážnější si představí totéž v barevném provedení. Málokdo však...

Tři boxy z Packwallu v otevřeném prostoru

Malý byt v proseckém paneláku z konce šedesátých let minulého století doposud nebyl výrazněji upravován. Byt je vymezen z východní strany lodžií přes celou šířku dispozice, západní...

Marie Michaela Šechtlová – Přijít věcem na kloub

Tu vlastnost dostala Marie Šechtlová „do vínku“ od svých předků, kteří v několika generacích posouvali kupředu úroveň umělecké fotografie v Táboře. Marie nevykročila jejich cestou, ale...
Zehnder Tetris