spot_img

Barevný trend na rok 2024 – Sametový šeřík

Každý rok představuje značka prémiových barev Dulux nový barevný odstín, který je výsledkem rozsáhlého výzkumu globálních společenských, designových a spotřebitelských nálad. Pro rok 2024 bude tímto barevným trendem odstín nazvaný Sametový šeříkTM. Tato pastelově růžová, uklidňující barva má být odrazem toho, po čem společnost v roce 2024 nejvíce touží – po klidu, stabilitě a radosti z každodenních věcí.

Již 20 let pořádá Mezinárodní estetické centrum společnosti AkzoNobel setkání, kde se světoví odborníci na design dělí o své poznatky o tom, kam se svět ubírá. Tyto myšlenky pak převádějí do ústředního tématu a barev, které vystihují aktuální náladu – barvy roku a řady barevných palet. Barva je totiž nejjednodušší způsob, jak změnit atmosféru prostoru, a kreativní možnosti jsou neomezené. Různé odstíny lze kombinovat mnoha způsoby, a dodat tak prostředí jedinečný a osobní nádech. „Barva může změnit prostředí, zlepšit náladu a vyvolat pocity. A my se snažíme našim zákazníkům nabídnout barvy, které jim umožní, aby se ve svých domovech cítili dobře,“ říká David Franěk, Senior Brand Manager značky Dulux.

Proč byl tedy jako Barva roku 2024 vybrán právě pastelově růžový odstín? „Sametový šeříkTM je jemná, přívětivá a uklidňující barva, která vnáší do prostoru pocit rovnováhy a měkkosti. Je sladká, ale ne přeslazená, a skvěle funguje samostatně i jako pozitivní základ pro řadu dalších odstínů. Hodí se tak k vytváření klidných a příjemných prostor, po kterých mnozí z nás v dnešním nestabilním světě touží,“ vysvětluje David Franěk.

Součástí barevného trendu na rok 2024 jsou zároveň tři příběhy hřejivých, uklidňujících a povznášejících barevných palet. Ty byly navrženy tak, aby si každý mohl vybrat trendy a harmonické odstíny stěn, které odrážejí jeho jedinečnou osobnost.

Hřejivé barvy

Tuto barevnou paletu tvoří syté zemité tóny a připomene vám domov, kde si můžete vytvořit prostor podobný hnízdu, který působí útulně a pohodlně. Kombinuje odstíny kamene, země a půdy a nabízí bezpečí a jistotu.

Uklidňující barvy

Tato barevná paleta, které dominují přírodní odstíny, evokuje myšlenky na krajinu a podstatu života a spojuje jemnou zeleň a modř lesů a moří. Její tóny pomáhají pročistit mysl, přinášejí klid a uvědomění si důležitosti jednoduchých věcí.

Povznášející barvy

Snová šeříková, energizující žlutá a další pastelové moderní tóny této palety vám vykouzlí úsměv na tváři a podpoří pozitivní pocity. Její odstíny naznačují nové možnosti a okamžiky povznášející radosti.

Barvu roku 2024 Sametový šeříkTM (kód: AN.02.76) a další odstíny z nových barevných palet pro vás připraví v míchacích centrech Dulux. V barevném odstínu Sametový šeříkTM je možné vybírat různé druhy produktů. Rozzářit tak s ní můžete nejenom zeď, ale i dřevěné či kovové předměty.

Více informací naleznete na www.dulux.cz. Další inspiraci najdete také na účtu DuluxCZ na Facebooku a Instagramu nebo na YouTube kanálu Dulux CZ&SK.

Text: Tereza Maredová
Foto: Dulux CZ a SK

Doporučené články

Sledujte nás

5,912FanoušciTo se mi líbí
475NásledovníciNásledovat
spot_img

Předplatitelská soutěž BMP

Objednejte si roční předplatné do 30. května 2024, a to e-mailem na danap@send.cz nebo na telefonních číslech 225 985 225 a 777 333 370. Pro 10 předplatitelů jsme připravili knihy...

Relax na maximum. Koupelna s prvky přírody uklidní a potěší smysly

Koupelna je prostředím, v němž se po dlouhém dni zbavujeme nejen fyzických nečistot, ale také stresu a napětí. Rustikální koupelny se na psychickou pohodu přímo zaměřují...

Speciální 3D povrchy interiérových dveří nabízí autentický dřevěný vzhled a zároveň vysokou odolnost

Jedním z kritérií, kterým je potřeba při výběru interiérových dveří věnovat pozornost, je povrch. Ten by měl odpovídat intenzitě „provozu“ v domácnosti a také konkrétní místnosti. Mezi...

Jak si vybrat novou kuchyň

Pro všechny, kdo se chystají na rekonstrukci kuchyně nebo pořízení nové linky, máme několik tipů od Oresi, kde najdete největší výběr kuchyní na trhu...

Jak získat pohodlnější bydlení? Zkuste prodloužení balkonu

Přemýšleli jste někdy o tom, jaká je nejoblíbenější část vašeho bytu? Vsadíme se, že v nejužším výběru nechyběl balkon. Jenže, co když není dost velký, aby...